• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
19
Uzman isim, altın fiyatlarında zirveyi açıkladı!

2021-12-06 21:42:27
Uzman isim, altın fiyatlarında zirveyi açıkladı! "Bu seviyelere doğru ralli yaparken görebiliriz"

Ekonomist Tunç Şatıroğlu, altın piyasasına dair yeni bir analiz yaptı. Ons altın ve gram altın yükselir mi? Altın fiyatları hakkında son yorumlar ve tahminler nelerdir? Şatıroğlu o soruları değerlendirdi.

#1
Foto - Altın piyasasında oldukça karmaşık bir şekilde fiyatlama yapılması yatırımcıların aklını karıştırmaya devam ediyor.

Altın piyasasında oldukça karmaşık bir şekilde fiyatlama yapılması yatırımcıların aklını karıştırmaya devam ediyor.

#2
Foto - Dünyada tüm finans piyasalarını etkileyen koronavirüsün yeni varyantı omicron, altın piyasasında nasıl bir fiyatlamaya neden olacak? Altın piyasasındaki son gelişmeleri değerlediren Ekonomist Tunç Şatıroğlu, bu gelişmeler ışığında tahminlerini değiştirdiğini söyleyerek gram altın ve ons altın için yeni tahminlerde bulundu.

Dünyada tüm finans piyasalarını etkileyen koronavirüsün yeni varyantı omicron, altın piyasasında nasıl bir fiyatlamaya neden olacak? Altın piyasasındaki son gelişmeleri değerlediren Ekonomist Tunç Şatıroğlu, bu gelişmeler ışığında tahminlerini değiştirdiğini söyleyerek gram altın ve ons altın için yeni tahminlerde bulundu.

#3
Foto - ALTIN PİYASASINDA RALLİ OLACAK MI? - Koronavirüsün yeni varyantının piyasalara etkisini değerlendiren Tunç Şatıroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

ALTIN PİYASASINDA RALLİ OLACAK MI? - Koronavirüsün yeni varyantının piyasalara etkisini değerlendiren Tunç Şatıroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

#4
Foto -

"Yeni bir virüs varyantı var. Buna karşın FED varlık alımlarını azaltmayı hızlandırmak istiyor. Piyasalar FED'den biraz sakin davranmasını talep ediyor ama FED bunun tam tersi uygulamada ısrarcı oluyor. Bu durumda altına daha az para gidecek denilebilir. Bütün bu belirsizliklerle korku endeksi tedirgin edici boyuta geldi."

#5
Foto -

"Böyle bir ortamda daha önce açıkladığım altında Aralık ayı rallisinin gerçekleşmesini beklemiyorum. Öncelikle bu piyasa ortamının normalleşmesi, yeni virüs varyantının etkisinin netleşmesi gerekir."

#6
Foto -

"Eğer aşılar virüs varyantı üzerinde etkiliyse piyasa bunu olumlu algılayacaktır. İşte bunun gerçekleşmesi ile altın piyasasında ralliyi görmemiz mümkün olacaktır."

#7
Foto - ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ? - Altın fiyatlarında düşüşler beklenilmeli mi sorusunu yanıtlayan Tunç Şatıroğlu,

ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ? - Altın fiyatlarında düşüşler beklenilmeli mi sorusunu yanıtlayan Tunç Şatıroğlu, "Omicron varyantının etkili olduğu bugünlerde altın fiyatlarında daha fazla fiyat düşüşleri mi beklemeliyiz sorusu oldukça fazla soruluyor. Sıkıntılı bir döneme girmiş bulunuyoruz. Değerli metallerde altın haricinde düşüş beklentimiz var. Belirsizlik artması durumunda da altın fiyatlarında da düşüşler beklentimiz haline gelecektir." ifadelerini kullandı.

#8
Foto -

"BU SEVİYELERE DOĞRU RALLİ YAPARKEN GÖREBİLİRİZ" - Ons altın için fiyat analizi yapan Tunç Şatıroğlu sözlerinin devamında şunları söyledi:

#9
Foto -

"Altın uzun zamandan beri bir düşüş trendinde bulunuyor. Ancak benim beklentim bu düşüş trendinin kırılıp yeniden yükseliş trendine geçmesi yönünde. Bu böyle gitmez, herhangi bir piyasa aylarca, yıllarca düşüş trendinde kalamaz. Bundan dolayı da altın bir şekilde yukarı yönlü hareket edebilir. Aralık ayındaki ralli beklentim bunun kırılma noktası olabilirdi ama yeni varyant bu beklentimi erteledi."

#10
Foto -

"Ons altın için 1.766 dolar seviyesinin dip olması lazım ama şu anda böyle bir görünüm yok."

#11
Foto -

"Altın için ne zaman dipten döndü diyebiliriz? Bunu söylebilmemiz için ons altının 1.800 dolar üzerinde kapanış yapması gerekir."

#12
Foto -

"Ons altında bir yükseliş başlamalı ve o yükseliş de 1.850 Dolar seviyesine doğru hareket şeklinde olmalı. Bunun için de kritik nokta 1.800 dolar üzerin ekapanış yapmasıdır. Bu gerçekleşirse ons altını 1.850 Dolar seviyesine doğru ralli yaparken görebiliriz."

#13
Foto - GRAM ALTINDA YÜKSELİŞLER DURMAYACAK! - Gram altın için de değerlendirme yapan Tunç Şatıroğlu,

GRAM ALTINDA YÜKSELİŞLER DURMAYACAK! - Gram altın için de değerlendirme yapan Tunç Şatıroğlu, "Gram altın için analiz yapacak olursal dolar kuruna bakmamız gerekiyor. Gram altında yükselişlerin devam ettiğini görüyoruz. Hatta gram altında daha da gidilecek yol olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

#14
Foto - Şatıroğlu,

Şatıroğlu, "Dolar kurunda riskler devam ederken gram altının yükseleceğini beklememiz kadar doğal bir durum yok. Ben gram altın için bu saatten sonra bir hedef vermiyorum. Şunu söyleyebilirim elinde gram altını olan tutsun, yüksek kazanç beklentimi devam ettiriyorum." dedi.

#15
Foto - ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ ÇOK UZAK DEĞİL! - Sözlerine altın piyasası hakkında genel bir değerlendirme ile son veren Tunç Şatıroğlu, şöyle tamamladı:

ALTIN FİYATLARINDA YÜKSELİŞ ÇOK UZAK DEĞİL! - Sözlerine altın piyasası hakkında genel bir değerlendirme ile son veren Tunç Şatıroğlu, şöyle tamamladı:

#16
Foto -

"Altın piyasasında bir olumsuz hava içerisindeyiz. Ancak ben bu seviyelerde altının bir dip yaparak yakında yeniden yükseliş trendine gireceğine inanıyorum."

#17
Foto -

"En azından bir tepki yükselişi gerçekleşmesini bekliyorum. Altın piyasasında fiyat yükselişlerinin çok uzak olmadığı inancındayım."

#18
Foto - Not: Haberimizde altın piyasasında dair düşüncelerine yer verdiğimiz ekonomistin kişisel değerlendirmeleri haberleştirmek maksadıyla kullanılmıştır. Doğrudan ve sadece bu yorumları dikkate alarak yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.(Kaynak: Emlak365)

Not: Haberimizde altın piyasasında dair düşüncelerine yer verdiğimiz ekonomistin kişisel değerlendirmeleri haberleştirmek maksadıyla kullanılmıştır. Doğrudan ve sadece bu yorumları dikkate alarak yatırım tasarrufunda bulunulmamalıdır. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.(Kaynak: Emlak365)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23