• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
14
Tüm dünyanın gözü burada! Türkiye tarihinde ilk gerçekleşti

2020-11-11 19:10:59
Tüm dünyanın gözü burada! Türkiye tarihinde ilk gerçekleşti

Formula 1 yarışlarının 14. etabı "Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020" öncesi, İstanbul tanıtımı yapılan çekimler kapsamında 15 Temmuz Şehitler köprüsü trafiğe kapatılacağı duyuruldu. Sonrasında gerekli adımlar atıldı.

#1
Foto -

"Kısıklı Caddesi, Altunizade Köprüsü üzerinden D 100 kuzey yola katılım,
 Mahir İz Caddesi, Altunizade Köprüsü üzeri D 100 kuzey yola katılım, Beylerbeyi Abdullahağa Cadddesi’nden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü kuzeye katılım, Batı Ataşehir Kızıl Begonya sokaktan Kuzey Çevreyolu Rıdvan Dedeoğlu Viyadüğü istikametine katılım, Tophanelioğlu Caddesi D-100 kuzeye katılım, tünel girişi." trafiğe kapatıldı.

#2
Foto - Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli ve Nuhkuyusu Caddesi'nin alternatif yollar olacağı belirtilmişti.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli ve Nuhkuyusu Caddesi'nin alternatif yollar olacağı belirtilmişti.

#3
Foto - Formula 1 yarışlarının tanıtım çekimleri için İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde beklenen oldu, gün geldi çattı.

Formula 1 yarışlarının tanıtım çekimleri için İstanbul'da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde beklenen oldu, gün geldi çattı.

#4
Foto - Türkiye Grand Prix öncesi bugün hem Türkiye hem de Formula 1 organizasyonu için tarihi bir etkinlik gerçekleştirildi.

Türkiye Grand Prix öncesi bugün hem Türkiye hem de Formula 1 organizasyonu için tarihi bir etkinlik gerçekleştirildi.

#5
Foto - Formula 1 takımlarından RedBull Racing takım pilotu Alexander Albon, Formula 1 aracıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçti.

Formula 1 takımlarından RedBull Racing takım pilotu Alexander Albon, Formula 1 aracıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçti.

#6
Foto - Asya yakasından Avrupa yakasına geçişle, Formula 1 ve Türkiye tarihinde, dünyanın ilk kıtalararası pit-stop'u gerçekleşmiş oldu.

Asya yakasından Avrupa yakasına geçişle, Formula 1 ve Türkiye tarihinde, dünyanın ilk kıtalararası pit-stop'u gerçekleşmiş oldu.

#7
Foto - Çekimler sırasında 13.30 - 16.00 saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve bağlantı yolları her iki yönde trafiğe kapatıldı. Metrobüsler ise geçişlerini Fatih Sultan Mehmet köprüsü üzerinden yaptı.

Çekimler sırasında 13.30 - 16.00 saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve bağlantı yolları her iki yönde trafiğe kapatıldı. Metrobüsler ise geçişlerini Fatih Sultan Mehmet köprüsü üzerinden yaptı.

#8
Foto - DÜNYADA BİR İLK OLACAK

DÜNYADA BİR İLK OLACAK" Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde açıklamalarda bulundu. Cesur, “ Formula 1, dokuz yıl sonra tekrar Türkiye'ye geldi. Formula 1 tabi çok kıymetli bir organizasyon. Sportif değerinin yanı sıra ülkelerin tanıtımı açısından da çok büyük bir katkı sağlıyor. Bu sene maalesef bu katkıyı negatif yönde etkileyen bir pandemi süreci var'' dedi.

#9
Foto - Bu pandemi sürecinden dolayı bu tip tanıtım faaliyetlerinin başta seyircisiz oynanması koşulu sebebiyle sekteye uğrayabiliyor.

Bu pandemi sürecinden dolayı bu tip tanıtım faaliyetlerinin başta seyircisiz oynanması koşulu sebebiyle sekteye uğrayabiliyor.

#10
Foto - Formula 1'in Türkiye'ye ilk açıklamayı yaptığı andan itibaren İletişim Başkanlığı'nın öncülüğünde bütün devlet kurumlarının, hükümet yetkililerinin katılımıyla ülkemizin tanıtımına Formula 1'in katkı sağlaması açısından bu organizasyonun düşünüldüğü belirtildi.

Formula 1'in Türkiye'ye ilk açıklamayı yaptığı andan itibaren İletişim Başkanlığı'nın öncülüğünde bütün devlet kurumlarının, hükümet yetkililerinin katılımıyla ülkemizin tanıtımına Formula 1'in katkı sağlaması açısından bu organizasyonun düşünüldüğü belirtildi.

#11
Foto - Sultanahmet Meydanı, Üsküdar Salacak Sahili, Arnavutköy, Avrasya Tüneli gibi aslında çok değerli noktalarda çekimler yapıldı.

Sultanahmet Meydanı, Üsküdar Salacak Sahili, Arnavutköy, Avrasya Tüneli gibi aslında çok değerli noktalarda çekimler yapıldı.

#12
Foto - İstanbul Formula pistinde son hazırlıklar yapıldı.

İstanbul Formula pistinde son hazırlıklar yapıldı.

#13
Foto - Tuzla Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; sorumluluk alanında 1 aydır devam eden çalışmalar kapsamında yaklaşık 1 milyon 150 bin metrekare alan içerisinde ot biçme, çalı ve diken temizliği işlemleri tamamlandı.

Tuzla Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; sorumluluk alanında 1 aydır devam eden çalışmalar kapsamında yaklaşık 1 milyon 150 bin metrekare alan içerisinde ot biçme, çalı ve diken temizliği işlemleri tamamlandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23