• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
TRT’nin yeni yapımı bomba gibi geliyor! Arka Sokaklar tehlikede

2021-09-26 10:28:55
TRT’nin yeni yapımı bomba gibi geliyor! Arka Sokaklar tehlikede

Alparslan: Büyük Selçuklu ve Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı dizisinden sonra TRT ekranlarında izleyicilerle yakın zaman sonra buluşacak olan yeni dizi Mevlana geliyor.

#1
Foto - Konya’da çekimlerine başlanan dizinin başrolüne Timuçin Esen ismi Mevlana karakteri için düşünülmüştü. Esen’in projede yer almayacağı bilgisi gelmişti.

Konya’da çekimlerine başlanan dizinin başrolüne Timuçin Esen ismi Mevlana karakteri için düşünülmüştü. Esen’in projede yer almayacağı bilgisi gelmişti.

#2
Foto - Payitaht Abdülhamid dizisindeki başarılı performansının ardından Bülent İnal’ın Mevlana dizisinde başrol olacağı açıklandı.

Payitaht Abdülhamid dizisindeki başarılı performansının ardından Bülent İnal’ın Mevlana dizisinde başrol olacağı açıklandı.

#3
Foto - Konya’da 50 dönümlük platoda çekimlerine başlanan dizinin yakında tanıtımı olacak. Dizi güçlü kadrosuyla şimdiden adından söz ettirdi.

Konya’da 50 dönümlük platoda çekimlerine başlanan dizinin yakında tanıtımı olacak. Dizi güçlü kadrosuyla şimdiden adından söz ettirdi.

#4
Foto - Kaan Yıldırım, Ahu Türkpençe, İlker Aksum, Ushan Çakır, Levent Can, Devrim Özkan, Burç Kümbetlioğlu, Mert Turak, Erdal Yıldız, Yusuf Çim, Can Nergis, Baki Davrak, Haluk Piyes Mevlana dizisinin kadrosunda.

Kaan Yıldırım, Ahu Türkpençe, İlker Aksum, Ushan Çakır, Levent Can, Devrim Özkan, Burç Kümbetlioğlu, Mert Turak, Erdal Yıldız, Yusuf Çim, Can Nergis, Baki Davrak, Haluk Piyes Mevlana dizisinin kadrosunda.

#5
Foto - Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin hayatı anlatılacak dizinin uzun süreceği tahmin ediliyor. Diziye gelen yorumlarda ‘TRT isterse, 16 sezon olan Arka Sokaklar dizisine yetişebilir hatta geçebilir’ denildi. 16 sezondur devam eden Kanal D'de ekranlara gelen Arka Sokaklar dizisinde, koronavirüs ve aşı ile ilgili dayatmacı sahneler sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin hayatı anlatılacak dizinin uzun süreceği tahmin ediliyor. Diziye gelen yorumlarda ‘TRT isterse, 16 sezon olan Arka Sokaklar dizisine yetişebilir hatta geçebilir’ denildi. 16 sezondur devam eden Kanal D'de ekranlara gelen Arka Sokaklar dizisinde, koronavirüs ve aşı ile ilgili dayatmacı sahneler sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

#6
Foto - Mevlana’nın döneminde yaşananlardan çok uzun hikayelerin çıkacağı ve bu hikayelerin dizide parça parça işleneceği öne sürülüyor.

Mevlana’nın döneminde yaşananlardan çok uzun hikayelerin çıkacağı ve bu hikayelerin dizide parça parça işleneceği öne sürülüyor.

#7
Foto - Milliyet Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu da dizinin sezonlar boyu devam edebilecek hikaye üretmeye müsait olduğu görüşünde. Anibal Güleroğlu, diziyle ilgili değerlendirme yazısında şu detaylara dikkat çekti: “Dönemine damga vurmakla kalmayıp çağları aşarak günümüze ulaşmayı başaran Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin hayatı sezonlar boyu sürebilecek senaryo üretmeye fazlasıyla müsait. Yanı sıra onun hayatından gelişecek söylem ve aksiyon aracılığıyla günümüze göndermelerde bulunmaya… Felsefesini ve öğütlerini günümüz insanına hissettirmeye de elverişli.

Milliyet Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu da dizinin sezonlar boyu devam edebilecek hikaye üretmeye müsait olduğu görüşünde. Anibal Güleroğlu, diziyle ilgili değerlendirme yazısında şu detaylara dikkat çekti: “Dönemine damga vurmakla kalmayıp çağları aşarak günümüze ulaşmayı başaran Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin hayatı sezonlar boyu sürebilecek senaryo üretmeye fazlasıyla müsait. Yanı sıra onun hayatından gelişecek söylem ve aksiyon aracılığıyla günümüze göndermelerde bulunmaya… Felsefesini ve öğütlerini günümüz insanına hissettirmeye de elverişli.

#8
Foto - Dolayısıyla sadece tarihi bir kişiliği değil her insanın ruhuna etki etmeye müsait maneviyatı da aktaracak olan bir yapım gözüyle bakmak lazım merakla beklenen ‘Hz. Mevlâna’ dizisine! Bu noktada en büyük görevin ödüllü kaleme yani senarist Ali Aydın’ın yaratıcılığına düşeceği muhakkak.” Dizinin çekimleri başladı ve yakında ilk fragman da gelecektir. Mevlana’yı heyecanla bekleyen bir izleyici kitlesi de oluşmaya başladı. Özellikle de dizinin kadrosunda yer alan güçlü isimler, çok farklı ve etkileyici bir proje olacağını gösteriyor. Mevlana dizisinin yurt dışı yansımasının da güçlü olması bekleniyor. Dizi için yapılan hazırlıklar da 2 yıla yakın süredir devam ediyor. 13. yüzyılda geçen hikaye için özel yapılar inşa edildi… Konya’da dış sur ve iç sur olarak birçok mekan yapıldı. Dış sur içerisinde 88 yapı bulunmakta. Bunlardan 35’i; aktar, bakkal, kumaşçı, sepetçi, nalbant, testici, çarıkçı, derici, kalaycı, bakırcı gibi zanaatkârların dükkanlarından oluşuyor.

Dolayısıyla sadece tarihi bir kişiliği değil her insanın ruhuna etki etmeye müsait maneviyatı da aktaracak olan bir yapım gözüyle bakmak lazım merakla beklenen ‘Hz. Mevlâna’ dizisine! Bu noktada en büyük görevin ödüllü kaleme yani senarist Ali Aydın’ın yaratıcılığına düşeceği muhakkak.” Dizinin çekimleri başladı ve yakında ilk fragman da gelecektir. Mevlana’yı heyecanla bekleyen bir izleyici kitlesi de oluşmaya başladı. Özellikle de dizinin kadrosunda yer alan güçlü isimler, çok farklı ve etkileyici bir proje olacağını gösteriyor. Mevlana dizisinin yurt dışı yansımasının da güçlü olması bekleniyor. Dizi için yapılan hazırlıklar da 2 yıla yakın süredir devam ediyor. 13. yüzyılda geçen hikaye için özel yapılar inşa edildi… Konya’da dış sur ve iç sur olarak birçok mekan yapıldı. Dış sur içerisinde 88 yapı bulunmakta. Bunlardan 35’i; aktar, bakkal, kumaşçı, sepetçi, nalbant, testici, çarıkçı, derici, kalaycı, bakırcı gibi zanaatkârların dükkanlarından oluşuyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23