• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Tosun Paşa filmini aratmayan yer kavgası! 2 il karşı karşıya

2019-10-29 18:56:52
Tosun Paşa filmini aratmayan yer kavgası! 2 il karşı karşıya

#1
Foto - Tosun Paşa filmindeki yeşil vadi sahnesi gerçek oldu. Malatya- Adıyaman il sınırında bulunan yayla, 2 ili karşı karşıya getirdi. Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit, Şener Şen gibi Yeşilçam’ın efsane isimlerinin rol aldığı Tosun Paşa filmini aratmayan bir kavga yaşandı. Filmde Yeşil Vadi´ye sahip olabilmek amacıyla 2 aile arasında yaşanan çekişme şu günlerde 2 il arasında yaşanıyor.

Tosun Paşa filmindeki yeşil vadi sahnesi gerçek oldu. Malatya- Adıyaman il sınırında bulunan yayla, 2 ili karşı karşıya getirdi. Kemal Sunal, Müjde Ar, Adile Naşit, Şener Şen gibi Yeşilçam’ın efsane isimlerinin rol aldığı Tosun Paşa filmini aratmayan bir kavga yaşandı. Filmde Yeşil Vadi´ye sahip olabilmek amacıyla 2 aile arasında yaşanan çekişme şu günlerde 2 il arasında yaşanıyor.

#2
Foto - Malatya ile Adıyaman arasında bulunan yayla, 2 ili karşı karşıya getirdi. Yıllardır ortak kullanılan yayla bir anda sınır kavgasına dönüştü.

Malatya ile Adıyaman arasında bulunan yayla, 2 ili karşı karşıya getirdi. Yıllardır ortak kullanılan yayla bir anda sınır kavgasına dönüştü.

#3
Foto - Saldırıda 5 kişi yaralandı İddiaya göre yaylayı kullanan Malatya tarafında bulunan mahalle sakinleri Yeşilyurt Belediyesinden destek isteyerek, yaylaya yol açmak istedi. İş makineleri yolu açmak için çalıştığı sırada Adıyaman´dan gelen kalabalık gurup, çoban ile yanındakilere saldırarak, 5 kişiyi yaraladı. Olay jandarmanın çabası ile sakinleştirildi.

Saldırıda 5 kişi yaralandı İddiaya göre yaylayı kullanan Malatya tarafında bulunan mahalle sakinleri Yeşilyurt Belediyesinden destek isteyerek, yaylaya yol açmak istedi. İş makineleri yolu açmak için çalıştığı sırada Adıyaman´dan gelen kalabalık gurup, çoban ile yanındakilere saldırarak, 5 kişiyi yaraladı. Olay jandarmanın çabası ile sakinleştirildi.

#4
Foto - 5 kişinin yaralanması ile son bulan olay sonrasında Malatya´da toplanan gurup olayın yaşandığı bölgeye giderek açıklama yaptı. Malatya´nın Yeşilyurt ilçesi ile Adıyaman´ın Çelikhan ilçesi sınırında bulunan yayla ile ilgili Malatyalılar, yaylanın İsmet İnönü döneminde kendilerine verildiğini ifade ediyor. Malatyalılar, olayın daha da büyümeden yetkiler tarafından sınırın belirlenmesiyle, bu tartışmaya son verilmesini istedi.

5 kişinin yaralanması ile son bulan olay sonrasında Malatya´da toplanan gurup olayın yaşandığı bölgeye giderek açıklama yaptı. Malatya´nın Yeşilyurt ilçesi ile Adıyaman´ın Çelikhan ilçesi sınırında bulunan yayla ile ilgili Malatyalılar, yaylanın İsmet İnönü döneminde kendilerine verildiğini ifade ediyor. Malatyalılar, olayın daha da büyümeden yetkiler tarafından sınırın belirlenmesiyle, bu tartışmaya son verilmesini istedi.

#5
Foto - Açıklama sonrasında yaklaşık 200 kişiden oluşan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Açıklama sonrasında yaklaşık 200 kişiden oluşan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23