• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Tehlike arz etse de tüm dünyada sürdürülüyor! Yunanlıların ilginç ‘savaş’ı şaşırttı

2020-11-05 13:06:17
Tehlike arz etse de tüm dünyada sürdürülüyor! Yunanlıların ilginç ‘savaş’ı şaşırttı

Dünyanın her yerinde gelenek görenekler devam etmektedir. Bunların bazıları insanlar için tehlike arz etse de sürdürülmektedir. İşte dünyanın en tehlikeli 10 geleneğini sizler için derledik.

#1
Foto - Dünyadaki toplulukların bilinmeyen insanlık dışı kuralları ve gelenekleri vardır. Yunanlıların ilgin kilise çanı savaşı şaşkınlık çıkardı.

Dünyadaki toplulukların bilinmeyen insanlık dışı kuralları ve gelenekleri vardır. Yunanlıların ilgin kilise çanı savaşı şaşkınlık çıkardı.

#2
Foto - Yeni Yıl Dalışı - Sibirya, Rusya Rusya'da uygulanmak da olan bu gelenek, yeni yılın ilk günü yapılmaktadır. Oldukça tehlikeli olan bu gelenek dünyanın en derin ve buzlu gölünde yapılmaktadır.

Yeni Yıl Dalışı - Sibirya, Rusya Rusya'da uygulanmak da olan bu gelenek, yeni yılın ilk günü yapılmaktadır. Oldukça tehlikeli olan bu gelenek dünyanın en derin ve buzlu gölünde yapılmaktadır.

#3
Foto - Buzlu Suya Atlama Amerika’nın bazı belirli bölgelerinde de uygulanan bu gelenek de ise katılımcılar buzlu suya atlıyorlar. Üstelik herhangi bir sağlık sorunu yaşanması halinde katılımcılara sorumluluk alınmayacağına dair bir belge imzalatılıyor.

Buzlu Suya Atlama Amerika’nın bazı belirli bölgelerinde de uygulanan bu gelenek de ise katılımcılar buzlu suya atlıyorlar. Üstelik herhangi bir sağlık sorunu yaşanması halinde katılımcılara sorumluluk alınmayacağına dair bir belge imzalatılıyor.

#4
Foto - Bebek Fırlatma Ritüeli – Solapur, Hindistan Bebek fırlatma ritüeli Hindistan da bin yıldır süregelen bir gelenek. İnanışları gereği, bebeklerini yükseğe fırlatan Hindistanlılar böylelikle bebeklerinin daha güçlü ve sağlıklı olacaklarına inanıyorlar.

Bebek Fırlatma Ritüeli – Solapur, Hindistan Bebek fırlatma ritüeli Hindistan da bin yıldır süregelen bir gelenek. İnanışları gereği, bebeklerini yükseğe fırlatan Hindistanlılar böylelikle bebeklerinin daha güçlü ve sağlıklı olacaklarına inanıyorlar.

#5
Foto - Onbashira - Japonya İnsanlarda ciddi yaralanmalara yol açan bu gelenek de ise Tokyo da ki erkekler ormandaki ağaçları kesip kendilerini ağaçlara bağlayıp daha sonra uçurumdan aşağıya yuvarlanıyorlar.

Onbashira - Japonya İnsanlarda ciddi yaralanmalara yol açan bu gelenek de ise Tokyo da ki erkekler ormandaki ağaçları kesip kendilerini ağaçlara bağlayıp daha sonra uçurumdan aşağıya yuvarlanıyorlar.

#6
Foto - Cooper’s Tepesi’nden Peynirle Yuvarlanmak - Gloucester, İngiltere Bu gelenek türünde de insanlar fazlasıyla yaralanıyorlar. En garip gelenekler arasındadır. Bir tepeden bekleyen insanlar aşağıya doğru atılan peynirlerin ardından uçarak, yuvarlanarak koşuyorlar.

Cooper’s Tepesi’nden Peynirle Yuvarlanmak - Gloucester, İngiltere Bu gelenek türünde de insanlar fazlasıyla yaralanıyorlar. En garip gelenekler arasındadır. Bir tepeden bekleyen insanlar aşağıya doğru atılan peynirlerin ardından uçarak, yuvarlanarak koşuyorlar.

#7
Foto - Boğalarla Koşmak İspanya'da sürdürülen bu gelenek de yine bir çok insan hayatını kaybetmiştir. Geleneğin yöntemi ise boğalardan kaçmaya çalışmak.

Boğalarla Koşmak İspanya'da sürdürülen bu gelenek de yine bir çok insan hayatını kaybetmiştir. Geleneğin yöntemi ise boğalardan kaçmaya çalışmak.

#8
Foto - İneğe Çiğnetme - Hindistan Hindistan'da kutsal olarak kabul edilen inek güzel bir şekilde süsleniyor. Daha sonra bebeklerini ineklere çiğnetip, bunun bereket getireceğine inanıyorlar

İneğe Çiğnetme - Hindistan Hindistan'da kutsal olarak kabul edilen inek güzel bir şekilde süsleniyor. Daha sonra bebeklerini ineklere çiğnetip, bunun bereket getireceğine inanıyorlar

#9
Foto - Torajanlar Endonezya’da bir kabile. Cenaze törenleri Torajan insanları için yaşamın önemli bir anı. Yokluk içinde yaşadıkları için bir ailenin masrafları karşılayabilmesi aylar sürüyor. İşte bu paranın birikmesi gereken aylar boyunca cesede kıyafet giydiriliyor ve ölü beden evde tutuluyor. Torajanlar ölünün ruhunun gömülünceye kadar evde kaldığına inanıyorlar. Ölü gömülmeye hazır hale geldiğinde de tabutlar genellikle mağaraya yerleştiriliyor. Ölünün heykelleri de tabutun yanında dışarı bakacak şekilde yerleştiriliyor.

Torajanlar Endonezya’da bir kabile. Cenaze törenleri Torajan insanları için yaşamın önemli bir anı. Yokluk içinde yaşadıkları için bir ailenin masrafları karşılayabilmesi aylar sürüyor. İşte bu paranın birikmesi gereken aylar boyunca cesede kıyafet giydiriliyor ve ölü beden evde tutuluyor. Torajanlar ölünün ruhunun gömülünceye kadar evde kaldığına inanıyorlar. Ölü gömülmeye hazır hale geldiğinde de tabutlar genellikle mağaraya yerleştiriliyor. Ölünün heykelleri de tabutun yanında dışarı bakacak şekilde yerleştiriliyor.

#10
Foto - Fişek Savaşı - Sakız Adası, Yunanistan Çok tehlikeli olan bu gelenek türün de de insanlar birbirlerinin üzerine doğru havai fişek patlatıyorlar. Amaçları ise kilisenin çanını vurmak.

Fişek Savaşı - Sakız Adası, Yunanistan Çok tehlikeli olan bu gelenek türün de de insanlar birbirlerinin üzerine doğru havai fişek patlatıyorlar. Amaçları ise kilisenin çanını vurmak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23