• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
4
Tatbikatta ortaya çıktı! İşte Çin'in son model ölüm makinesi: 'Black Mirror' sahnesi gibi...

2024-05-30 09:49:46
Tatbikatta ortaya çıktı! İşte Çin'in son model ölüm makinesi: 'Black Mirror' sahnesi gibi...

Çin-Kamboçya 'Altın Ejderha 2024' tatbikatı sırasında çekilen iki dakikalık videoda dikkat çeken önemli ayrıntı büyük ses getirdi. Söz konusu görüntüler, 'Black Mirror'dan bir sahneyi akıllara getirdi... Çin'in son ölüm makinesi, Kamboçya'da yapılan tatbikatlar sırasında dikkat çekti. distopik dizi 'Black Mirror'dan bir sahneyi hatırlatırken, silahlandırılmış robot köpek, robot biliminin modern savaş alanına en son uyarlaması olarak kaydediliyor. Kamboçya'da yapılan son askeri tatbikatlar sırasında Çin ordusu, sırtına otomatik tüfek monte edilmiş bir robot köpeği sergiledi. Bu, insanın en iyi dostunu bir ölüm makinesine dönüştürdü. yalnızca robot biliminin modern savaş alanına en son uyarlaması olan görüntüler distopik dizi 'Black Mirror'dan bir sahneye benzetildi.

#1
Foto - Tatbikatta ortaya çıktı! İşte Çin'in son model ölüm makinesi: 'Black Mirror' sahnesi gibi...

İKİ DAKİKALIK VİDEO SES GETİRDİ Chen Wei olarak tanımlanan bir asker, devlet yayıncısı CCTV'den alınan bir videoda robotlarından bahsederken, "Kentsel muharebe operasyonlarımızda keşif yapmak, düşmanı tespit etmek ve hedefi vurmak için (insan) üyelerimizin yerine geçerek operasyonlarımızda yeni bir üye olarak görev yapabilir" dedi. Çin-Kamboçya 'Altın Ejderha 2024' tatbikatı sırasında çekilen iki dakikalık videoda ayrıca robot köpeğin uzaktan kumandalı bir operatörün kontrolü altında yürümesi, zıplaması, uzanması ve geriye doğru hareket etmesi dikkat çekti. Bir tatbikatta, tüfekle ateş eden robot, bir piyade birimini simüle edilmiş bir binaya yönlendiriyor. Videonun ikinci kısmı ayrıca bir dronun altına monte edilmiş otomatik bir tüfeği gözler önüne sererek, Çin'in 'çeşitli akıllı insansız ekipmanı' olduğunu gösteriyor.

#2
Foto - Tatbikatta ortaya çıktı! İşte Çin'in son model ölüm makinesi: 'Black Mirror' sahnesi gibi...

DÜNYADA YAYILIYOR Robot köpeklerin ve tabii ki küçük hava araçlarının askeri amaçlı kullanımı yeni bir şey değil. Geçen yıla ait bir CCTV videosunda, Çin, Kamboçya, Lao, Malezya, Tayland ve Vietnam ordularının Çin'de düzenlediği ortak tatbikatta Çin'in tüfekle donatılmış elektronik köpekleri de vurgulanmıştı. 2020 yılında ABD Hava Kuvvetleri, ABD askeri varlıklarına yönelik tehditleri tespit etmek ve bunlara karşı koymak için yapay zeka ve hızlı veri analitiğini kullanan Gelişmiş Savaş Yönetim Sisteminde (ABMS) robotik köpekleri nasıl tek bir bağlantı olarak kullandığını gösterdi. Yanı sıra Rusya'nın 2022'de Ukrayna'yı işgal etmesinden bu yana, tanklar ve hatta savaş gemileri gibi gelişmiş askeri makineleri devre dışı bırakabilen ucuz uzaktan kumandalı araçlarla dronlar savaş alanında, karada, denizde ve havada sıradan hale geldi. Ukrayna savaş alanlarında görülen insansız hava araçlarının ölümcül yetenekleri, bunların büyük dengeleyiciler olduğunu gösterdi ve küçük savunma bütçelerine sahip askeri güçlerin, çok daha iyi silahlanmış ve finanse edilen düşmanlarla rekabet etmesine imkan sağladı.

#3
Foto - Tatbikatta ortaya çıktı! İşte Çin'in son model ölüm makinesi: 'Black Mirror' sahnesi gibi...

İLERİ AŞAMAYA İŞARET EDİYOR Çin, dünyanın önde gelen dron ihracatçılarından biri ancak geçen yıl Ticaret Bakanlığı, 'ulusal güvenlik ve çıkarların korunması' ihtiyacını öne sürerek dron teknolojisine ihracat kontrolleri getirdi. Yine de robot köpekler Halk Kurtuluş Ordusu için oldukça fazla tanıtım alıyor gibi görünüyor ve robot köpekler Çin'in sıkı denetimlere tabi sosyal medyasında en az bir yıldır ortaya çıkıyor. Devlet tarafından yönetilen Global Times'a göre, yabancı ordularla yapılan tatbikatlarda robot köpeklerin varlığı, gelişmenin ileri bir aşamasına işaret ediyor. Global Times'ın aktardığına göre, adı açıklanmayan bir uzman, "Genellikle yeni bir ekipman başka bir ülkeyle ortak tatbikata getirilmeyeceğinden robot köpeklerin belirli bir teknik olgunluk seviyesine ulaşmış olması gerekiyor" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vakanüvis

Biz 12 adamızı bol keseden verdik.Adamlar ellerinden zorla alınan adalarını geri almak için mücadele veriyor.Biraz dünya sömürge tarihi okuyun zarar gelmez ...

Toshiba

Çin, mutlaka Tayvan’a girecek. Tayvan, kendisine güvence verenlerin kurbanı olacak.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23