• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Taliban'ı devirmek için harekete geçti! Adres şaşırtmadı

2021-09-16 15:42:15
Taliban'ı devirmek için harekete geçti! Adres şaşırtmadı

Afganistan'da Taliban hakimiyeti başlamasının ardından ülkeyi önemli gelişmeler yaşanıyor. En dikkat çeken haber ise Taliban'ı devirmeye çalışan ismin ortaya çıkması oldu. İşte bölgede yaşanan son gelişmeler...

#1
Foto - Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban liderliği arasında, verilen

Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban liderliği arasında, verilen "kapsayıcılık mesajları" nedeniyle sürtüşmeler yaşandığı iddia edildi.

#2
Foto - Bir süredir kamuoyu önünde görünmeyen ve Kabil'i terk ettiği öne sürülen Molla Baradar, devlet televizyonunda yayınlanan söyleşisinde iddiaların yalan olduğunu söyledi. Örgüt için herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

Bir süredir kamuoyu önünde görünmeyen ve Kabil'i terk ettiği öne sürülen Molla Baradar, devlet televizyonunda yayınlanan söyleşisinde iddiaların yalan olduğunu söyledi. Örgüt için herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

#3
Foto - Öte yandan Taliban'ın üst düzey yöneticileri arasında yer alan Molla Abdulgani Birader Ahund, Time dergisinin hazırladığı

Öte yandan Taliban'ın üst düzey yöneticileri arasında yer alan Molla Abdulgani Birader Ahund, Time dergisinin hazırladığı "Dünyanın en etkili 100 kişisi" listesinde yer aldı.

#4
Foto - Hamid Karzai Havalimanı'nın ismi Kabil Uluslararası Havalimanı olarak değiştirildi.

Hamid Karzai Havalimanı'nın ismi Kabil Uluslararası Havalimanı olarak değiştirildi.

#5
Foto - Taliban, 83 milyar dolar değerinde ABD silahına el koydu ve şu anda çoğu Avrupa ülkesinden daha büyük bir askeri silaha sahip oldu.

Taliban, 83 milyar dolar değerinde ABD silahına el koydu ve şu anda çoğu Avrupa ülkesinden daha büyük bir askeri silaha sahip oldu.

#6
Foto - Taliban'a destek yürüyor. Afrika'dan gelen görüntülerde Taliban bayrağı açıldı.

Taliban'a destek yürüyor. Afrika'dan gelen görüntülerde Taliban bayrağı açıldı.

#7
Foto - Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “Taliban'a herhangi bir koşul dayatmıyoruz, ancak vaatlerini nasıl yerine getirdiklerini izleyeceğiz.” dedi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “Taliban'a herhangi bir koşul dayatmıyoruz, ancak vaatlerini nasıl yerine getirdiklerini izleyeceğiz.” dedi.

#8
Foto - Afganistan'da net bir şekilde başarısız olan ABD'de Cumhuriyetçiler Taliban’ı terör örgütleri listesine almaya çalışıyor.

Afganistan'da net bir şekilde başarısız olan ABD'de Cumhuriyetçiler Taliban’ı terör örgütleri listesine almaya çalışıyor.

#9
Foto - Rusya Araştırmaları Enstitüsü'nün haberine göre, Afganistan'daki gelişmeleri yakından takip eden Pakistan Başbakanı İmran Han, “Amerika Birleşik Devletleri bir zamanlar (Taliban ve diğer İslami gruplar SSCB ile savaşırken) onlara Mücahid diyordu ama daha sonra teröristler olarak adlandırdı.” dedi.

Rusya Araştırmaları Enstitüsü'nün haberine göre, Afganistan'daki gelişmeleri yakından takip eden Pakistan Başbakanı İmran Han, “Amerika Birleşik Devletleri bir zamanlar (Taliban ve diğer İslami gruplar SSCB ile savaşırken) onlara Mücahid diyordu ama daha sonra teröristler olarak adlandırdı.” dedi.

#10
Foto - Pençşir'in Taliban'a kaybedilmesinin ardından Ahmed Mesud harekete geçti.

Pençşir'in Taliban'a kaybedilmesinin ardından Ahmed Mesud harekete geçti.

#11
Foto - Ahmed Şah Mesud'un oğlu Ahmed Mesud, Afganistan'daki Taliban yönetimini devirmek için ABD'den destek arayışına girdi. Mesud'un siyasi yetkilileri bu hafta, ABD'li ünlü lobicilerden Robert Stryk ile bir anlaşmaya vardı. Dün Adalet Bakanlığı'na sunulan başvuruyla resmileşen girişime göre Robert Stryk, Mesud'a bağlı güçlerin Washington tarafından tanınması ve Batı'nın onlara destek olması için lobicilik yapacak.

Ahmed Şah Mesud'un oğlu Ahmed Mesud, Afganistan'daki Taliban yönetimini devirmek için ABD'den destek arayışına girdi. Mesud'un siyasi yetkilileri bu hafta, ABD'li ünlü lobicilerden Robert Stryk ile bir anlaşmaya vardı. Dün Adalet Bakanlığı'na sunulan başvuruyla resmileşen girişime göre Robert Stryk, Mesud'a bağlı güçlerin Washington tarafından tanınması ve Batı'nın onlara destek olması için lobicilik yapacak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23