• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Şans eseri hazine ve kayıp şehir buldular! Altın ve para fışkırdı

2022-01-12 07:34:22
Şans eseri hazine ve kayıp şehir buldular! Altın ve para fışkırdı

Dünyanın birçok noktasında yapılan kazılar tarihe ışık tutmaya devam ediyor. Büyük öneme sahip kazılardan biriyle ilgili önemli bir haber geldi

#1
Foto - İngiltere'de Northamptonshire HS2 hızlı tren yolu güzergahında, 2 bin yılı aşkın geçmişe sahip ve çok iyi korunmuş halde bir Roma kasabası ortaya çıkartıldı.

İngiltere'de Northamptonshire HS2 hızlı tren yolu güzergahında, 2 bin yılı aşkın geçmişe sahip ve çok iyi korunmuş halde bir Roma kasabası ortaya çıkartıldı.

#2
Foto - Keşif, çanak çömlek, altın, mücevher ve 300'den fazla madeni para gibi eski eserleri içeriyor. Keşif tren hattı projesi sırasında, güney Northamptonshire'da bir yıldır 80 arkeoloğun kazdığı açıklanmayan bir bölgede bulunuyor.

Keşif, çanak çömlek, altın, mücevher ve 300'den fazla madeni para gibi eski eserleri içeriyor. Keşif tren hattı projesi sırasında, güney Northamptonshire'da bir yıldır 80 arkeoloğun kazdığı açıklanmayan bir bölgede bulunuyor.

#3
Foto - Demir Çağı'na ait bir köyün olduğu bölgeden, 10 metre genişliğinde bir Roma yolu geçiyor ve bu da Cherwell Nehri'ne yakınlığı nedeniyle, ticaret için atlı arabaların kullanıldığı anlamına geliyor.

Demir Çağı'na ait bir köyün olduğu bölgeden, 10 metre genişliğinde bir Roma yolu geçiyor ve bu da Cherwell Nehri'ne yakınlığı nedeniyle, ticaret için atlı arabaların kullanıldığı anlamına geliyor.

#4
Foto - Madeni paralar ayrıca burada ciddi seviyede ticaret yapıldığına işaret ediyor. Siyah toprağından dolayı Blackgrounds (Kara topraklar) olarak bilinen bölgede cam kaplar, dekoratif çanak çömlekler, mücevherler ve hatta makyaj malzemeleri bulundu.

Madeni paralar ayrıca burada ciddi seviyede ticaret yapıldığına işaret ediyor. Siyah toprağından dolayı Blackgrounds (Kara topraklar) olarak bilinen bölgede cam kaplar, dekoratif çanak çömlekler, mücevherler ve hatta makyaj malzemeleri bulundu.

#5
Foto - Londra Arkeoloji Müzesi Altyapısı Müzesi'nden şantiye müdürü James West şunları söyledi:

Londra Arkeoloji Müzesi Altyapısı Müzesi'nden şantiye müdürü James West şunları söyledi: "Böylesine iyi korunmuş ve büyük bir Roma yolunun yanı sıra, çok sayıda yüksek kaliteli buluntu ortaya çıkarmak olağanüstü.

#6
Foto - Bu kadar iyi korunmuş olmaları sayesinde burada yaşayan insanlar hakkında çok şey anlatıyor.

Bu kadar iyi korunmuş olmaları sayesinde burada yaşayan insanlar hakkında çok şey anlatıyor."Kasaba, 2018'den beri rota üzerinde bulunan 100'den fazla arkeolojik alandan biri.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23