• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Saçları dökülenler dikkat! Bu besinler durduruyor

2020-11-23 17:52:49
Saçları dökülenler dikkat! Bu besinler durduruyor

Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Özellikle günlük hayatımızda yaşadığımız stres ve düzensiz beslenme sorunu saç dökülmesini tetikleyebilir.

#1
Foto - Saç dökülmesi genellikle kalıtsal olarak meydana geliyor ve kalıtsal dökülmenin bir çözümü yok. Ancak dengeli beslenerek saçlarınızın dökülmesini yavaşlatmanız da mümkün. İşte saç dökülmesini önleyen besinler.

Saç dökülmesi genellikle kalıtsal olarak meydana geliyor ve kalıtsal dökülmenin bir çözümü yok. Ancak dengeli beslenerek saçlarınızın dökülmesini yavaşlatmanız da mümkün. İşte saç dökülmesini önleyen besinler.

#2
Foto - Saç dökülmesinin nedenleri Kadınların özellikle de erkeklerin büyük sorunu olan saç dökülmesi, kişiyi depresyona kadar sürükleyebilir. Saç dökülmesinin nedenlerinin başında genetik faktörler, stres, demir, çinko ve bir takım mineral eksikliği, doğal nedenler, hormonal bozukluklar, kimyasal içerikli saç uygulamaları, bazı ilaçların kullanımı ve saç bakımıyla ilgili doğru bilinen yanlış uygulamalar olarak sıralanabilir. Saç dökülmesi genellikle kalıtsal olarak meydana geliyor ve kalıtsal dökülmenin bir çözümü yok. Ancak dengeli beslenerek saçlarınızın dökülmesini yavaşlatmanız da mümkün. İşte saç dökülmesini önleyen besinler.

Saç dökülmesinin nedenleri Kadınların özellikle de erkeklerin büyük sorunu olan saç dökülmesi, kişiyi depresyona kadar sürükleyebilir. Saç dökülmesinin nedenlerinin başında genetik faktörler, stres, demir, çinko ve bir takım mineral eksikliği, doğal nedenler, hormonal bozukluklar, kimyasal içerikli saç uygulamaları, bazı ilaçların kullanımı ve saç bakımıyla ilgili doğru bilinen yanlış uygulamalar olarak sıralanabilir. Saç dökülmesi genellikle kalıtsal olarak meydana geliyor ve kalıtsal dökülmenin bir çözümü yok. Ancak dengeli beslenerek saçlarınızın dökülmesini yavaşlatmanız da mümkün. İşte saç dökülmesini önleyen besinler.

#3
Foto - Yeşil sebzeler Eğer demir eksikliğine bağlı saç dökülmeniz varsa, yeşil yapraklı sebzeler tüketmeniz saç dökülmesini yavaşlatacaktır. Demir eksikliğinin belirtisi saçların incelmesi ve dökülmesidir. Demir eksikliği, kandaki oksijen seviyesini düşürerek organlara ve saç köklerindeki hücrelere yeterince oksijen taşınamamasına yol açıyor.

Yeşil sebzeler Eğer demir eksikliğine bağlı saç dökülmeniz varsa, yeşil yapraklı sebzeler tüketmeniz saç dökülmesini yavaşlatacaktır. Demir eksikliğinin belirtisi saçların incelmesi ve dökülmesidir. Demir eksikliği, kandaki oksijen seviyesini düşürerek organlara ve saç köklerindeki hücrelere yeterince oksijen taşınamamasına yol açıyor.

#4
Foto - C vitamini Meyveler C vitamini bakımından zengindir ve antioksidan etkisi yaratır. C vitamini vücudunuzdaki enfeksiyonları önlemeye yardımcı olurken ısı, güneşin zararlı ışınları ve hava kirliliği nedeniyle yıpranan saçların sağlığını da korur. Portakal, greyfurt, karpuz, çilek başta olmak üzere C vitamini içeren meyvelerle saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

C vitamini Meyveler C vitamini bakımından zengindir ve antioksidan etkisi yaratır. C vitamini vücudunuzdaki enfeksiyonları önlemeye yardımcı olurken ısı, güneşin zararlı ışınları ve hava kirliliği nedeniyle yıpranan saçların sağlığını da korur. Portakal, greyfurt, karpuz, çilek başta olmak üzere C vitamini içeren meyvelerle saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

#5
Foto - Kuruyemiş Yerfıstığı saç dökülmesine neden olan tiroid bezi sorunlarını engelleyen iyot bakımından oldukça zengin bir kuruyemiş. Saçların normal uzama döngüsünün korumasında E vitamini, esansiyel yağ asitleri ve sülfür içeren kuruyemişler oldukça etkili. Ceviz, fındık, badem gibi yemişler saçlara doğal parlaklık verir. Kabak çekirdeği omega 6 yağ asitleri, protein, çinko ve demir bakımından zengindir ve tüm bu mineraller saç sağlığını korumaya yardımcı olur.

Kuruyemiş Yerfıstığı saç dökülmesine neden olan tiroid bezi sorunlarını engelleyen iyot bakımından oldukça zengin bir kuruyemiş. Saçların normal uzama döngüsünün korumasında E vitamini, esansiyel yağ asitleri ve sülfür içeren kuruyemişler oldukça etkili. Ceviz, fındık, badem gibi yemişler saçlara doğal parlaklık verir. Kabak çekirdeği omega 6 yağ asitleri, protein, çinko ve demir bakımından zengindir ve tüm bu mineraller saç sağlığını korumaya yardımcı olur.

#6
Foto - Yoğurt Protein tüketimi saç sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yoğurt, saçların uzamasını teşvik eden kalsiyum ve protein bakımından zengindir.

Yoğurt Protein tüketimi saç sağlığı açısından oldukça önemlidir. Yoğurt, saçların uzamasını teşvik eden kalsiyum ve protein bakımından zengindir.

#7
Foto - Çinko içeren deniz ürünleri Balık, karides ve mideye gibi deniz ürünleri saç köklerini güçlendiren ve hormonları dengelemeye yardımcı olan çinko içerir. Erkek tipi saç dökülmesinde çinko eksikliyle sık karşılaşılıyor.

Çinko içeren deniz ürünleri Balık, karides ve mideye gibi deniz ürünleri saç köklerini güçlendiren ve hormonları dengelemeye yardımcı olan çinko içerir. Erkek tipi saç dökülmesinde çinko eksikliyle sık karşılaşılıyor.

#8
Foto - Fasulye Hayvansal proteine bir alternatif olan fasulye sağlıklı saçlar için de gerekli olan proteini sağlayabilir.

Fasulye Hayvansal proteine bir alternatif olan fasulye sağlıklı saçlar için de gerekli olan proteini sağlayabilir.

#9
Foto - Tavuk, hindi ve yumurta Gerekli proteini sağlıksız, yağlı et gibi besinlerden almak yerine daha az yağlı olan kaliteli protein kaynağı tavuk ve hindi eti tüketebilirsiniz. Ayrıca B12 vitamini ve biotin içeren yumurta saçlarınızı güçlendirir.

Tavuk, hindi ve yumurta Gerekli proteini sağlıksız, yağlı et gibi besinlerden almak yerine daha az yağlı olan kaliteli protein kaynağı tavuk ve hindi eti tüketebilirsiniz. Ayrıca B12 vitamini ve biotin içeren yumurta saçlarınızı güçlendirir.

#10
Foto - Saç çıkardığını iddia eden ürünler kansere yol açabilir Bolca kullanılan saç şekillendiriciler ve kalitesiz ürün kullanmaktan kaçının. Her gün fön, maşa vb. şeyler yapmamaya çalışın.

Saç çıkardığını iddia eden ürünler kansere yol açabilir Bolca kullanılan saç şekillendiriciler ve kalitesiz ürün kullanmaktan kaçının. Her gün fön, maşa vb. şeyler yapmamaya çalışın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23