• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Rakiplerinden farkını ortaya koydu: AKINCI TİHA'ya müthiş özellik

2020-02-26 11:18:53
Rakiplerinden farkını ortaya koydu: AKINCI TİHA'ya müthiş özellik

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin yeni gururu AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nın (TİHA) rakiplerinden farkını ortaya koyan bir özelliğini daha paylaştı.

#1
Foto - Bayraktar, AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nda, 6 yapay zeka bilgisayarı bulunduğunu söyledi.

Bayraktar, AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı'nda, 6 yapay zeka bilgisayarı bulunduğunu söyledi.

#2
Foto - Bayraktar, yapay zeka bilgisayarıyla ilgili önemli detayları da paylaştı.

Bayraktar, yapay zeka bilgisayarıyla ilgili önemli detayları da paylaştı.

#3
Foto - YAPAY ZEKA SAYESİNDE AKINCI SİHA'LAR; <br> Sensör ve kameralardan gelen bilgileri işleyerek karar verebilecek <br>Gelişmiş rota ve görev planlaması yapabilecek <br>Gözle görülmeyen kara hedeflerini tespit edebilecek <br>Sensör ve GPS’siz de tespitler yapabilecek

YAPAY ZEKA SAYESİNDE AKINCI SİHA'LAR;
Sensör ve kameralardan gelen bilgileri işleyerek karar verebilecek
Gelişmiş rota ve görev planlaması yapabilecek
Gözle görülmeyen kara hedeflerini tespit edebilecek
Sensör ve GPS’siz de tespitler yapabilecek

#4
Foto - Bayraktar, onlarca Bayraktar TB2 SİHA'nın, aynı anda güvenle uçabilmesi için sistemi sürekli geliştirdiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:">

"ELEKTRONİK HARBE KARŞI ÇÖZÜM GELİŞTİRİYORUZ"
Bayraktar, onlarca Bayraktar TB2 SİHA'nın, aynı anda güvenle uçabilmesi için sistemi sürekli geliştirdiklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

#5
Foto - Bayraktar TB2 SİHA'lar filolar halinde uçuyor. Yani yurt içi ve dışında aynı anda onlarcası birden havada oluyor. Bunun için arka planda yönetilen ciddi bir ağ altyapısı var.

Bayraktar TB2 SİHA'lar filolar halinde uçuyor. Yani yurt içi ve dışında aynı anda onlarcası birden havada oluyor. Bunun için arka planda yönetilen ciddi bir ağ altyapısı var.

#6
Foto - İHA'ların en güvenli şekilde uçabilmeleri, en emniyetli görev parametrelerine ulaşabilmeleri için yapay zeka çalışmaları yapıyoruz.

İHA'ların en güvenli şekilde uçabilmeleri, en emniyetli görev parametrelerine ulaşabilmeleri için yapay zeka çalışmaları yapıyoruz.

#7
Foto - Ayrıca muharebe sahasında İHA'ların sensörleri elektronik harp unsurlarına ve karıştırmaya maruz kalıyor. Buna dair çözümler geliştiriyoruz.

Ayrıca muharebe sahasında İHA'ların sensörleri elektronik harp unsurlarına ve karıştırmaya maruz kalıyor. Buna dair çözümler geliştiriyoruz.

#8
Foto - Bayraktar AKINCI, bünyesindeki yapay zeka bilgisayarları vasıtasıyla sensörlerden ve uçak üzerinde bulunan kameralardan aldığı verileri kaydederek, bilgi toplayabilecek. <br> Hiçbir dış sensöre veya Küresel Konumlama Sistemine (GPS) ihtiyaç duymadan hava aracının yatış, dikilme ve yönelme açılarını tespit edebilecek olan bu yapay zeka sistemi, aynı zamanda coğrafi bilgileri kullanılarak çevresel farkındalık sağlayacak.

Bayraktar AKINCI, bünyesindeki yapay zeka bilgisayarları vasıtasıyla sensörlerden ve uçak üzerinde bulunan kameralardan aldığı verileri kaydederek, bilgi toplayabilecek.
Hiçbir dış sensöre veya Küresel Konumlama Sistemine (GPS) ihtiyaç duymadan hava aracının yatış, dikilme ve yönelme açılarını tespit edebilecek olan bu yapay zeka sistemi, aynı zamanda coğrafi bilgileri kullanılarak çevresel farkındalık sağlayacak.

#9
Foto - Gelişmiş yapay zeka sistemi elde ettiği verileri işleyerek, karar verme özelliğine sahip olacak.

Gelişmiş yapay zeka sistemi elde ettiği verileri işleyerek, karar verme özelliğine sahip olacak.

#10
Foto - İnsan gözüyle tespit edilemeyen kara hedeflerini tespit edebilecek olan bu yapay zeka sistemi Bayraktar AKINCI'nın daha etkin kullanımını sağlayacak.

İnsan gözüyle tespit edilemeyen kara hedeflerini tespit edebilecek olan bu yapay zeka sistemi Bayraktar AKINCI'nın daha etkin kullanımını sağlayacak.

#11
Foto - AKINCI TİHA'NIN ÖZELLİKLERİ <br> Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı Sistemi, yerli ve milli olarak üretilen MAM-L, MAM-C, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A gibi mühimmat, füze ve bombaları taşıyabilir.

AKINCI TİHA'NIN ÖZELLİKLERİ
Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı Sistemi, yerli ve milli olarak üretilen MAM-L, MAM-C, Cirit, L-UMTAS, Bozok, MK-81, MK-82, MK-83, Kanatlı Güdüm Kiti (KGK)-MK-82, Gökdoğan, Bozdoğan, SOM-A gibi mühimmat, füze ve bombaları taşıyabilir.

#12
Foto - 40,000 Feet Uçuş İrtifası <br>24 Saat Havada Kalış Süresi <br>Çift Yedekli SATCOM + Çift Yedekli LOS(250 Km) <br>Tam Otomatik Uçuş Kontrol ve 3 Yedekli Otopilot Sistemi (Triple Redundant) <br>Yer Sistemlerine Bağımlı Olmaksızın Tam Otomatik İniş ve Kalkış Özelliği <br>GPS Bağımlılığı Olmaksızın Dahili Sensör Füzyonu İle Seyrüsefer Özelliği <br>Tam Otomatik Seyir ve Rota Takibi Özelliği <br>Dahili Sensör Fizyonu Destekli Hassas Otomatik Kalkış ve İniş Özelliği <br>Tam Otomatik Taksi ve Park Özelliği <br>Yarı Otonom Uçuş Modları Desteği <br>Hata Toleranslı ve 3 Yedekli Sensör Füzyonu Uygulaması <br>Çapraz Yedekli YKİ Sistemi <br>Özgün Yedekli Servo Aktüatör Birimleri <br>Özgün Yedekli Lityum Tabanlı Batarya Birimleri

40,000 Feet Uçuş İrtifası
24 Saat Havada Kalış Süresi
Çift Yedekli SATCOM + Çift Yedekli LOS(250 Km)
Tam Otomatik Uçuş Kontrol ve 3 Yedekli Otopilot Sistemi (Triple Redundant)
Yer Sistemlerine Bağımlı Olmaksızın Tam Otomatik İniş ve Kalkış Özelliği
GPS Bağımlılığı Olmaksızın Dahili Sensör Füzyonu İle Seyrüsefer Özelliği
Tam Otomatik Seyir ve Rota Takibi Özelliği
Dahili Sensör Fizyonu Destekli Hassas Otomatik Kalkış ve İniş Özelliği
Tam Otomatik Taksi ve Park Özelliği
Yarı Otonom Uçuş Modları Desteği
Hata Toleranslı ve 3 Yedekli Sensör Füzyonu Uygulaması
Çapraz Yedekli YKİ Sistemi
Özgün Yedekli Servo Aktüatör Birimleri
Özgün Yedekli Lityum Tabanlı Batarya Birimleri

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı