• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Putin'in uykuları kaçacak! Rusya alarmda

2021-01-23 16:44:30
Putin'in uykuları kaçacak! Rusya alarmda

Rus muhalif lider Aleksey Navalny’nin zehirlendikten sonra tedavi gördüğü Almanya’da ülkesine dönmesinin ardından, Rusya’da karışıklık başladı. Devlet Başkanı Vladimir Putin’in tutuklattırdığı muhalif lidere destek olmak için ülke genelinde binlerce kişi sokaklara döküldü. Çıkan protestolarda polis, onlarca kişiyi gözaltına aldı.

#1
Foto - Rusya, Aleksey Navalny'ye destek protestolarıyla çalkalanıyor. Almanya'dan Rusya'ya dönüşü sırasında havaalanında tutuklanan Rus muhalif lider Navalny'e destek ülkenin doğu kentlerinde başlayan protestolarda Rus polisi göstericilere müdahale etti.

Rusya, Aleksey Navalny'ye destek protestolarıyla çalkalanıyor. Almanya'dan Rusya'ya dönüşü sırasında havaalanında tutuklanan Rus muhalif lider Navalny'e destek ülkenin doğu kentlerinde başlayan protestolarda Rus polisi göstericilere müdahale etti.

#2
Foto - SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TOPLANMA ÇAĞRISI - Rusya'da zehirlendikten sonra tedavi için Almanya'ya götürülen ve tedavisinin tamamlanmasından sonra 17 Ocak'ta Moskova'ya dönüşünün ardından havaalanında gözaltına alınıp tutuklanan Rus muhalif lider Aleksei Navalny'in destekçileri bugün sokaklara döküldü.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TOPLANMA ÇAĞRISI - Rusya'da zehirlendikten sonra tedavi için Almanya'ya götürülen ve tedavisinin tamamlanmasından sonra 17 Ocak'ta Moskova'ya dönüşünün ardından havaalanında gözaltına alınıp tutuklanan Rus muhalif lider Aleksei Navalny'in destekçileri bugün sokaklara döküldü.

#3
Foto - 50'DEN FAZLA KENTTE KIRMIZI ALARM - Navalny'in tutuklanmasını hukuksuz bulan destekçileri, sosyal medya üzerinden günlerdir yaptıkları protesto çağrılarının ardından harekete geçti. Navalny'in tutuklanmasından sorumlu tuttukları Rusya lideri Vladimir Putin'i de tepkili olan binlerce kişi, bugün ülkenin 50'den fazla kentinde Navalny'ye destek gösterileri başlattı.

50'DEN FAZLA KENTTE KIRMIZI ALARM - Navalny'in tutuklanmasını hukuksuz bulan destekçileri, sosyal medya üzerinden günlerdir yaptıkları protesto çağrılarının ardından harekete geçti. Navalny'in tutuklanmasından sorumlu tuttukları Rusya lideri Vladimir Putin'i de tepkili olan binlerce kişi, bugün ülkenin 50'den fazla kentinde Navalny'ye destek gösterileri başlattı.

#4
Foto -

"PUTİN İSTİFA" SLOGANLARI ATILDI - Rusya'nın doğu kentlerindeki Vladivostok, Habarovsk, Krasnoyarsk, Altay, Çita, Bernaul gibi kentlerin meydanlarında bir araya gelen göstericilere polis tarafından anında müdahale edildi. Özellikle Habarovsk ve Vladivostok gibi kentlerde bine yakın gösterici bir araya gelerek kitlesel yürüyüşler başlattı. "Putin istifa" sloganlarının atıldığı yürüyüşlerde polis birçok kişiyi gözaltına alındı.

#5
Foto - KREMLİN'DE ÖNLEMLER ÜST SEVİYEDE - Rusya'nın başkenti Moskova dahil batı kentlerde de Navalny destekçileri yürüyüş için toplanmaya çalışırken, Kremlin Sarayı çevresi başta olmak üzere özellikle Moskova'da polis güvenlik önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Kremlin Sarayı çevresine bariyerler kurulurken, çok sayıda polis ve zırhlı araç da bölgeye gönderiliyor.

KREMLİN'DE ÖNLEMLER ÜST SEVİYEDE - Rusya'nın başkenti Moskova dahil batı kentlerde de Navalny destekçileri yürüyüş için toplanmaya çalışırken, Kremlin Sarayı çevresi başta olmak üzere özellikle Moskova'da polis güvenlik önlemlerini arttırmaya devam ediyor. Kremlin Sarayı çevresine bariyerler kurulurken, çok sayıda polis ve zırhlı araç da bölgeye gönderiliyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23