• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Para harcamaktan kurtaran temizlik hileleri! Klozete 1 kaşık karbonat atarsanız...

2022-08-06 14:05:24
Para harcamaktan kurtaran temizlik hileleri! Klozete 1 kaşık karbonat atarsanız...

Ev için her türlü malzeme alırsanız size pahalıya patlayabilir. Bir çoğumuz kir ve lekelerden kurtulabilmek için aslında her türlü malzemeye sahipsiniz. İşte 2022 yılı pratik bilgiler...

#1
Foto - Bebek Pudrası Temizlikte Nasıl Kullanılır? Bebek pudrası ile yağlar ve lekeler temizlenir. lekeli yada yağlı bölgeye bebek pudrası dökün bir gece bekletin sonra yıkayın. Çamaşır- Çamaşır suyu elbiselerin yıpranmasına neden olabilir. Çamaşır suyu yerine kabartma tozu ve sirke karışımı kullanın. Bu doğal tarif beyazları beyaz yapacaktır.

Bebek Pudrası Temizlikte Nasıl Kullanılır? Bebek pudrası ile yağlar ve lekeler temizlenir. lekeli yada yağlı bölgeye bebek pudrası dökün bir gece bekletin sonra yıkayın. Çamaşır- Çamaşır suyu elbiselerin yıpranmasına neden olabilir. Çamaşır suyu yerine kabartma tozu ve sirke karışımı kullanın. Bu doğal tarif beyazları beyaz yapacaktır.

#2
Foto - Diş fırçaları: Evde en çok kir toplar. Zararlı mikropları öldürür ve güvenlidir. Fırçanın ucunu sıvıya batırın kirli uçları önlemek için fırçaları tuttuğunuz bardağın içine hidrojen peroksit dökün.

Diş fırçaları: Evde en çok kir toplar. Zararlı mikropları öldürür ve güvenlidir. Fırçanın ucunu sıvıya batırın kirli uçları önlemek için fırçaları tuttuğunuz bardağın içine hidrojen peroksit dökün.

#3
Foto - Banyo- Çözüm çok basit. Kolayı tuvaletin içine dökün bir kaç saat bırakın. asit sayesinde kirler çıkacaktır. Tuvalet dezenfekte olarak ta karbonat kullanabilirsiniz. Karbonat etkili bir temizlik malzemesidir. Klozetin etrafına karbonat dökün ve 10 dakika bekleyin. Fırçalayın ve farkı göreceksiniz. Sirke, Tuz ve limon doğal bulaşık deterjanıdır. 2 bardak suya 4 limon kesip ekleyin. Karıştırın. Tuz ve sirke ekleyip kaynatın. 3 çorba kaşığı limon jeli kullanın. Tuvaleti temizlemek için kâğıt havlu ve sirke kullanmak- Tuvaleti temizlemende önce hazırlık yapılması kolaylık sağlayacak. Tuvalet kağıdına sirke dökün Bir kaç saat tuvalete koyun. Sonra yapmanız gereken tuvalet kağıdını kaldırmak.

Banyo- Çözüm çok basit. Kolayı tuvaletin içine dökün bir kaç saat bırakın. asit sayesinde kirler çıkacaktır. Tuvalet dezenfekte olarak ta karbonat kullanabilirsiniz. Karbonat etkili bir temizlik malzemesidir. Klozetin etrafına karbonat dökün ve 10 dakika bekleyin. Fırçalayın ve farkı göreceksiniz. Sirke, Tuz ve limon doğal bulaşık deterjanıdır. 2 bardak suya 4 limon kesip ekleyin. Karıştırın. Tuz ve sirke ekleyip kaynatın. 3 çorba kaşığı limon jeli kullanın. Tuvaleti temizlemek için kâğıt havlu ve sirke kullanmak- Tuvaleti temizlemende önce hazırlık yapılması kolaylık sağlayacak. Tuvalet kağıdına sirke dökün Bir kaç saat tuvalete koyun. Sonra yapmanız gereken tuvalet kağıdını kaldırmak.

#4
Foto - Mutfak Kireci gidermek için; Yarım sirke ve yarım suyu karıştırın ve çaydanlık içine dökün ve kaynatın. Sonrasında suyu dökün ve çaydanlığı yıkayın.

Mutfak Kireci gidermek için; Yarım sirke ve yarım suyu karıştırın ve çaydanlık içine dökün ve kaynatın. Sonrasında suyu dökün ve çaydanlığı yıkayın.

#5
Foto - Camları Temizlenmesi için sirke ve kabartma tozu kullanmak- Toz ve kirin temizlenmesi için kabartma tozu ve sirke kullanın. 5-10 dakika bekleyin ve diş fırçası köşeleri gezdirin. Kalanları bez ile alın. Diğer yöntem ise yumuşatıcı kullanmak. Suyun içine yumuşatıcı ekleyin. sprey şişelere koyun ve camlarınızı temizleyin. Pencerenin parladığını görünce şaşıracaksınız.

Camları Temizlenmesi için sirke ve kabartma tozu kullanmak- Toz ve kirin temizlenmesi için kabartma tozu ve sirke kullanın. 5-10 dakika bekleyin ve diş fırçası köşeleri gezdirin. Kalanları bez ile alın. Diğer yöntem ise yumuşatıcı kullanmak. Suyun içine yumuşatıcı ekleyin. sprey şişelere koyun ve camlarınızı temizleyin. Pencerenin parladığını görünce şaşıracaksınız.

#6
Foto - Musluğun parlaması için diş macunu kullanmak- Musluğun üstüne diş macunu koyun ve sünger ile temizleyin. Çelik- Çeliği pırıl pırıl yapmak için sadece bir limona ihtiyacınız var.Leke olan yerleri limonla ovalayın. En iyi sonucu elde etmek için limonu çelik tıkaç, soğutucu, fırın veya diğer aparatlara doğrudan sürün. Narenciye özü ve normal yağlar, dakikalar içinde yardımcı olacaktır!

Musluğun parlaması için diş macunu kullanmak- Musluğun üstüne diş macunu koyun ve sünger ile temizleyin. Çelik- Çeliği pırıl pırıl yapmak için sadece bir limona ihtiyacınız var.Leke olan yerleri limonla ovalayın. En iyi sonucu elde etmek için limonu çelik tıkaç, soğutucu, fırın veya diğer aparatlara doğrudan sürün. Narenciye özü ve normal yağlar, dakikalar içinde yardımcı olacaktır!

#7
Foto - Mobilya çiziklerini düzeltmek için ceviz kullanmak- Mobilyalardaki çizikleri doğal yağ içeren cevizleri kullanabilirsiniz ve bu yöntemle giderebilirsiniz. Yumuşak ve kuru bezle giderebilirsiniz. Çizik ve diğer lekeleri fark edilmez hale getirir. Mobilyaları muz kabuğu ile temizleyin! Kulağa garip geldiğinin farkındayız ama pek çok temizlik uzmanı bu yeni numaraya güveniyor! Muz kabukları, mobilyalarda oluşan çizikleri silmek için birebir. Özellikle hassas deriden olan mobilyaları temizlemek için önce muz kabuğunun içiyle silin sonrasında ise mikrofiber bezle üzerinden geçin. Birkaç dakikalık temizlikle mobilyalarınız harika görünecek. Ahşap yüzeyler- Ahşap yüzeyler, çok çabuk çizilebilir ve lekelenebilir. Çok sayıda temizlik profesyoneli çizilmiş ahşap yüzeyleri temizlemek için zeytinyağı - sirke yöntemini kullanıyor. Bir kabın içine hazırladığınız eşit miktardaki zeytinyağı ve sirkeden oluşan karışımı yüzeylere püskürtüp yumuşak bir bezle silebilirsiniz.

Mobilya çiziklerini düzeltmek için ceviz kullanmak- Mobilyalardaki çizikleri doğal yağ içeren cevizleri kullanabilirsiniz ve bu yöntemle giderebilirsiniz. Yumuşak ve kuru bezle giderebilirsiniz. Çizik ve diğer lekeleri fark edilmez hale getirir. Mobilyaları muz kabuğu ile temizleyin! Kulağa garip geldiğinin farkındayız ama pek çok temizlik uzmanı bu yeni numaraya güveniyor! Muz kabukları, mobilyalarda oluşan çizikleri silmek için birebir. Özellikle hassas deriden olan mobilyaları temizlemek için önce muz kabuğunun içiyle silin sonrasında ise mikrofiber bezle üzerinden geçin. Birkaç dakikalık temizlikle mobilyalarınız harika görünecek. Ahşap yüzeyler- Ahşap yüzeyler, çok çabuk çizilebilir ve lekelenebilir. Çok sayıda temizlik profesyoneli çizilmiş ahşap yüzeyleri temizlemek için zeytinyağı - sirke yöntemini kullanıyor. Bir kabın içine hazırladığınız eşit miktardaki zeytinyağı ve sirkeden oluşan karışımı yüzeylere püskürtüp yumuşak bir bezle silebilirsiniz.

#8
Foto - Bebek yağı kullanın- Limonla su ve kireç lekelerini temizledikten sonra, temizlik yaptığınız yerin göz alıcı ışıltıda ve mis gibi kokmasını istiyorsanız bebek yağı imdadınıza koşuyor. Kusursuz bir yüzey elde etmek için, mikrofiber beze bebek yağı püskürtün ve ovalayın. Kısa süre önce temizlenmiş işlenmiş çeliğiniz ilk günkü gibi görünecek.

Bebek yağı kullanın- Limonla su ve kireç lekelerini temizledikten sonra, temizlik yaptığınız yerin göz alıcı ışıltıda ve mis gibi kokmasını istiyorsanız bebek yağı imdadınıza koşuyor. Kusursuz bir yüzey elde etmek için, mikrofiber beze bebek yağı püskürtün ve ovalayın. Kısa süre önce temizlenmiş işlenmiş çeliğiniz ilk günkü gibi görünecek.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23