• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
15
Macron'a büyük şok! Gece yarısı Fransa...

2020-10-29 10:23:03
Macron'a büyük şok! Gece yarısı Fransa...

Fransa'da resmi binalara Charlie Hebdo'da yayımlanan Peygaberimiz Hz. Muhammed'in karikatürlerinin yansıtılmasıyla patlayan boykot fırtınası, dünyanın dört bir yanını alt üst ediyor.

#1
Foto - Somali'den Endonezya'ya, İran'dan Filistin'e, Libya'dan Türkiye'ye birçok ülkede protestocular ateşe körükle giden Fransa lideri Emmanuel Macron'un fotoğraflarını yakıyor.

Somali'den Endonezya'ya, İran'dan Filistin'e, Libya'dan Türkiye'ye birçok ülkede protestocular ateşe körükle giden Fransa lideri Emmanuel Macron'un fotoğraflarını yakıyor.

#2
Foto - Somali'nin başkenti Mogadişu'da yüzlerce gösterici Fransa ve Macron'a öfke kustu, yere atılan Fransız bayrakları yırtılıp çiğnendi. Kalabalık 'Kahrolsun Fransa' sloganları attı.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da yüzlerce gösterici Fransa ve Macron'a öfke kustu, yere atılan Fransız bayrakları yırtılıp çiğnendi. Kalabalık 'Kahrolsun Fransa' sloganları attı.

#3
Foto - İran'ın başkenti Tahran'daki protestocular ise Macron'u 'şeytan' şeklinde gösteren pankartlar taşıdı, Fransız liderin fotoğraflarını ateşe verdi.

İran'ın başkenti Tahran'daki protestocular ise Macron'u 'şeytan' şeklinde gösteren pankartlar taşıdı, Fransız liderin fotoğraflarını ateşe verdi.

#4
Foto - Pakistan'da Karaçi ve Peşaver'de düzenlenen gösterilerde de benzer görüntüler vardı, öfkeli protestocular Fransız bayrağını yaktı.

Pakistan'da Karaçi ve Peşaver'de düzenlenen gösterilerde de benzer görüntüler vardı, öfkeli protestocular Fransız bayrağını yaktı.

#5
Foto - Kudüs'te bir Arap mahallesindeki dükkana Emmanuel Macron'un yüzünde ayak izi bulunan fotoğraf ve yine Fransız lideri köpek olarak gösteren pankart asıldı.

Kudüs'te bir Arap mahallesindeki dükkana Emmanuel Macron'un yüzünde ayak izi bulunan fotoğraf ve yine Fransız lideri köpek olarak gösteren pankart asıldı.

#6
Foto - Batı Şeria'da Beytüllahim'de Müslüman ve Hristiyan liderler bir araya gelerek Fransa'yı protesto etti, Yunan Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Atallah Hanna güçlü bir mesaj verdiklerini söyledi.

Batı Şeria'da Beytüllahim'de Müslüman ve Hristiyan liderler bir araya gelerek Fransa'yı protesto etti, Yunan Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Atallah Hanna güçlü bir mesaj verdiklerini söyledi.

#7
Foto - Bangladeş'in başkenti Dakka'da yüzlerce insan 'Fransız ürünlerine boykot' sloganlarıyla yürüyüp yine 'İslam'ın düşmanı' olarak tanımladıkları Macron'un kuklalarını yaktı.

Bangladeş'in başkenti Dakka'da yüzlerce insan 'Fransız ürünlerine boykot' sloganlarıyla yürüyüp yine 'İslam'ın düşmanı' olarak tanımladıkları Macron'un kuklalarını yaktı.

#8
Foto - Macron'un yüzüne ayakkabıyla basılan fotoğraflar dünyanın her yerine yayılmış durumda, sosyal medyada da yine benzer fotoğraflar paylaşılıyor.

Macron'un yüzüne ayakkabıyla basılan fotoğraflar dünyanın her yerine yayılmış durumda, sosyal medyada da yine benzer fotoğraflar paylaşılıyor.

#9
Foto - Charlie Hebdo dergisinin son olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan utanç verici karikatürü yayımlaması ise, Ankara-Paris hattında gerilimi zirveye çıkardı.

Charlie Hebdo dergisinin son olarak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan utanç verici karikatürü yayımlaması ise, Ankara-Paris hattında gerilimi zirveye çıkardı.

#10
Foto - Türkiye'nin çok sert tepki gösterdiği karikatür için Dışişleri Bakanlığı Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarını bakanlığa çağırıp hiçbir adım atmayan Paris yönetimini kınadı.

Türkiye'nin çok sert tepki gösterdiği karikatür için Dışişleri Bakanlığı Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarını bakanlığa çağırıp hiçbir adım atmayan Paris yönetimini kınadı.

#11
Foto - Vienne şehrinde Ermenilerin saldırısıyla dört Türkün yaralanması üzerine ise, Fransız sokakları gece yarısı protesto dalgasıyla sarsıldı.

Vienne şehrinde Ermenilerin saldırısıyla dört Türkün yaralanması üzerine ise, Fransız sokakları gece yarısı protesto dalgasıyla sarsıldı.

#12
Foto - Lyon bölgesindeki Viennes ve Le Peage-de-Roussillon'dan toplanan yüzlerce gurbetçi Türk, ellerinde bayraklarla yürüyüp sloganlar attı.

Lyon bölgesindeki Viennes ve Le Peage-de-Roussillon'dan toplanan yüzlerce gurbetçi Türk, ellerinde bayraklarla yürüyüp sloganlar attı.

#13
Foto - Salı sabahı Dağlık Karabağ savaşı için toplanan Ermeni protestocular, Vienne semti yakınlarındaki A7 otoyolunu her iki yönden ulaşıma kapatmıştı.

Salı sabahı Dağlık Karabağ savaşı için toplanan Ermeni protestocular, Vienne semti yakınlarındaki A7 otoyolunu her iki yönden ulaşıma kapatmıştı.

#14
Foto - Trafik sıkışıklığının başlamasının ardından, trafikte kalanlarla göstericiler arasında tansiyon yükselmişti. Ermeni protestocular, işe gitmek isterken kendilerine tepki gösteren Türk asıllı Fransa vatandaşlarına saldırmıştı.

Trafik sıkışıklığının başlamasının ardından, trafikte kalanlarla göstericiler arasında tansiyon yükselmişti. Ermeni protestocular, işe gitmek isterken kendilerine tepki gösteren Türk asıllı Fransa vatandaşlarına saldırmıştı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23