• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Küresel terörist ilan edilmişti! Plastik cerrahi yöntemiyle yüzünü değiştirdi

2020-11-06 12:20:27
Küresel terörist ilan edilmişti! Plastik cerrahi yöntemiyle yüzünü değiştirdi

Kimi yakalanıp cezaevine gönderildi, kimi yapılan bir baskın sonucu yaşamını yitirdi, kimi ise hala özgür hayatını yaşamaya devam ediyor. İşte dünyada en çok bahsedilen suçlular... Davud İbrahim Kaşkar, ABD'nin küresel terörist ilan ettiği suçlu

#1
Foto - Joaquin Guzman Meksika’nın en büyük uyuşturucu patronudur. “El Chapo Guzman” yani “Kısa Guzman” anlamına gelen bir lakabı vardır. Bunun nedeni ise boyunun 1.68 olmasıdır. Guzman 2001 yılında hapishaneden kaçmasıyla birlikte her şey değişti. Uluslar arası uyuşturucu kaçırmaya başlayan Guzman, en büyük rakipleri de 2004 yılında hapse girince ülkenin ve bölgenin tek sahibi ilan edildi. Çok kısa bir sürede milyar dolarla ifade edilen bir servet sahibi oldu hatta 2011 yılında Forbes dergisinin En Zenginler listesinde adı yer aldı. Yakalanması halinde 5 Milyon$ ödül vereceğini açıklayan Meksika ile ABD’nin ortak bir operasyonu sonucu 22 Şubat 2014 tarihinde yakalanmıştır.

Joaquin Guzman Meksika’nın en büyük uyuşturucu patronudur. “El Chapo Guzman” yani “Kısa Guzman” anlamına gelen bir lakabı vardır. Bunun nedeni ise boyunun 1.68 olmasıdır. Guzman 2001 yılında hapishaneden kaçmasıyla birlikte her şey değişti. Uluslar arası uyuşturucu kaçırmaya başlayan Guzman, en büyük rakipleri de 2004 yılında hapse girince ülkenin ve bölgenin tek sahibi ilan edildi. Çok kısa bir sürede milyar dolarla ifade edilen bir servet sahibi oldu hatta 2011 yılında Forbes dergisinin En Zenginler listesinde adı yer aldı. Yakalanması halinde 5 Milyon$ ödül vereceğini açıklayan Meksika ile ABD’nin ortak bir operasyonu sonucu 22 Şubat 2014 tarihinde yakalanmıştır.

#2
Foto - Alimzhan Tokhtakhounov Rusya doğumlu bir iş adamı imajını vermek istese de, organize suç, rüşvet, kumar ve uyuşturucu kaçırmak gibi birçok suçtan aranan isim. 2002 Kış Oyunlarında rüşvet ile suçlandı, Almanya’da kaçakçılık yaptı. Teslim eden kişiye 5 milyon $ vereceği açıklandı. İtalya’da yakalanan Alimzhan’ı, ABD istemiş ancak İtalya hükümeti mahkemesini yapıp serbest bırakmıştır.

Alimzhan Tokhtakhounov Rusya doğumlu bir iş adamı imajını vermek istese de, organize suç, rüşvet, kumar ve uyuşturucu kaçırmak gibi birçok suçtan aranan isim. 2002 Kış Oyunlarında rüşvet ile suçlandı, Almanya’da kaçakçılık yaptı. Teslim eden kişiye 5 milyon $ vereceği açıklandı. İtalya’da yakalanan Alimzhan’ı, ABD istemiş ancak İtalya hükümeti mahkemesini yapıp serbest bırakmıştır.

#3
Foto - Davud İbrahim Kaşkar Hindistan’ın en büyük suç örgütü olan D-Company’nin başında. Bir polisin oğludur ancak yıllardır, uyuşturucu ticaretinden, sahte marka üretimine, cinayetten, silah kaçakçılığına kadar her türlü yasadışı faaliyetin içinde. ABD’nin küresel terörist ilan ettiği Kaşkar’ın plastik cerrahi yöntemiyle yüzünü değiştirdiği biliniyor.

Davud İbrahim Kaşkar Hindistan’ın en büyük suç örgütü olan D-Company’nin başında. Bir polisin oğludur ancak yıllardır, uyuşturucu ticaretinden, sahte marka üretimine, cinayetten, silah kaçakçılığına kadar her türlü yasadışı faaliyetin içinde. ABD’nin küresel terörist ilan ettiği Kaşkar’ın plastik cerrahi yöntemiyle yüzünü değiştirdiği biliniyor.

#4
Foto - Matteo Messina Denaro Lakabı “Şeytan” olan dünyanın en şöhretli mafyası. İtalyan mafyasının lüks yaşamaya düşkün olanı. Denaro, 1993 yılında İtalya hükümetinin mafyalara karşı başlattığı operasyonları durdurmak için bombalı saldırlar düzenlemiştir. Başına 5 Milyon $ ödül konulmuştur.

Matteo Messina Denaro Lakabı “Şeytan” olan dünyanın en şöhretli mafyası. İtalyan mafyasının lüks yaşamaya düşkün olanı. Denaro, 1993 yılında İtalya hükümetinin mafyalara karşı başlattığı operasyonları durdurmak için bombalı saldırlar düzenlemiştir. Başına 5 Milyon $ ödül konulmuştur.

#5
Foto - Felicien Kabuga Afrika kıtasında en çok aranan adam olarak bilinmektedir. Çünkü kendisi dünya tarihinin en büyük soykırımlarından birini gerçekleştirmiştir. Ruanada 800 bin kişinin ölümüne sebebiyet veren katliam niteliğindeki olayın arkasındaki isim olarak gösterilmektedir.

Felicien Kabuga Afrika kıtasında en çok aranan adam olarak bilinmektedir. Çünkü kendisi dünya tarihinin en büyük soykırımlarından birini gerçekleştirmiştir. Ruanada 800 bin kişinin ölümüne sebebiyet veren katliam niteliğindeki olayın arkasındaki isim olarak gösterilmektedir.

#6
Foto - Pedro Antonio Marin Dünya'nın en çok arananlar listesinde olan FARC-EP'nin lideri Marin, 1948 ile 1958 seneleri arası, politik ve ideolojik görüşlerini değiştirdi. 2006 Mart ayında onu bulana beş milyon dolar ödül verileceği ilan edildi. Ancak kendisi asla bulanamadı ve 2008 senesinde kalp krizinden öldü. Yerini Alfonso Cano aldı.

Pedro Antonio Marin Dünya'nın en çok arananlar listesinde olan FARC-EP'nin lideri Marin, 1948 ile 1958 seneleri arası, politik ve ideolojik görüşlerini değiştirdi. 2006 Mart ayında onu bulana beş milyon dolar ödül verileceği ilan edildi. Ancak kendisi asla bulanamadı ve 2008 senesinde kalp krizinden öldü. Yerini Alfonso Cano aldı.

#7
Foto - Joseph Kony Dünya'nın en çok arananlar listesinin en canilerinden olan Kony, Tahminen 2 milyon çocuğu evinden kaçırdı.

Joseph Kony Dünya'nın en çok arananlar listesinin en canilerinden olan Kony, Tahminen 2 milyon çocuğu evinden kaçırdı.

#8
Foto - 2007'den beri kırmızı bültenle aranan Bulger, cinayet amaçlı suikast planı, gasp, para sahteciliği, uyuşturucu dağıtımı gibi pek çok farklı suç işlemiştir. Alcatraz Hapishanesi'nde de zaman geçiren Bulger, Winter Hill Gang için liderlik yaparken uyuşturucu kaçakçılığından, cinayete kadar pek çok olaya karışmıştır.

2007'den beri kırmızı bültenle aranan Bulger, cinayet amaçlı suikast planı, gasp, para sahteciliği, uyuşturucu dağıtımı gibi pek çok farklı suç işlemiştir. Alcatraz Hapishanesi'nde de zaman geçiren Bulger, Winter Hill Gang için liderlik yaparken uyuşturucu kaçakçılığından, cinayete kadar pek çok olaya karışmıştır.

#9
Foto - Omid Tahvili Çevresi tarafından Nino olarak bilinen Tahvili, Kanada'da bir suç örgütü lideridir. Asıl suçları tecavüz ve adam kaçırma. Bu suçlardan müebbet hapse mahkum edilmesi beklenilen Tahvili'nin ortak çalıştığı akrabalarından biriyle yaptığı uyuşturucu işinden 500 bin dolar çalınması sonucu onlara işkence yaptı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde bir telemarketing şirketi açıp Amerika'daki emekli kesimi kandırmış ve bu işten 3 milyon $ çalmıştır. Amerika onunla ilgili bilgi getirene veya yakalanmasını sağlayana 4 milyon $ ödül vereceğini söylemiştir.

Omid Tahvili Çevresi tarafından Nino olarak bilinen Tahvili, Kanada'da bir suç örgütü lideridir. Asıl suçları tecavüz ve adam kaçırma. Bu suçlardan müebbet hapse mahkum edilmesi beklenilen Tahvili'nin ortak çalıştığı akrabalarından biriyle yaptığı uyuşturucu işinden 500 bin dolar çalınması sonucu onlara işkence yaptı. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde bir telemarketing şirketi açıp Amerika'daki emekli kesimi kandırmış ve bu işten 3 milyon $ çalmıştır. Amerika onunla ilgili bilgi getirene veya yakalanmasını sağlayana 4 milyon $ ödül vereceğini söylemiştir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23