• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
İnsanları suçlayan ve hakaret eden 'insansı' robot Fedor'a şok! Harekete geçildi

2020-10-18 17:18:03
İnsanları suçlayan ve hakaret eden 'insansı' robot Fedor'a şok! Harekete geçildi

Rus yapımı insansı robot Fedor, eski kozmonotlar Maxim Suraev'e ve Alexander Samokutyayev'e yönelik suçlamalarda bulundu.

#1
Foto - Rusya, geçtiğimiz sene ağustos ayında insansı robotu Fedor'u Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndermiş ve çeşitli eğitimlerden geçmesini sağlamıştı.

Rusya, geçtiğimiz sene ağustos ayında insansı robotu Fedor'u Uluslararası Uzay İstasyonu'na göndermiş ve çeşitli eğitimlerden geçmesini sağlamıştı.

#2
Foto - İstasyonda geçirdiği 10 günlük sürede görevlerini başarıyla gerçekleştiren robot, daha sonra uzay yürüyüşü yapamadığı için Dünya'ya geri gönderilmişti.

İstasyonda geçirdiği 10 günlük sürede görevlerini başarıyla gerçekleştiren robot, daha sonra uzay yürüyüşü yapamadığı için Dünya'ya geri gönderilmişti.

#3
Foto - KOZMONOTLARI SUÇLADI - Fedor, eski kozmonotlar Maxim Suraev'e ve Alexander Samokutyayev'e yönelik suçlamalarda bulundu.

KOZMONOTLARI SUÇLADI - Fedor, eski kozmonotlar Maxim Suraev'e ve Alexander Samokutyayev'e yönelik suçlamalarda bulundu.

#4
Foto - Fedor'a ait hesaptan yapılan paylaşımda

Fedor'a ait hesaptan yapılan paylaşımda "Suraev ve Samokutyaev'in aksine robotlar zayıflıklar göstermeye yatkın değil, yörünge istasyonundaki alkol yasağını ihlal etmiyor, saçma sapan konuşmuyorlar, uçuş görevini eksiksiz ve yorum yapmaksızın tamamlıyor ve Devlet Duması'nda yer bulmak için kozmonot teşkilatını terk etmiyor." ifadeleri kullanıldı.

#5
Foto - TWITTER HESABI KAPATILDI - Resmi olarak Skybot F-850 diye bilinen insan boyutundaki robot, bu paylaşımların ardından Twitter'dan kaldırıldı.

TWITTER HESABI KAPATILDI - Resmi olarak Skybot F-850 diye bilinen insan boyutundaki robot, bu paylaşımların ardından Twitter'dan kaldırıldı.

#6
Foto - Rusya uzay ajansı Roscosmos'un şu anki başkanı Dimitri Rogozin ile eski kozmonotlar arasında bir süredir tartışma yaşanıyor.

Rusya uzay ajansı Roscosmos'un şu anki başkanı Dimitri Rogozin ile eski kozmonotlar arasında bir süredir tartışma yaşanıyor.

#7
Foto - Eski kozmonotlar, Roscosmos'un şu anki başkanı Rogozin nedeniyle Rusya'nın uzay programında ABD'nin gerisinde kaldığını düşünüyor.

Eski kozmonotlar, Roscosmos'un şu anki başkanı Rogozin nedeniyle Rusya'nın uzay programında ABD'nin gerisinde kaldığını düşünüyor.

#8
Foto - Bu nedenle robot Fedor'un Twitter hesabındaki paylaşımlarının Rogozin tarafından yapıldığı söyleniyor.

Bu nedenle robot Fedor'un Twitter hesabındaki paylaşımlarının Rogozin tarafından yapıldığı söyleniyor.

#9
Foto - ROGOZIN: PAYLAŞIMLARI ROBOT YAPTI Söz konusu paylaşımları kendisinin yapmadığını belirten Rogozin, daha önce yaptığı açıklamada Fedor'un Twitter hesabını kendi başına kullandığını iddia etmişti.

ROGOZIN: PAYLAŞIMLARI ROBOT YAPTI Söz konusu paylaşımları kendisinin yapmadığını belirten Rogozin, daha önce yaptığı açıklamada Fedor'un Twitter hesabını kendi başına kullandığını iddia etmişti.

#10
Foto - Yapılan paylaşımların ardından eski kozmonot Samokutyaev ise mahkemeye gideceğini duyurdu.

Yapılan paylaşımların ardından eski kozmonot Samokutyaev ise mahkemeye gideceğini duyurdu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23