• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Herkes tüketiyor! Karpuz çekirdeğini yemek sağlıklı mı? İşte cevabı...

2020-08-07 16:33:25
Herkes tüketiyor! Karpuz çekirdeğini yemek sağlıklı mı? İşte cevabı...

Yaz aylarının gelmesiyle en çok tüketilen meyve türlerinden biri olan karpuz ile ilgili uzmanlar tarafından çarpıcı yorumlar geldi. Karpuz yerken birçok kişi çekirdeğini ayırmadan olduğu gibi mideye indiriyor. Kimileri ise çekirdeği ayıklamak da fayda görüyor.

#1
Foto - İşte karpuz çekirdeği ile ilgili çok önemli bilgiler...

İşte karpuz çekirdeği ile ilgili çok önemli bilgiler...

#2
Foto - Karpuz çekirdeğinin içerisinde bulunan bir madde kan basıncını düzenleme ve böbrek fonksiyonlarının daha hızlı çalışmasına yardımcı oluyor. Bu maddenin ismini ise daha önce muhtemelen duymadınız. İsmi cucurbocitrin olan maddenin vücumuza önemli fonksiyonlar kazandırdığını söylemeliyiz.

Karpuz çekirdeğinin içerisinde bulunan bir madde kan basıncını düzenleme ve böbrek fonksiyonlarının daha hızlı çalışmasına yardımcı oluyor. Bu maddenin ismini ise daha önce muhtemelen duymadınız. İsmi cucurbocitrin olan maddenin vücumuza önemli fonksiyonlar kazandırdığını söylemeliyiz.

#3
Foto - Karpuz çekirdeği ayrıca yüksek tansiyon hastalığı bulunanlar için bulunmaz bir nimet. Çekirdek, tansiyonunuzun normal bir seviyede kalmasına yardımcı oluyor.

Karpuz çekirdeği ayrıca yüksek tansiyon hastalığı bulunanlar için bulunmaz bir nimet. Çekirdek, tansiyonunuzun normal bir seviyede kalmasına yardımcı oluyor.

#4
Foto - Karpuz çekirdeğinin içindeki magnezyum ise kalp sağlığına pozitif yönde katkı sağlıyor.

Karpuz çekirdeğinin içindeki magnezyum ise kalp sağlığına pozitif yönde katkı sağlıyor.

#5
Foto - Kan basınıncının normal düzeyde seyretmesi kalp ve damar tıkanıklığını engelliyor.

Kan basınıncının normal düzeyde seyretmesi kalp ve damar tıkanıklığını engelliyor.

#6
Foto - Karpuz çekirdeiği B vitamini olduğu için vücudun diri kalmasına olumlu etki yapıyor.

Karpuz çekirdeiği B vitamini olduğu için vücudun diri kalmasına olumlu etki yapıyor.

#7
Foto - Karpuz çekirdeği sinir sistemine de pozitif düzeyde katkı sağladığı için hafızayı güçlendirmeye yardımcı oluyor.

Karpuz çekirdeği sinir sistemine de pozitif düzeyde katkı sağladığı için hafızayı güçlendirmeye yardımcı oluyor.

#8
Foto - Karpuz çekirdeğinden elde edilen yağ ile yüzümüzde ortaya çıkan sivilcelere savaş açabilirsiniz. Ayrıca cillde sarkma gibi olumsuz etkilerinde önüne geçiliyor.

Karpuz çekirdeğinden elde edilen yağ ile yüzümüzde ortaya çıkan sivilcelere savaş açabilirsiniz. Ayrıca cillde sarkma gibi olumsuz etkilerinde önüne geçiliyor.

#9
Foto - Karpuz çekirdeğinin bu kadar olumlu olmasının yanında negatif yönleri de var. Karpuz çekirdeği eğer çok sık tüketilirse apandiste yol açabiliyor. Fakat ortaya çıkan bu durumun yaşanma ihtimali çok düşük olarak belirtiliyor.

Karpuz çekirdeğinin bu kadar olumlu olmasının yanında negatif yönleri de var. Karpuz çekirdeği eğer çok sık tüketilirse apandiste yol açabiliyor. Fakat ortaya çıkan bu durumun yaşanma ihtimali çok düşük olarak belirtiliyor.

#10
Foto - Bu haberden sonra sabah ve akşam karpuz çekirdeği yemenizi tavsiye etmiyoruz. Her şeyi ayarında tüketmek sağlığınıza sürekli yardım edecektir.

Bu haberden sonra sabah ve akşam karpuz çekirdeği yemenizi tavsiye etmiyoruz. Her şeyi ayarında tüketmek sağlığınıza sürekli yardım edecektir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı