• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
23
Görüntüleri resmi televizyon yayınladı! Karadeniz'e çıkarma yaptılar

2021-10-20 10:16:34
Görüntüleri resmi televizyon yayınladı! Karadeniz'e çıkarma yaptılar

Son dakika haberlere göre, Çin'in hipersonik nükleer füze testinin ardından Batı'yı kara kara düşündüren bir başka süper güç sahaya indi. Yeni bir dünya savaşının ayak sesleri Karadeniz kıyısından duyuluyor.

#1
Foto - Dünyanın süper güçleri yeni nesil nükleer silahlar için savaşırken Çin'in hipersonik silahlanma yarışında liderliği ele geçirmesi, dev ülkeler arasındaki tansiyonu iyice artıracak gibi görünüyor.

Dünyanın süper güçleri yeni nesil nükleer silahlar için savaşırken Çin'in hipersonik silahlanma yarışında liderliği ele geçirmesi, dev ülkeler arasındaki tansiyonu iyice artıracak gibi görünüyor.

#2
Foto - Pekin'in dünya çapında nükleer yetenekli bir füze uçurduğuna dair haberler, ABD, Rusya ve Kuzey Kore de dahil olmak üzere hipersonik sistemleri kovalayan diğer uluslara bir tehdit oluşturuyor.

Pekin'in dünya çapında nükleer yetenekli bir füze uçurduğuna dair haberler, ABD, Rusya ve Kuzey Kore de dahil olmak üzere hipersonik sistemleri kovalayan diğer uluslara bir tehdit oluşturuyor.

#3
Foto - Rusya, Kırım'da 40'tan fazla savaş gemisi ve 30 jetin korkunç bir güç gösterisine katıldığı büyük tatbikatlar düzenledi. Rusya Savunma Bakanlığı TV kanalı Zvezda tarafından yayınlanan görüntüler füze ateşleme, bombalama ve iniş denemelerini içeriyordu. Bu, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından bu yıl duyurulan büyük askeri tatbikatların sonuncusu.

Rusya, Kırım'da 40'tan fazla savaş gemisi ve 30 jetin korkunç bir güç gösterisine katıldığı büyük tatbikatlar düzenledi. Rusya Savunma Bakanlığı TV kanalı Zvezda tarafından yayınlanan görüntüler füze ateşleme, bombalama ve iniş denemelerini içeriyordu. Bu, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından bu yıl duyurulan büyük askeri tatbikatların sonuncusu.

#4
Foto - OLASI KIRIM SAVAŞI İÇİN HAZIRLIK Bir Rus askeri sözcüsü, kuvvetlerin 'Silahlı grupların terörist saldırılar düzenlemek ve Güney Federal Bölgesi'nin diğer bölgelerindeki durumu istikrarsızlaştırmak amacıyla Kırım'a girdiğini' içeren bir 'savaşma simülasyonu' yürüttüğünü söyledi.

OLASI KIRIM SAVAŞI İÇİN HAZIRLIK Bir Rus askeri sözcüsü, kuvvetlerin 'Silahlı grupların terörist saldırılar düzenlemek ve Güney Federal Bölgesi'nin diğer bölgelerindeki durumu istikrarsızlaştırmak amacıyla Kırım'a girdiğini' içeren bir 'savaşma simülasyonu' yürüttüğünü söyledi.

#5
Foto - Karadeniz Filosu'ndan yapılan açıklamada,

Karadeniz Filosu'ndan yapılan açıklamada, "Karadeniz Filosu'nun kıyı birlikleri, sahilin bir bölümünün sabotajlara karşı savunulmasını güvence altına almak için pratik eylemlerde bulundu. Birlikler, deniz saldırı grupları ve deniz çıkarma kuvvetleriyle savaştı" dedi.

#6
Foto - Tatbikata katılan gemiler arasında Karadeniz Filosu'nun amiral gemisi Moskova da yer alırken, Kamov Ka-52 Timsah taarruz helikopterleri de boy gösterisinde bulundu.

Tatbikata katılan gemiler arasında Karadeniz Filosu'nun amiral gemisi Moskova da yer alırken, Kamov Ka-52 Timsah taarruz helikopterleri de boy gösterisinde bulundu.

#7
Foto - 8 BİN ASKER, 500 ASKERİ ARAÇ Bir Rus savunma kaynağı,

8 BİN ASKER, 500 ASKERİ ARAÇ Bir Rus savunma kaynağı, "Militanlar, havadan taktik saldırı kuvvetlerinin desteğiyle, ordunun makineli tüfek birimleri tarafından engellendi" dedi.

#8
Foto - Haberlere göre tatbikatlarda yaklaşık 8 bin asker ve yaklaşık 500 askeri aracın yer aldığını söyledi. Tatbikatlarda askeri insansız hava araçları Forpost ve Orlan-10 konuşlandırıldı.

Haberlere göre tatbikatlarda yaklaşık 8 bin asker ve yaklaşık 500 askeri aracın yer aldığını söyledi. Tatbikatlarda askeri insansız hava araçları Forpost ve Orlan-10 konuşlandırıldı.

#9
Foto - Güç gösterisi, Abhazya, Ermenistan ve Güney Osetya'da üslenen Rus birliklerinin yanı sıra Karadeniz Filosu ve Hazar Filosu da dahil olmak üzere büyük ölçekli Güney Askeri Bölge askeri operasyonlarının bir parçasıydı.

Güç gösterisi, Abhazya, Ermenistan ve Güney Osetya'da üslenen Rus birliklerinin yanı sıra Karadeniz Filosu ve Hazar Filosu da dahil olmak üzere büyük ölçekli Güney Askeri Bölge askeri operasyonlarının bir parçasıydı.

#10
Foto - İKİ SÜPER GÜÇ SAHAYA İNDİ Gemi helikopterleri, savaş uçakları, denizaltısavar savaş araçları... Pekin ve Moskova, Batı'da kurulan yeni ittifaklara karşı geri adım atmayacaklarnı gösterdi. Çin'in 10 bin ton ağırlığındaki gelişmiş Tip 055 sınıfı büyük savaş gemisi ile ilk kez yabancı bir donanma ile bir tatbikata katılmasıyla, Çin ve Rusya Japonya Denizi'nde ortak bir deniz tatbikatı başlattı.

İKİ SÜPER GÜÇ SAHAYA İNDİ Gemi helikopterleri, savaş uçakları, denizaltısavar savaş araçları... Pekin ve Moskova, Batı'da kurulan yeni ittifaklara karşı geri adım atmayacaklarnı gösterdi. Çin'in 10 bin ton ağırlığındaki gelişmiş Tip 055 sınıfı büyük savaş gemisi ile ilk kez yabancı bir donanma ile bir tatbikata katılmasıyla, Çin ve Rusya Japonya Denizi'nde ortak bir deniz tatbikatı başlattı.

#11
Foto - Bu tatbikat sadece iki tarafın yüksek düzeyde stratejik karşılıklı güvenini göstermekle kalmayacak, aynı zamanda Batılı ülkelerin Quad (Hindistan, Japonya, ABD Avustralya) ve AUKUS (İngiltere, Avustralya, ABD) gibi kurduğu yeni ittifaklara da gözdağı verecek.

Bu tatbikat sadece iki tarafın yüksek düzeyde stratejik karşılıklı güvenini göstermekle kalmayacak, aynı zamanda Batılı ülkelerin Quad (Hindistan, Japonya, ABD Avustralya) ve AUKUS (İngiltere, Avustralya, ABD) gibi kurduğu yeni ittifaklara da gözdağı verecek.

#12
Foto - Deniz Etkileşimi-2021 deniz askeri tatbikatı, Perşembe günü Rusya'nın Japonya Denizi'ndeki Büyük Körfez yakınlarındaki sularda, Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun (PLA) Tip 055 büyük muhrip Nanchang, Tip 052D muhrip Kunming de dahil olmak üzere gelişmiş savaş gemilerini göndermesiyle başladı.

Deniz Etkileşimi-2021 deniz askeri tatbikatı, Perşembe günü Rusya'nın Japonya Denizi'ndeki Büyük Körfez yakınlarındaki sularda, Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun (PLA) Tip 055 büyük muhrip Nanchang, Tip 052D muhrip Kunming de dahil olmak üzere gelişmiş savaş gemilerini göndermesiyle başladı.

#13
Foto - GERÇEK ZAMANLI ATIŞLAR YAPILIYOR Çin, Tip 054A Binzhou ve Liuzhou fırkateynleri ve Tip 903A tedarik gemisi Dongpinghu'nun yanı sıra Doğu, Güney ve Kuzey Cephe Komutanlıklarından sabit kanatlı denizaltısavar savaş uçakları ve gemi helikopterleri gönderirken, Rusya ise büyük denizaltısavar gemileri, fırkateynler ve uçaklar ile katıldı.

GERÇEK ZAMANLI ATIŞLAR YAPILIYOR Çin, Tip 054A Binzhou ve Liuzhou fırkateynleri ve Tip 903A tedarik gemisi Dongpinghu'nun yanı sıra Doğu, Güney ve Kuzey Cephe Komutanlıklarından sabit kanatlı denizaltısavar savaş uçakları ve gemi helikopterleri gönderirken, Rusya ise büyük denizaltısavar gemileri, fırkateynler ve uçaklar ile katıldı.

#14
Foto - Tatbikat sırasında Çin ve Rus donanmaları, deniz mayınlarına karşı önlemler, hava savunması, deniz hedeflerine gerçek zamanlı atış ve ortak manevra tatbikatı yapacak.

Tatbikat sırasında Çin ve Rus donanmaları, deniz mayınlarına karşı önlemler, hava savunması, deniz hedeflerine gerçek zamanlı atış ve ortak manevra tatbikatı yapacak.

#15
Foto - AMAÇ 'ORTAK TEHDİTLERE KARŞI MÜCADELE' PLA Deniz Askeri Araştırmaları Araştırma Enstitüsü'nden Zhang Junshe, ortak tatbikatın amacının, iki donanmanın dostane, pragmatik işbirliğini ve savaşma yeteneklerini geliştirmesi ve deniz güvenliği tehditleriyle ortaklaşa mücadele etmesi olduğunu söyledi.

AMAÇ 'ORTAK TEHDİTLERE KARŞI MÜCADELE' PLA Deniz Askeri Araştırmaları Araştırma Enstitüsü'nden Zhang Junshe, ortak tatbikatın amacının, iki donanmanın dostane, pragmatik işbirliğini ve savaşma yeteneklerini geliştirmesi ve deniz güvenliği tehditleriyle ortaklaşa mücadele etmesi olduğunu söyledi.

#16
Foto - Çin gemileri prova yapmadı ve tatbikata doğrudan başladı. Bu kararla birlikte, ülkenin savaşa daha kolay hazırlanması ve deniz çıkarlarını koruma yeteneklerinin artması hedefleniyor. Çin'in 10 bin ton sınıfı büyük muhribi, yurtdışındaki bir tatbikatta ilk kez yer aldı.

Çin gemileri prova yapmadı ve tatbikata doğrudan başladı. Bu kararla birlikte, ülkenin savaşa daha kolay hazırlanması ve deniz çıkarlarını koruma yeteneklerinin artması hedefleniyor. Çin'in 10 bin ton sınıfı büyük muhribi, yurtdışındaki bir tatbikatta ilk kez yer aldı.

#17
Foto - Zhang, tatbikat sırasında Tip 055 büyük muhribinin filodaki komuta gemisi olacağını ve uzun menzilli tespit, erken uyarı ve istihbarat entegrasyonu gibi olağanüstü kapsamlı yeteneklerini sergileyeceğini söyledi. Bu aynı zamanda 2021'de Tip 055'in Japonya Denizi'ne üçüncü girişi. İlki Mart ayında, ikincisi ise Ağustos ayındaydı.

Zhang, tatbikat sırasında Tip 055 büyük muhribinin filodaki komuta gemisi olacağını ve uzun menzilli tespit, erken uyarı ve istihbarat entegrasyonu gibi olağanüstü kapsamlı yeteneklerini sergileyeceğini söyledi. Bu aynı zamanda 2021'de Tip 055'in Japonya Denizi'ne üçüncü girişi. İlki Mart ayında, ikincisi ise Ağustos ayındaydı.

#18
Foto - ÇİN'İN KENDİNE GÜVENİ ARTIYOR Çin dergisi Shipborne Weapons'ın genel yayın yönetmeni Shi Hong, Perşembe günü Global Times'a verdiği demeçte,

ÇİN'İN KENDİNE GÜVENİ ARTIYOR Çin dergisi Shipborne Weapons'ın genel yayın yönetmeni Shi Hong, Perşembe günü Global Times'a verdiği demeçte, "PLA'nın bölgedeki uzak deniz eğitiminin, Çin'in artan gücünden giderek daha fazla emin olmasının sonucunda, rutin hale geldiğini" kaydetti.

#19
Foto - Ağustos ayında Çin-Rusya Zapad/Interaction-2021 ortak tatbikatına ilk kez katılan J-20 hayalet savaş uçağı gibi, Tip 055 de PLA'nın en güçlü savaş araçlarından biri. Çinli askeri uzman ve TV yorumcusu Song Zhongping Perşembe günü Global Times'a verdiği demeçte,

Ağustos ayında Çin-Rusya Zapad/Interaction-2021 ortak tatbikatına ilk kez katılan J-20 hayalet savaş uçağı gibi, Tip 055 de PLA'nın en güçlü savaş araçlarından biri. Çinli askeri uzman ve TV yorumcusu Song Zhongping Perşembe günü Global Times'a verdiği demeçte, "Bu tatbikat iki ülke arasındaki yeni bir askeri karşılıklı güveni gösteriyor" diye konuştu.

#20
Foto - Deniz Etkileşimi-2021 tatbikatı, ABD, Hindistan, Avustralya ve Japonya'nın Bengal Körfezi'nde Malabar deniz tatbikatı düzenlediği bir zamanda geliyor. Song, Batı ülkelelerinin oluşturduğu Quad ve AUKUS gibi yeni bölgesel güvenlik güçlerinin, hem Çin hem de Rusya için ciddi tehditler olduğunu ve iki ülke arasındaki ortak tatbikatın bölgesel barış ve istikrara katkıda bulunacağını söyledi.

Deniz Etkileşimi-2021 tatbikatı, ABD, Hindistan, Avustralya ve Japonya'nın Bengal Körfezi'nde Malabar deniz tatbikatı düzenlediği bir zamanda geliyor. Song, Batı ülkelelerinin oluşturduğu Quad ve AUKUS gibi yeni bölgesel güvenlik güçlerinin, hem Çin hem de Rusya için ciddi tehditler olduğunu ve iki ülke arasındaki ortak tatbikatın bölgesel barış ve istikrara katkıda bulunacağını söyledi.

#21
Foto - ÇİN'İN ARTAN FAALİYETLERİNE KARŞI ÖNLEM Hindistan, Japonya, ABD ve Avustralya'dan gelen deniz kuvvetleri, Malabar 2021'in ikinci aşamasına başladı. ABD Donanması tarafından ev sahipliği yapılan ve Bengal Körfezi'nde yürütülen Malabar 2021, iki aşamada gerçekleştiriliyor.

ÇİN'İN ARTAN FAALİYETLERİNE KARŞI ÖNLEM Hindistan, Japonya, ABD ve Avustralya'dan gelen deniz kuvvetleri, Malabar 2021'in ikinci aşamasına başladı. ABD Donanması tarafından ev sahipliği yapılan ve Bengal Körfezi'nde yürütülen Malabar 2021, iki aşamada gerçekleştiriliyor.

#22
Foto - Hint Okyanusu'nun kuzeydoğusundaki Bengal Körfezi'ndeki ortak tatbikat yarına kadar sürecek. Malabar, Çin'in, Hint-Pasifik bölgesinde artan faaliyetlerine karşı bir girişim olarak görülüyor.

Hint Okyanusu'nun kuzeydoğusundaki Bengal Körfezi'ndeki ortak tatbikat yarına kadar sürecek. Malabar, Çin'in, Hint-Pasifik bölgesinde artan faaliyetlerine karşı bir girişim olarak görülüyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23