• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
Göçmenler Günü Festivali'nden renkli kareler

2021-09-20 01:58:38
Göçmenler Günü Festivali'nden renkli kareler

Dünyanın çeşitli yerlerinden göç almış Arjantin'de koronavirüs salgını nedeniyle geçen yıl düzenlenemeyen Göçmenler Günü Festivali düzenlendi.

#1
Foto - Başkent Buenos Aires'in merkezindeki Mayıs Caddesi'nin trafiğe kapatıldığı festivalde çeşitli etnik kökenlere sahip Arjantinliler kurulan iki sahnede atalarının danslarını ve müziklerini tanıttı.

Başkent Buenos Aires'in merkezindeki Mayıs Caddesi'nin trafiğe kapatıldığı festivalde çeşitli etnik kökenlere sahip Arjantinliler kurulan iki sahnede atalarının danslarını ve müziklerini tanıttı.

#2
Foto - Japonya'dan, İskoçya'ya, Haiti'den Yunanistan'a kadar çeşitli etnik kökenlere sahip Arjantinlilerin katıldığı festivalde kurulan çadırlarda dünya mutfağından yemekler de yer aldı.

Japonya'dan, İskoçya'ya, Haiti'den Yunanistan'a kadar çeşitli etnik kökenlere sahip Arjantinlilerin katıldığı festivalde kurulan çadırlarda dünya mutfağından yemekler de yer aldı.

#3
Foto - Her festival yapılan kortej Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl iptal edildi. Katılımcılar temsil ettikleri ülkelerin dans ve kıyafetlerini kurulan sahnelerde sergiledi.

Her festival yapılan kortej Kovid-19 salgını nedeniyle bu yıl iptal edildi. Katılımcılar temsil ettikleri ülkelerin dans ve kıyafetlerini kurulan sahnelerde sergiledi.

#4
Foto - Fas kökenli Arjantinli Sumaya, AA muhabirine, babasının Faslı, annesinin Arjantinli olduğunu ve kendisinin de Arjantin'de doğduğunu söyledi.

Fas kökenli Arjantinli Sumaya, AA muhabirine, babasının Faslı, annesinin Arjantinli olduğunu ve kendisinin de Arjantin'de doğduğunu söyledi.

#5
Foto - Göçmenler günü festivalinin, halkın çeşitli kesimlerinin birbirleriyle paylaşımda bulunmalarına fırsat verdiğini söyleyen Sumaya,

Göçmenler günü festivalinin, halkın çeşitli kesimlerinin birbirleriyle paylaşımda bulunmalarına fırsat verdiğini söyleyen Sumaya, "Her şeyin paylaşılması çok hoşuma gidiyor.

#6
Foto - Yemek yapanlar, fotoğraf çekenler, herkes mutlu görünüyor, güzel bir kardeşlik.

Yemek yapanlar, fotoğraf çekenler, herkes mutlu görünüyor, güzel bir kardeşlik." ifadesini kullandı.

#7
Foto -

"Halkın Japon mutfağına ilgi duyması bizi çok mutlu ediyor" Japon kökenli Ricardo da dedelerinin Japonya'dan Arjantin'e göçtüğünü belirterek, "Bizi çok iyi karşılayan bir ülkede, özellikle de Buenos Aires'te, Japon kültürünü aktarmaktan çok memnunuz." dedi.

#8
Foto - nedeniyle internet üzerinden görüştüğünü aktaran Ricardo,

nedeniyle internet üzerinden görüştüğünü aktaran Ricardo, "Halkın Japon mutfağına, kültürüne, danslarına ilgi duyması bizi çok mutlu ediyor. Biz de bunu yaymaya çalışıyoruz." diye konuştu.

#9
Foto - Arjantin saatiyle öğleyin başlayan festival akşama kadar sürecek.

Arjantin saatiyle öğleyin başlayan festival akşama kadar sürecek.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23