• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Dünyanın en zeki köpekleri belli oldu! 1. sıra değişti

2020-09-13 11:36:24
Dünyanın en zeki köpekleri belli oldu! 1. sıra değişti

İnsanların en yakın dostları köpeklerin zeki olduğu herkes tarafından bilinir. Uzmanlar ise dünyanın en zeki köpekleri listelemiş. Haberimizin konusunda dünyanın en zeki köpekleri listesi vardır.

#1
Foto - Border Collie’ler enerjik, şefkatli ve tabii ki zekidirler. Gerçekten çalışkan bir köpek olan bu cins, özellikle atletizm, çeviklik ve çobanlık konusunda başarılı bir türdür. Eğitimlerdeki başarısıyla ünlü bir köpektir ve her zaman ilgi bekler.

Border Collie’ler enerjik, şefkatli ve tabii ki zekidirler. Gerçekten çalışkan bir köpek olan bu cins, özellikle atletizm, çeviklik ve çobanlık konusunda başarılı bir türdür. Eğitimlerdeki başarısıyla ünlü bir köpektir ve her zaman ilgi bekler.

#2
Foto - 9- Papillon Papillon her daim dikkatli ve tetikte olan, mutlu ve arkadaş canlısı bir köpek cinsidir. Papillon aslında Fransızca’da “kelebek” anlamına gelmektedir; bu köpek cinsi de ismini kelebeğe benzer kulaklarından almaktadır.

9- Papillon Papillon her daim dikkatli ve tetikte olan, mutlu ve arkadaş canlısı bir köpek cinsidir. Papillon aslında Fransızca’da “kelebek” anlamına gelmektedir; bu köpek cinsi de ismini kelebeğe benzer kulaklarından almaktadır.

#3
Foto - 8- Shetland Sheepdog (Shetland Çoban Köpeği) Shetland çoban köpeği, mini bir çalışan collie gibidir. Oyun oynamayı seven bu zeki hayvanlar, özellikle yeni numaralar öğrenmeye ve çocuklarla oynamaya severler. Şefkat dolu bu köpek cinsi ait olduğu aileye fazlaca sadıktırlar.

8- Shetland Sheepdog (Shetland Çoban Köpeği) Shetland çoban köpeği, mini bir çalışan collie gibidir. Oyun oynamayı seven bu zeki hayvanlar, özellikle yeni numaralar öğrenmeye ve çocuklarla oynamaya severler. Şefkat dolu bu köpek cinsi ait olduğu aileye fazlaca sadıktırlar.

#4
Foto - 7- Bloodhound (Kan Tazısı) Uzun ve kırışıklık dolu suratları ve büyük, sarkık kulakları ile nam yapmış olan bu köpek cinsi, bağımsız ve içgüdüsel bir yapıya sahiptir. Bloodhound’lar (tazılar) söz konusu zekâ olduğu zaman ise özellikle koku içgüdüleri ile ön plana çıkarlar.

7- Bloodhound (Kan Tazısı) Uzun ve kırışıklık dolu suratları ve büyük, sarkık kulakları ile nam yapmış olan bu köpek cinsi, bağımsız ve içgüdüsel bir yapıya sahiptir. Bloodhound’lar (tazılar) söz konusu zekâ olduğu zaman ise özellikle koku içgüdüleri ile ön plana çıkarlar.

#5
Foto - 6- Doberman Pinscher Güç, dayanıklılık ve hız bir yana; Doberman’lar polis ya da savaş köpeği olmalarına yetecek kadar yüksek bir zekâ seviyesine sahipler.

6- Doberman Pinscher Güç, dayanıklılık ve hız bir yana; Doberman’lar polis ya da savaş köpeği olmalarına yetecek kadar yüksek bir zekâ seviyesine sahipler.

#6
Foto - 5- Poodle Poodle, dünyadaki en popüler yedinci köpek cinsi olmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın en zeki köpek cinsleri arasında da yerini alıyor. Aktif ve gururlu olan bu köpekler yüksek zekâları sayesinde takip, avcılık, koruyuculuk ve itaat konusunda çok kolay eğitilebilirler.

5- Poodle Poodle, dünyadaki en popüler yedinci köpek cinsi olmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyanın en zeki köpek cinsleri arasında da yerini alıyor. Aktif ve gururlu olan bu köpekler yüksek zekâları sayesinde takip, avcılık, koruyuculuk ve itaat konusunda çok kolay eğitilebilirler.

#7
Foto - 4- Rottweiler Sevgi dolu, sadık ve özgüveni yüksek bir köpek cinsi olan Rottweiler, hizmet köpeği olma konusunda bir numaradır.

4- Rottweiler Sevgi dolu, sadık ve özgüveni yüksek bir köpek cinsi olan Rottweiler, hizmet köpeği olma konusunda bir numaradır.

#8
Foto - 3- Alman Kurdu Kendine güvenen, zeki, akıllı ve cesur bir köpek cinsi olan Alman kurtları, çalışkan da oldukları için özellikle askeriyelerde ya da polis teşkilatlarında da fazlaca fayda gösterirler.

3- Alman Kurdu Kendine güvenen, zeki, akıllı ve cesur bir köpek cinsi olan Alman kurtları, çalışkan da oldukları için özellikle askeriyelerde ya da polis teşkilatlarında da fazlaca fayda gösterirler.

#9
Foto - 2- Golden Retriever Golden Retriever’lar arkadaş canlısı ve sadık köpeklerdir. En zeki köpek cinsleri dendiği zaman akla gelen ilk köpek cinsi olan Golden’lar, özellikle arama kurtarmada oldukça başarılılardır.

2- Golden Retriever Golden Retriever’lar arkadaş canlısı ve sadık köpeklerdir. En zeki köpek cinsleri dendiği zaman akla gelen ilk köpek cinsi olan Golden’lar, özellikle arama kurtarmada oldukça başarılılardır.

#10
Foto - 1-	Labrador Retriever Zeki, nazik ve aile dostu olmanın yanı sıra labradorlar ABD’deki en popüler köpek cinsi olarak bilinirler. Rehberlik ve kurtarma konusunda ise kimse onların eline su dökemez.

1- Labrador Retriever Zeki, nazik ve aile dostu olmanın yanı sıra labradorlar ABD’deki en popüler köpek cinsi olarak bilinirler. Rehberlik ve kurtarma konusunda ise kimse onların eline su dökemez.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı