• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
23
Dünya gündemini sarsan gelişme! Rus jetleri acil kodu ile havalandı

2021-10-20 11:51:14
Dünya gündemini sarsan gelişme! Rus jetleri acil kodu ile havalandı

Aralarındaki mücadelenin sıcak savaşa yansımasından korkulan iki güç, havada burun buruna geldi. Moskova sınır güvenliğinin tehdit altında olduğunu duyurarak Rus jetlerinin havalandırıldığını duyurdu.

#1
Foto - 2021'e girilmesiyle alev topuna dönen Karadeniz'de, ABD ve Rusya bir kez daha kapıştı. Tansiyonun bir gün bile gerilemediği bölgede Rus jetleri, sınırına yaklaşan ABD bombardıman uçaklarıyla yüzleşmek için havalandı.

2021'e girilmesiyle alev topuna dönen Karadeniz'de, ABD ve Rusya bir kez daha kapıştı. Tansiyonun bir gün bile gerilemediği bölgede Rus jetleri, sınırına yaklaşan ABD bombardıman uçaklarıyla yüzleşmek için havalandı.

#2
Foto - Benzer bir olay Pazar günü uzak doğuda, bir ABD deniz muhripiyle yaşanan olaydan birkaç gün sonra, Japonya Denizi üzerinde de meydana gelmişti.

Benzer bir olay Pazar günü uzak doğuda, bir ABD deniz muhripiyle yaşanan olaydan birkaç gün sonra, Japonya Denizi üzerinde de meydana gelmişti.

#3
Foto - Ajansların son dakika haberine göre, Karadeniz Filosu Hava Savunma ve Deniz Havacılık Görev Gücü'nden iki Rus Su-30 avcı uçağı, Karadeniz üzerinde iki ABD Hava Kuvvetleri B-1B süpersonik stratejik bombardıman uçağını engellemek için havalandı.

Ajansların son dakika haberine göre, Karadeniz Filosu Hava Savunma ve Deniz Havacılık Görev Gücü'nden iki Rus Su-30 avcı uçağı, Karadeniz üzerinde iki ABD Hava Kuvvetleri B-1B süpersonik stratejik bombardıman uçağını engellemek için havalandı.

#4
Foto - Rus Zvezda'nın haberine göre, askeri uçaklar Rusya'nın devlet sınırına iki KC-135 tanker uçağı eşliğinde yaklaştı. Amerikan B-1B, Rusya Federasyonu sınırlarından çıkarıldıktan sonra, Rus savaşçıları ana havaalanına döndü.

Rus Zvezda'nın haberine göre, askeri uçaklar Rusya'nın devlet sınırına iki KC-135 tanker uçağı eşliğinde yaklaştı. Amerikan B-1B, Rusya Federasyonu sınırlarından çıkarıldıktan sonra, Rus savaşçıları ana havaalanına döndü.

#5
Foto - Rus uçaklarının uçuşunun, hava sahasının kullanımına ilişkin uluslararası kurallara sıkı sıkıya bağlı olarak gerçekleştirildiği kaydedildi.

Rus uçaklarının uçuşunun, hava sahasının kullanımına ilişkin uluslararası kurallara sıkı sıkıya bağlı olarak gerçekleştirildiği kaydedildi.

#6
Foto - BİR HAFTADA İKİNCİ YÜZLEŞME Benzer bir olay Pazar günü, yine uzak doğuda, bir ABD deniz muhripiyle yaşanan olaydan birkaç gün sonra, Japonya Denizi üzerinde de meydana gelmişti.

BİR HAFTADA İKİNCİ YÜZLEŞME Benzer bir olay Pazar günü, yine uzak doğuda, bir ABD deniz muhripiyle yaşanan olaydan birkaç gün sonra, Japonya Denizi üzerinde de meydana gelmişti.

#7
Foto - Su-30, iki kişilik çok amaçlı bir avcı uçağı. İleri modernizasyon yoluyla Su-27UB'nin savaş eğitimi modifikasyonu temelinde oluşturuldu. Uçağın muharebe yükü yaklaşık 10 ton.

Su-30, iki kişilik çok amaçlı bir avcı uçağı. İleri modernizasyon yoluyla Su-27UB'nin savaş eğitimi modifikasyonu temelinde oluşturuldu. Uçağın muharebe yükü yaklaşık 10 ton.

#8
Foto - Rus jeti hava, yüzey ve yer hedeflerini vurabiliyor. Uçak aynı zamanda hem hava savunma sistemlerinin hem de uçakların radarlarını bastırabilen elektronik harp modüllerine sahip.

Rus jeti hava, yüzey ve yer hedeflerini vurabiliyor. Uçak aynı zamanda hem hava savunma sistemlerinin hem de uçakların radarlarını bastırabilen elektronik harp modüllerine sahip.

#9
Foto - Dünyanın süper güçleri yeni nesil nükleer silahlar için savaşırken Çin'in hipersonik silahlanma yarışında liderliği ele geçirmesi, dev ülkeler arasındaki tansiyonu iyice artıracak gibi görünüyor.

Dünyanın süper güçleri yeni nesil nükleer silahlar için savaşırken Çin'in hipersonik silahlanma yarışında liderliği ele geçirmesi, dev ülkeler arasındaki tansiyonu iyice artıracak gibi görünüyor.

#10
Foto - Pekin'in dünya çapında nükleer yetenekli bir füze uçurduğuna dair haberler, ABD, Rusya ve Kuzey Kore de dahil olmak üzere hipersonik sistemleri kovalayan diğer uluslara bir tehdit oluşturuyor.

Pekin'in dünya çapında nükleer yetenekli bir füze uçurduğuna dair haberler, ABD, Rusya ve Kuzey Kore de dahil olmak üzere hipersonik sistemleri kovalayan diğer uluslara bir tehdit oluşturuyor.

#11
Foto - OLASI KIRIM SAVAŞI İÇİN HAZIRLIK Rusya da, Kırım'da 40'tan fazla savaş gemisi ve 30 jetin korkunç bir güç gösterisine katıldığı büyük tatbikatlar düzenledi. Rusya Savunma Bakanlığı TV kanalı Zvezda tarafından yayınlanan görüntüler füze ateşleme, bombalama ve iniş denemelerini içeriyordu. Bu, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından bu yıl duyurulan büyük askeri tatbikatların sonuncusu.

OLASI KIRIM SAVAŞI İÇİN HAZIRLIK Rusya da, Kırım'da 40'tan fazla savaş gemisi ve 30 jetin korkunç bir güç gösterisine katıldığı büyük tatbikatlar düzenledi. Rusya Savunma Bakanlığı TV kanalı Zvezda tarafından yayınlanan görüntüler füze ateşleme, bombalama ve iniş denemelerini içeriyordu. Bu, Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından bu yıl duyurulan büyük askeri tatbikatların sonuncusu.

#12
Foto - Bir Rus askeri sözcüsü, kuvvetlerin 'Silahlı grupların terörist saldırılar düzenlemek ve Güney Federal Bölgesi'nin diğer bölgelerindeki durumu istikrarsızlaştırmak amacıyla Kırım'a girdiğini' içeren bir 'savaşma simülasyonu' yürüttüğünü söyledi.

Bir Rus askeri sözcüsü, kuvvetlerin 'Silahlı grupların terörist saldırılar düzenlemek ve Güney Federal Bölgesi'nin diğer bölgelerindeki durumu istikrarsızlaştırmak amacıyla Kırım'a girdiğini' içeren bir 'savaşma simülasyonu' yürüttüğünü söyledi.

#13
Foto - Karadeniz Filosu'ndan yapılan açıklamada,

Karadeniz Filosu'ndan yapılan açıklamada, "Karadeniz Filosu'nun kıyı birlikleri, sahilin bir bölümünün sabotajlara karşı savunulmasını güvence altına almak için pratik eylemlerde bulundu. Birlikler, deniz saldırı grupları ve deniz çıkarma kuvvetleriyle savaştı" dedi.

#14
Foto - Tatbikata katılan gemiler arasında Karadeniz Filosu'nun amiral gemisi Moskova da yer alırken, Kamov Ka-52 Timsah taarruz helikopterleri de boy gösterisinde bulundu.

Tatbikata katılan gemiler arasında Karadeniz Filosu'nun amiral gemisi Moskova da yer alırken, Kamov Ka-52 Timsah taarruz helikopterleri de boy gösterisinde bulundu.

#15
Foto - 8 BİN ASKER, 500 ASKERİ ARAÇ Bir Rus savunma kaynağı,

8 BİN ASKER, 500 ASKERİ ARAÇ Bir Rus savunma kaynağı, "Militanlar, havadan taktik saldırı kuvvetlerinin desteğiyle, ordunun makineli tüfek birimleri tarafından engellendi" dedi.

#16
Foto - Haberlere göre tatbikatlarda yaklaşık 8 bin asker ve yaklaşık 500 askeri aracın yer aldığını söyledi. Tatbikatlarda askeri insansız hava araçları Forpost ve Orlan-10 konuşlandırıldı.

Haberlere göre tatbikatlarda yaklaşık 8 bin asker ve yaklaşık 500 askeri aracın yer aldığını söyledi. Tatbikatlarda askeri insansız hava araçları Forpost ve Orlan-10 konuşlandırıldı.

#17
Foto - Güç gösterisi, Abhazya, Ermenistan ve Güney Osetya'da üslenen Rus birliklerinin yanı sıra Karadeniz Filosu ve Hazar Filosu da dahil olmak üzere büyük ölçekli Güney Askeri Bölge askeri operasyonlarının bir parçasıydı.

Güç gösterisi, Abhazya, Ermenistan ve Güney Osetya'da üslenen Rus birliklerinin yanı sıra Karadeniz Filosu ve Hazar Filosu da dahil olmak üzere büyük ölçekli Güney Askeri Bölge askeri operasyonlarının bir parçasıydı.

#18
Foto - İKİ SÜPER GÜÇ SAHAYA İNDİ Gemi helikopterleri, savaş uçakları, denizaltısavar savaş araçları... Pekin ve Moskova, Batı'da kurulan yeni ittifaklara karşı geri adım atmayacaklarnı gösterdi. Çin'in 10 bin ton ağırlığındaki gelişmiş Tip 055 sınıfı büyük savaş gemisi ile ilk kez yabancı bir donanma ile bir tatbikata katılmasıyla, Çin ve Rusya Japonya Denizi'nde ortak bir deniz tatbikatı başlattı.

İKİ SÜPER GÜÇ SAHAYA İNDİ Gemi helikopterleri, savaş uçakları, denizaltısavar savaş araçları... Pekin ve Moskova, Batı'da kurulan yeni ittifaklara karşı geri adım atmayacaklarnı gösterdi. Çin'in 10 bin ton ağırlığındaki gelişmiş Tip 055 sınıfı büyük savaş gemisi ile ilk kez yabancı bir donanma ile bir tatbikata katılmasıyla, Çin ve Rusya Japonya Denizi'nde ortak bir deniz tatbikatı başlattı.

#19
Foto - Bu tatbikat sadece iki tarafın yüksek düzeyde stratejik karşılıklı güvenini göstermekle kalmayacak, aynı zamanda Batılı ülkelerin Quad (Hindistan, Japonya, ABD Avustralya) ve AUKUS (İngiltere, Avustralya, ABD) gibi kurduğu yeni ittifaklara da gözdağı verecek.

Bu tatbikat sadece iki tarafın yüksek düzeyde stratejik karşılıklı güvenini göstermekle kalmayacak, aynı zamanda Batılı ülkelerin Quad (Hindistan, Japonya, ABD Avustralya) ve AUKUS (İngiltere, Avustralya, ABD) gibi kurduğu yeni ittifaklara da gözdağı verecek.

#20
Foto - Deniz Etkileşimi-2021 deniz askeri tatbikatı, Perşembe günü Rusya'nın Japonya Denizi'ndeki Büyük Körfez yakınlarındaki sularda, Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun (PLA) Tip 055 büyük muhrip Nanchang, Tip 052D muhrip Kunming de dahil olmak üzere gelişmiş savaş gemilerini göndermesiyle başladı.

Deniz Etkileşimi-2021 deniz askeri tatbikatı, Perşembe günü Rusya'nın Japonya Denizi'ndeki Büyük Körfez yakınlarındaki sularda, Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun (PLA) Tip 055 büyük muhrip Nanchang, Tip 052D muhrip Kunming de dahil olmak üzere gelişmiş savaş gemilerini göndermesiyle başladı.

#21
Foto - GERÇEK ZAMANLI ATIŞLAR YAPILIYOR Çin, Tip 054A Binzhou ve Liuzhou fırkateynleri ve Tip 903A tedarik gemisi Dongpinghu'nun yanı sıra Doğu, Güney ve Kuzey Cephe Komutanlıklarından sabit kanatlı denizaltısavar savaş uçakları ve gemi helikopterleri gönderirken, Rusya ise büyük denizaltısavar gemileri, fırkateynler ve uçaklar ile katıldı.

GERÇEK ZAMANLI ATIŞLAR YAPILIYOR Çin, Tip 054A Binzhou ve Liuzhou fırkateynleri ve Tip 903A tedarik gemisi Dongpinghu'nun yanı sıra Doğu, Güney ve Kuzey Cephe Komutanlıklarından sabit kanatlı denizaltısavar savaş uçakları ve gemi helikopterleri gönderirken, Rusya ise büyük denizaltısavar gemileri, fırkateynler ve uçaklar ile katıldı.

#22
Foto - Tatbikat sırasında Çin ve Rus donanmaları, deniz mayınlarına karşı önlemler, hava savunması, deniz hedeflerine gerçek zamanlı atış ve ortak manevra tatbikatı yapacak.

Tatbikat sırasında Çin ve Rus donanmaları, deniz mayınlarına karşı önlemler, hava savunması, deniz hedeflerine gerçek zamanlı atış ve ortak manevra tatbikatı yapacak.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23