• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
13
Çin gizli silahıyla Hindistan'ı vurdu! 2 stratejik nokta el değiştirdi

2020-11-20 23:40:38
Çin gizli silahıyla Hindistan'ı vurdu! 2 stratejik nokta el değiştirdi

Çin ile Hindistan arasında yaşanan sınır savaşında Çin’in, Hintli birliklere karşı gizli silahını kullandığı ortaya çıktı.

#1
Foto - Çin ordusu, Himalayalarda aylarca süren sınır çatışması sırasında Hint birliklerini geri çekilmeye zorlamak için daha önce hiç kullanmadığı bir silah kullandı.

Çin ordusu, Himalayalarda aylarca süren sınır çatışması sırasında Hint birliklerini geri çekilmeye zorlamak için daha önce hiç kullanmadığı bir silah kullandı.

#2
Foto - Tarihte bu kadar tartışmalı bir silahın ilk defa bir savaşta kullanıldığı olayla ilgili konuşan Pekin merkezli Renmin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Profesörü Jin Canrong, Çin kuvvetlerinin bu silah sayesinde Hint askerleri tarafından işgal edilen iki stratejik tepeyi geri almayı başardığını söyledi.

Tarihte bu kadar tartışmalı bir silahın ilk defa bir savaşta kullanıldığı olayla ilgili konuşan Pekin merkezli Renmin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Profesörü Jin Canrong, Çin kuvvetlerinin bu silah sayesinde Hint askerleri tarafından işgal edilen iki stratejik tepeyi geri almayı başardığını söyledi.

#3
Foto - Elektromanyetik

Elektromanyetik "mikrodalga" silahlar sayesinde ortamda ısınma olduğunu aktarıldı.

#4
Foto - Bu nedenle Hint askerlerinin geri çekilmek zorunda kaldıkları kaydedildi.

Bu nedenle Hint askerlerinin geri çekilmek zorunda kaldıkları kaydedildi.

#5
Foto - Silahların konuşlandırılmasından 15 dakika sonra tepelerdeki Hint askerlerinin hepsinin kusmaya başladığı öğrenildi.

Silahların konuşlandırılmasından 15 dakika sonra tepelerdeki Hint askerlerinin hepsinin kusmaya başladığı öğrenildi.

#6
Foto - Hint kuvvetlerine yöneltilen enerji sayesinde askerlerde kusma ve baş dönmesi şeklinde hastalıklar ortaya çıktığını belirtildi.

Hint kuvvetlerine yöneltilen enerji sayesinde askerlerde kusma ve baş dönmesi şeklinde hastalıklar ortaya çıktığını belirtildi.

#7
Foto - Hint askerlerinin ayağa kalkamadığı belirtilirken arkadaşlarının yardımıyla kaçmak zorunda kaldıkları öne sürüldü.

Hint askerlerinin ayağa kalkamadığı belirtilirken arkadaşlarının yardımıyla kaçmak zorunda kaldıkları öne sürüldü.

#8
Foto - Silahın kullanıldığı bölgenin savaşılmayacak kadar yüksek bir zirve olduğu belirtilirken bu nedenle kullanıldığı vurgulandı.

Silahın kullanıldığı bölgenin savaşılmayacak kadar yüksek bir zirve olduğu belirtilirken bu nedenle kullanıldığı vurgulandı.

#9
Foto - Profesör Canrong, bu olayı öğrencilerine anlattığı bildirildi.

Profesör Canrong, bu olayı öğrencilerine anlattığı bildirildi.

#10
Foto - Mikrodalga silah olayının ise ağustos ayı sonlarında meydana geldiği açıklandı.

Mikrodalga silah olayının ise ağustos ayı sonlarında meydana geldiği açıklandı.

#11
Foto - Haziran ayında sınır boyunca Çin ve Hint devriyeleri, en az 20 Hint askerinin öldürülmesine sebep olan göğüs göğüse çatışmalara girdi.

Haziran ayında sınır boyunca Çin ve Hint devriyeleri, en az 20 Hint askerinin öldürülmesine sebep olan göğüs göğüse çatışmalara girdi.

#12
Foto - ABD ordusu son zamanlarda aşırı derecede ısı yoğunlaşmasına sebep olacak şekilde tasarlanmış, kalabalığı dağıtmak için yeterince rahatsızlığa yol açabilecek olabilecek bu tür 'sonik silahlar' ile deneyler yaptı, ancak basit şehir olayları dışında kullanılmadı.

ABD ordusu son zamanlarda aşırı derecede ısı yoğunlaşmasına sebep olacak şekilde tasarlanmış, kalabalığı dağıtmak için yeterince rahatsızlığa yol açabilecek olabilecek bu tür 'sonik silahlar' ile deneyler yaptı, ancak basit şehir olayları dışında kullanılmadı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23