• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
CİMER'den istedi! Devlet ayağına kadar getirdi

2020-09-19 17:27:08
CİMER'den istedi! Devlet ayağına kadar getirdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CiMER) bir vatandaşın talebini ayağına kadar getirdi. Uşak’ta çiftçilik yapan vatandaş CİMER’den çoban köpeği isteyince devlet anında hizmeti yerine getirdi.

#1
Foto - Ankara’dan memleketi Coğuplu köyüne yerleşen Kemal Mercan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın genç çiftçi projesinden yararlanıp dedesinden kalan arazide küçükbaş hayvancılığa başladı.

Ankara’dan memleketi Coğuplu köyüne yerleşen Kemal Mercan, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın genç çiftçi projesinden yararlanıp dedesinden kalan arazide küçükbaş hayvancılığa başladı.

#2
Foto - Devlet desteğiyle önce 20 koyunla hayvancılığa başladı.

Devlet desteğiyle önce 20 koyunla hayvancılığa başladı.

#3
Foto - Kısa sürede 130 koyuna ulaşan Mercan, 3 koyununun kurtlar tarafından telef olması nedeniyle “kangal” cinsi köpek almaya karar verdi.

Kısa sürede 130 koyuna ulaşan Mercan, 3 koyununun kurtlar tarafından telef olması nedeniyle “kangal” cinsi köpek almaya karar verdi.

#4
Foto - Uzun süre köpek arayan Mercan, aradığını cinsi bulamayınca devletten yardım isteyerek CİMER’e mektup yazdı.

Uzun süre köpek arayan Mercan, aradığını cinsi bulamayınca devletten yardım isteyerek CİMER’e mektup yazdı.

#5
Foto - Mercan CİMER’e; “Koyunlarım var, kurt kapıyor. Bana Sivas kangalı köpek hediye edebilir misiniz?” mesajı gönderdi.

Mercan CİMER’e; “Koyunlarım var, kurt kapıyor. Bana Sivas kangalı köpek hediye edebilir misiniz?” mesajı gönderdi.

#6
Foto - Talep üzerine harekete geçen CİMER, konuyu Uşak İl Tarım Müdürlüğüne aktardı.

Talep üzerine harekete geçen CİMER, konuyu Uşak İl Tarım Müdürlüğüne aktardı.

#7
Foto - Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla aldıkları 3 aylık ‘kangal’ cinsi köpeği Coğuplu köyüne götürdü.

Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri Uşak Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla aldıkları 3 aylık ‘kangal’ cinsi köpeği Coğuplu köyüne götürdü.

#8
Foto - Köpek genç çiftçi Mercan’a hediye edilince şaşkınlığını gizleyemedi. 3 koyunun kurtlar tarafından telef edilmesine çok üzülen Mercan devletin bu hareketiyle memnuniyetini gizleyemedi. Çok mutlu olduğunu ifade eden Mercan, devletin en başından bütün yetkililere teşekkürlerini iletti.

Köpek genç çiftçi Mercan’a hediye edilince şaşkınlığını gizleyemedi. 3 koyunun kurtlar tarafından telef edilmesine çok üzülen Mercan devletin bu hareketiyle memnuniyetini gizleyemedi. Çok mutlu olduğunu ifade eden Mercan, devletin en başından bütün yetkililere teşekkürlerini iletti.

#9
Foto -

"Herkesten Allah razı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere CİMER yetkililerine, Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Karahallı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine çok teşekkür ediyorum." dedi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23