• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
9
Belçika polisinden orantısız şiddet

2021-05-03 00:12:38
Belçika polisinden orantısız şiddet

Türk polisine orantısız şiddet iftirası atan Batı bir kez daha yüzünü gösterdi. Belçika'nın başkenti Brüksel'deki bir parkta korona salgını önlemlerine karşı gelerek parti düzenlemek isteyen yüzlerce genç polisin sert müdahalesine uğradı.

#1
Foto - Belçika'nın başkenti Brüksel'de daha önce 1 Nisan'da

Belçika'nın başkenti Brüksel'de daha önce 1 Nisan'da "şaka" olarak duyurulan ancak binlerce gencin bir parkta buluşmasına neden olan "La Boum" adlı müzik festivali ve partinin ikincisi yine aynı yerde düzenlenmek istendi.

#2
Foto - Sosyal medyada örgütlenen gençlerin bu planının ardından, Brüksel polisi geniş güvenlik önlemleri aldı.

Sosyal medyada örgütlenen gençlerin bu planının ardından, Brüksel polisi geniş güvenlik önlemleri aldı.

#3
Foto - Sosyal medya üzerinden yapılan duyurulara karşılık polis, Kovid-19 salgın önlemlerini gerekçe göstererek gençlerin parkta buluşmaması için çağrı yaptı.

Sosyal medya üzerinden yapılan duyurulara karşılık polis, Kovid-19 salgın önlemlerini gerekçe göstererek gençlerin parkta buluşmaması için çağrı yaptı.

#4
Foto - Buna rağmen

Buna rağmen "özgürlük" sloganları atan yüzlerce genç, parkta bir araya geldi.

#5
Foto - Polisin çağrısına rağmen parktan ayrılmayan gençlere göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale edildi. Bazı gruplar, polise havai fişek ve şişe atarak karşılık verdi.

Polisin çağrısına rağmen parktan ayrılmayan gençlere göz yaşartıcı gaz ve tazyikli suyla müdahale edildi. Bazı gruplar, polise havai fişek ve şişe atarak karşılık verdi.

#6
Foto - Gençleri parktan çıkarmak için atlı ve motosikletliler dahil yüzlerce polis, çok sayıda toplumsal olaylara müdahale aracı, helikopterler ve insansız hava araçları kullanıldı.

Gençleri parktan çıkarmak için atlı ve motosikletliler dahil yüzlerce polis, çok sayıda toplumsal olaylara müdahale aracı, helikopterler ve insansız hava araçları kullanıldı.

#7
Foto - Olaylar sırasında orantısız müdahale nedeniyle bazı göstericiler yaralandı, çok sayıda genç de gözaltına alındı.

Olaylar sırasında orantısız müdahale nedeniyle bazı göstericiler yaralandı, çok sayıda genç de gözaltına alındı.

#8
Foto - 1 Nisan'da aynı yerde

1 Nisan'da aynı yerde "şakayla başlayan" ancak gerçeğe dönüşen "La Boum" partisine de polis müdahale etmiş, çıkan olaylarda çok sayıda gösterici ve polis yaralanmıştı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23