• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
6
Bayram için lokum nasıl yapılır? | Ev yapımı lokum tarifi

2020-05-20 09:38:59
Bayram için lokum nasıl yapılır? | Ev yapımı lokum tarifi

Evde yokum yapılır mı? Bayramların olmazsa olmaz ikramlarındandır lokum. Bu sene koronavirüs gölgesinde sokağa çıkma kısıtlamasıyla geçecek olsa da bayram hanımlar çekirdek aileleri için tatlı fikirleri araştırıyor. Pek çok kişi "Evde lokum yapılır mı?" , "Ev yapımı lokum tarifi" , "Güllü lokum tarifi" , "Limonlu lokum tarifi" , "Çifte kavrulmuş lokum tarifi" , “Kolay lokum tarifi” , “Denenmiş lokum tarifi” , “Ev yapımı lokum püf noktaları” , “Evde lokum yapsak olur mu?” konularını araştırıyor. İşte, ev yapımı lokum tarifi.

#1
Foto - Ev yapımı lokum tarifi Malzemeler: 3 su bardağı şeker 4.5 bardak su 1 su bardağı nişasta 3-4 damla limon 1 çay bardağı limon suyu Kırmızı ya da pembe gıda boyası

Ev yapımı lokum tarifi Malzemeler: 3 su bardağı şeker 4.5 bardak su 1 su bardağı nişasta 3-4 damla limon 1 çay bardağı limon suyu Kırmızı ya da pembe gıda boyası

#2
Foto - Bayram için lokum nasıl yapılır?

Bayram için lokum nasıl yapılır?

#3
Foto - Bayramların olmazsa olmazı ikramlarından lokumlar. Bu yıl bayram ziyaretleri olmasa da aileniz için bu geleneksel lezzeti ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? İnanın lokum hazırlamak sandığınızdan çok daha kolay.

Bayramların olmazsa olmazı ikramlarından lokumlar. Bu yıl bayram ziyaretleri olmasa da aileniz için bu geleneksel lezzeti ellerinizle hazırlayabilirsiniz. Nasıl mı? İnanın lokum hazırlamak sandığınızdan çok daha kolay.

#4
Foto - Öncelikle su, şeker ve limon suyunu bir tencereye alıp kaynatmaya bırakıyoruz. Bir çay bardağı gül suyu ve 1 su bardağı nişastayı bir kasede çatal yardımıyla açıyoruz. Açtığınız karışımı tencereye hızlıca karıştırıp döküyoruz. Yaklaşık yarım saat ara ara karıştırarak lokumu pişiriyoruz.

Öncelikle su, şeker ve limon suyunu bir tencereye alıp kaynatmaya bırakıyoruz. Bir çay bardağı gül suyu ve 1 su bardağı nişastayı bir kasede çatal yardımıyla açıyoruz. Açtığınız karışımı tencereye hızlıca karıştırıp döküyoruz. Yaklaşık yarım saat ara ara karıştırarak lokumu pişiriyoruz.

#5
Foto - Pişen lokumu yağlı kağıt serili tepsiye boşaltıyoruz. Soğuyan lokumu buzdolabında en az bir saat dinlendiriyoruz. Soğuyan lokumu dilimleyip nişasta-pudra şekeri karışımına buluyoruz. Afiyet olsun.

Pişen lokumu yağlı kağıt serili tepsiye boşaltıyoruz. Soğuyan lokumu buzdolabında en az bir saat dinlendiriyoruz. Soğuyan lokumu dilimleyip nişasta-pudra şekeri karışımına buluyoruz. Afiyet olsun.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı