• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Azerbaycan'da Ermenistan'ı titretecek görüntüler

2020-08-13 17:59:06
Azerbaycan'da Ermenistan'ı titretecek görüntüler

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal Azerbaycan'da düzenlenen tatbikatı takip etti.

#1
Foto - Tatbikat sonrası askerlerle bir araya gelen Akar, tatbikata katılan unsurları tebrik etti.

Tatbikat sonrası askerlerle bir araya gelen Akar, tatbikata katılan unsurları tebrik etti.

#2
Foto - Akar yaptığı konuşmada, İkinci vatanımız Azerbaycan'da bulunmaktan ben ve arkadaşlarım büyük memnuniyet, heyecan duymaktayız.

Akar yaptığı konuşmada, İkinci vatanımız Azerbaycan'da bulunmaktan ben ve arkadaşlarım büyük memnuniyet, heyecan duymaktayız." dedi.

#3
Foto - Ermenistan'ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği saldırıyı bir kez daha kınadığını belirten Akar,

Ermenistan'ın geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği saldırıyı bir kez daha kınadığını belirten Akar, "Ermenistan'a karşı tüm imkanlarımızla Azerbaycan'ın, Azerbaycanlı silah arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayız." ifadelerini kulandı.

#4
Foto - Türkiye ve Azerbaycan'ın iki devlet olduğunu ancak aynı milletin evlatları olduğunu söyleyen Akar,

Türkiye ve Azerbaycan'ın iki devlet olduğunu ancak aynı milletin evlatları olduğunu söyleyen Akar, "Bizim tarihimiz, dilimiz, irfanımız, kültürümüz bir. Canımız bir, kanımız bir. Bizim ayrımız, gayrımız yoktur. 'Bir ananın iki oğlu' olan Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ilişkiler, gerçek kardeşlik ilişkisidir. İki bedende bir can olan bu kardeşliğimiz bizim için vazgeçilmezdir." şeklinde konuştu.

#5
Foto - Akar,

Akar, "Bu bilinç içerisinde 'iki devlet, tek millet' anlayışına sahip Azerbaycan ve Türkiye, dün olduğu gibi bugün de her türlü tehdit ve tehlikeye karşı, kederde ve kıvançta, bir ve beraber olmuştur, bundan sonra da olacaktır. dedi.

#6
Foto - Akar, her an harekata hazır bir ordu için modern silah, araç ve gereçlerin gerekliliğinin yanı sıra iyi eğitimli personel varlığına dikkat çekti.

Akar, her an harekata hazır bir ordu için modern silah, araç ve gereçlerin gerekliliğinin yanı sıra iyi eğitimli personel varlığına dikkat çekti.

#7
Foto - Akar, konuşmasının sonunda Tovuz'daki saldırıda şehit düşen şehitleri rahmet ve minnetle yad ederek

Akar, konuşmasının sonunda Tovuz'daki saldırıda şehit düşen şehitleri rahmet ve minnetle yad ederek "Hamınız salamat ve yahşı galın." ifadelerini kullandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı