• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
16
Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında bulundu! İçinden çıkanlar şoke etti

2020-10-19 14:27:51
Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında bulundu! İçinden çıkanlar şoke etti

Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında çatışmalar devam ederken bölgeden peş peşe fotoğraflar geliyor.

#1
Foto - Dağlık Karabağ savaşında yirmi üçüncü güne girilirken Telegram'dan yayınlanan bir görüntü Ermenistan ordusunun halini net şekilde ortaya koydu. Ele geçirilen silahlar ise Ermenistan'ı kimlerin desteklediğini kanıtlıyor.

Dağlık Karabağ savaşında yirmi üçüncü güne girilirken Telegram'dan yayınlanan bir görüntü Ermenistan ordusunun halini net şekilde ortaya koydu. Ele geçirilen silahlar ise Ermenistan'ı kimlerin desteklediğini kanıtlıyor.

#2
Foto - İkinci ateşkesin başlamasından dakikalar sonra yine ateş açan Ermenistan, 24 saat içinde Azerbaycan şehirlerini hedef alan 231 bir ihlal gerçekleştirdi.

İkinci ateşkesin başlamasından dakikalar sonra yine ateş açan Ermenistan, 24 saat içinde Azerbaycan şehirlerini hedef alan 231 bir ihlal gerçekleştirdi.

#3
Foto - Hızı ve Ağcabadi'ye üç füze ateşleyen Ermenistan ordusu, Terter, Goranboy ve Ağdam gibi sivil yerleşim yerlerine ise top atışları gerçekleştirdi.

Hızı ve Ağcabadi'ye üç füze ateşleyen Ermenistan ordusu, Terter, Goranboy ve Ağdam gibi sivil yerleşim yerlerine ise top atışları gerçekleştirdi.

#4
Foto - Ancak tüm saldırganlığa rağmen Azerbaycan ordusu Cebrail'e bağlı 13 köyü daha 27 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından Soltanlı, Emirvarlı, Maşanlı, Hasanlı, Alikeyhanlı, Kumlak, Hacılı, Göyerçinveyselli, Niyazgullar, Keçel Memmedli, Şahvelli, Hacı İsmayıllı ve İsaklı köylerinin özgürlüğüne kavuşturulduğunu duyurdu. Türkiye Milli Savunma Bakanlığı ise,

Ancak tüm saldırganlığa rağmen Azerbaycan ordusu Cebrail'e bağlı 13 köyü daha 27 yıl sonra Ermenistan işgalinden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Twitter hesabından Soltanlı, Emirvarlı, Maşanlı, Hasanlı, Alikeyhanlı, Kumlak, Hacılı, Göyerçinveyselli, Niyazgullar, Keçel Memmedli, Şahvelli, Hacı İsmayıllı ve İsaklı köylerinin özgürlüğüne kavuşturulduğunu duyurdu. Türkiye Milli Savunma Bakanlığı ise, "Ele geçirilen 13 köy ile birlikte işgalden kurtarılan yerleşim yeri sayısı 78'e ulaştı" mesajını paylaştı.

#5
Foto - İşgal altındaki Dağlık Karabağ yönetiminin son yaptığı açıklamaya göre, savaşın başından bu yana 710 Ermenistan askeri öldü. Yalnızca Pazar günü 37 asker Azerbaycan tarafından öldürüldü.

İşgal altındaki Dağlık Karabağ yönetiminin son yaptığı açıklamaya göre, savaşın başından bu yana 710 Ermenistan askeri öldü. Yalnızca Pazar günü 37 asker Azerbaycan tarafından öldürüldü.

#6
Foto - Azerbaycan ordusunun ele geçirdiği D-20 obüsün etrafında çekilen kayıtta, çok sayıda ölü Ermenistan askerinin yerde yattığı görüldü.

Azerbaycan ordusunun ele geçirdiği D-20 obüsün etrafında çekilen kayıtta, çok sayıda ölü Ermenistan askerinin yerde yattığı görüldü.

#7
Foto - Yerel medya, cephe hattında Ermenistan ordusundan ele geçirilen top mermilerinin, silahların Irak'ın kuzeyindeki PKK'lı teröristlerden geldiğini gösterdiğini bildiriyor.

Yerel medya, cephe hattında Ermenistan ordusundan ele geçirilen top mermilerinin, silahların Irak'ın kuzeyindeki PKK'lı teröristlerden geldiğini gösterdiğini bildiriyor.

#8
Foto - Dağlık Karabağ savaşının başlangıç günlerinde yüzlerce PKK'lı teröristin Ermenistan'a taşındığı yönünde yine yerel medyada haberler yer almıştı.

Dağlık Karabağ savaşının başlangıç günlerinde yüzlerce PKK'lı teröristin Ermenistan'a taşındığı yönünde yine yerel medyada haberler yer almıştı.

#9
Foto - Güneydeki İran sınırında ise bir insansız hava aracının Aslan Düz semalarında uçtuğu görüldü, görüntü sosyal medyadan paylaşıldı.

Güneydeki İran sınırında ise bir insansız hava aracının Aslan Düz semalarında uçtuğu görüldü, görüntü sosyal medyadan paylaşıldı.

#10
Foto - İranlılar ise Dağlık Karabağ'daki savaşı sınır hattındaki yüksek tepelere çıkarak takip ediyorlar, İran medyası çok sayıda fotoğrafı servis etti.

İranlılar ise Dağlık Karabağ'daki savaşı sınır hattındaki yüksek tepelere çıkarak takip ediyorlar, İran medyası çok sayıda fotoğrafı servis etti.

#11
Foto - Sınırda çekilen bir başka çarpıcı video kaydında, Aras Nehri'nin diğer tarafındaki İranlıların Azerbaycanlı askerlere destek sloganları atması yer aldı.

Sınırda çekilen bir başka çarpıcı video kaydında, Aras Nehri'nin diğer tarafındaki İranlıların Azerbaycanlı askerlere destek sloganları atması yer aldı.

#12
Foto - Savaşta gittikçe ağır bir hezimete doğru yol alan Ermenistan tarafından, Türkiye'yi hedef alan açıklamalar peş peşe geldi.

Savaşta gittikçe ağır bir hezimete doğru yol alan Ermenistan tarafından, Türkiye'yi hedef alan açıklamalar peş peşe geldi.

#13
Foto - Rus Kommersant gazetesine konuşan Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Türkiye'nin çatışmalarda arabulucu olmasına kesin bir şekilde karşı çıktı.

Rus Kommersant gazetesine konuşan Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Türkiye'nin çatışmalarda arabulucu olmasına kesin bir şekilde karşı çıktı.

#14
Foto - NATO'ya başvurduklarını belirten Sarkisyan,

NATO'ya başvurduklarını belirten Sarkisyan, "Türk insansız hava araçları her gün dağlarda, uçakları her gün uçuyor. Türkler nasıl arabulucu olabilir?" ifadesini kullandı.

#15
Foto - Gittikçe dengesini yitiren Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise,

Gittikçe dengesini yitiren Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise, "Karabağ hiçbir zaman Azerbaycan'ın parçası olmadı ve Azerbaycan'ın toprak iddialarının uluslarası hukukta hiçbir temeli yoktur" gibi bir cümle kurdu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23