• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Almanya'da pedofili patlaması! Son rakam ortaya çıktı

2024-07-09 19:30:40
Almanya'da pedofili patlaması! Son rakam ortaya çıktı

Almanya'da Federal Kriminal Dairesi (BKA) tarafından paylaşılan verilere göre, 2023'te 14 yaş altı 18 bin 497 çocuğun cinsel istismar mağduru oldu.

#1
Foto - Almanya'da pedofili patlaması! Son rakam ortaya çıktı

Federal Kriminal Dairesi (BKA) verilerine göre, geçen yıl 14 yaş altı cinsel istismar mağduru çocuk sayısı, önceki yıla göre yüzde 7,7 arttı. Geçen yıl 18 bin 497 çocuk cinsel istismar mağduru oldu. Bu çocukların yüzde 75,6'sını kız, yüzde 24,4'ünü ise erkek çocuklar oluşturdu.

#2
Foto - Almanya'da pedofili patlaması! Son rakam ortaya çıktı

"Her gün 54 çocuk ve genç cinsel istismar kurbanı" Söz konusu raporun sonuçlarını kamuoyuna duyuran Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, her gün 54 çocuk ve gencin cinsel istismar kurbanı olduğunu belirterek, birçok suçlunun yakalanmadığını söyledi. Faeser, "Çoğu mağdur, failleri, aile üyeleri, arkadaşlar veya tanıdıklar oldukları için biliyor. Çocuklara yönelik bir tehdit olduğunda bakmak ve harekete geçmek devletin ve aynı zamanda bir bütün olarak toplumumuzun temel görevidir." dedi.

#3
Foto - Almanya'da pedofili patlaması! Son rakam ortaya çıktı

Bakan Faeser, "Soruşturma yetkililerimiz süregelen istismar eylemlerini durdurmak ve failleri hızlı ve tutarlı bir şekilde tespit etmek için yoğun şekilde çalışıyor. Faillerin kendilerini hiçbir yerde güvende hissetmemeleri gerekiyor. Bu nedenle, failleri tespit etmek, çocukları ve gençleri cinsel şiddetten korumak için internet servis sağlayıcıların IP adreslerini saklamasına da ihtiyacımız var. Bunun için çok çalışmaya devam edeceğim." değerlendirmesinde bulundu.

#4
Foto - Almanya'da pedofili patlaması! Son rakam ortaya çıktı

BKA Başkan Yardımcısı Martina Link ise şunları kaydetti: "Çocuklara yönelik cinsel şiddetle mücadele, Federal Kriminal Dairesi için uzun süredir yüksek bir öncelik olmuştur. Cinsel istismar mağdurları genellikle ciddi travmalar yaşar ve çoğu zaman tüm yaşamları boyunca suçun sonuçlarıyla boğuşurlar. Artan ihbar sayısı ve artan vaka sayısı göz önüne alındığında, değerlendirme becerilerimizi ve eyalet polisiyle işbirliğimizi güçlendirdik ve failleri daha hızlı ve etkili bir şekilde tespit etmek için teknik yeteneklerimizi genişletmeye devam edeceğiz." Alman Parlamentosu mayıs ayındaki genel kurulda, çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarını içeren materyallerin bulundurulması ve dağıtılması suçunda ceza indirimine gitmişti. Kaynak: AA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

osmanli

Sasirdik mi? elbette hayir. Alman ic isleri bakani bu suclar uzerine gidecegine, ulkesinde yasakli olmayan kurt basini UEFAya bildirmekle mesgul.

Mesut Sarp

Maalesef Türkiye'de de dahil bu sapıklar her ülkede var. Anne ve babalar öğretmenlar ve yetkililerce uyarılıp tedbirler alınmalıdır. Türkiye'de bu konuda rakkamlar berrak değil. Açıklık şart.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23