• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Ali İhsan Karahasanoğlu geçmiş 5 Temmuzlardaki gazete manşetlerini yorumladı

2020-07-05 13:04:50
Ali İhsan Karahasanoğlu geçmiş 5 Temmuzlardaki gazete manşetlerini yorumladı

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, geçmiş 5 Haziranlardaki gazete manşetlerini yorumladı. Aynı zamanda Karahasanoğlu, Başbağlar Katliamı söz konusu olunca, muhalif basının nasıl ikiyüzlü davrandığını da gözler önüne serdi.

#1
Foto - Cumhuriyet, 5 Temmuz 2013. “Darbeden daha çok müttefikine üzüldü.” Solcu geçinip FETÖ’cülerin Türkiye'de giriştiği darbeye çanak tutan Cumhuriyet, Mısır'daki darbe için “Ankara net tavır alamadı” dedikten hemen sonra, “En sert tepki AKP hükümetinden geldi” diyor... Hadi bir gün yazdığının tam tersini ertesi günü yazdıklarına alıştık da.. Aynı satırda kendini yalanladığı şu haberi ileşim fakültesinde ders diye okutmak lazım! Vesormak lazım Cumhuriyetçilere:

Cumhuriyet, 5 Temmuz 2013. “Darbeden daha çok müttefikine üzüldü.” Solcu geçinip FETÖ’cülerin Türkiye'de giriştiği darbeye çanak tutan Cumhuriyet, Mısır'daki darbe için “Ankara net tavır alamadı” dedikten hemen sonra, “En sert tepki AKP hükümetinden geldi” diyor... Hadi bir gün yazdığının tam tersini ertesi günü yazdıklarına alıştık da.. Aynı satırda kendini yalanladığı şu haberi ileşim fakültesinde ders diye okutmak lazım! Vesormak lazım Cumhuriyetçilere: "Siz neye üzüldünüz? Darbeye mi, Mursi'ye mi?" Cevap vermelerine gerek yok, eminiz, ikisine de üzülmediler.. Tam aksine darbeye de, Mursi'nin cezaevine konulmasına da, sevinmişlerdir..

#2
Foto - Sözcü, 5 Temmuz 2013. “Mısır’ın Tayyip’i yolcu edildi.” Bugünlerde

Sözcü, 5 Temmuz 2013. “Mısır’ın Tayyip’i yolcu edildi.” Bugünlerde "Özgürlük" yazıları yazan darbeci riyakar Emin Çölaşan böyle ellerini ovuşturuyordu, “Hani bizde de bir umut” diye... Sorsan bunlardan demokratı yoktur ama darbeye böyle sevinmekten de utanmazlar... Erdoğan, sırf FETÖ'cüleri temizlemek için, kendisine daha önce darbeye girişenlere bile tahliye yolunu açtırdığı bir dönemde, Sözcü "Ergenekon sanıklarına tahliye yolu" başlığını attığı gün, darbeci Emin yine de "Mısır'ın Tayyip'i yolcu edildi" başlığı ile yazı kaleme alabiliyor. Aynı darbeci Emin, “Tayyip nasıl ABD desteğiyle seçildiyse” diyerek, sözümona ABD karşıtlığı yapıyor ama, kendisi ABD’nin yapmaya kalktığı FETÖ darbesine destekten ceza aldı, yazdığı gazetenin sahibi de hâlâ kaçak!

#3
Foto - Cumhuriyet, 5 Temmuz 2014.

Cumhuriyet, 5 Temmuz 2014. "Polisten masallar." Gezi isyanı sırasında yaralanan göstericiler ile ilgili "kim yaraladı" soruşturmalarında, şüpheli polislerin "Görmedik" beyanlarını, Cumhuriyet "Polisten masallar" başlığı ile haberleştirmiş.. Cumhuriyet önce, kullanılmmaz hale geterilen belediye otobüslerini, polis araçlarını, itfaiye araçlarını o hale kim getirdi, onu göstericilere sorsun, sonrasında da o göstericileri kim yaraladı araştırsın.. Aynı günkü Cumhuriyet'te, “Başbakan suç işledi” başlıklı haberde ise, CHP’li Atilla Kart'ın iftiraları “Somut bulgular var” denilerek manşete taşınmış. Hukukçu geçinen Kart, oisnatlarının hiçbirini ispatlayamadı... Rezillik üzerine rezillik o boyuta vardı ki, Konya’da CHP’nin çıkardığı tek vekil olmasına rağmen partisi bile bir daha aday göstermedi kendisini...

#4
Foto - Zaman, 5 Temmuz 2014. “Muharrem’in hesabı ahirete kalıyor.” FETÖ'cü Zaman, her şeyi nasıl istismar ettiğinin bir delili de bu manşet.. Bu iftiraların sonunda, ne çıkmıştı? Ailenin diğer çocukları, anneleriyle birlikte şehir merkezinde yaşadıkları halde, baba; 2 yaşındaki çocuğu 5 ay boyunca 4 metre kar altında kalan mezraya götürmüş. Hastalığını ve ölümünü o gün hiçbir kuruma bildirmemiş. Bir masumun ölümü üzerinden operasyon çekmek için söylenen bunca yalanın hesabı ise ahirete kalmadı, CIA ile iş kotaran Zaman’cıların yakasına yapıştı... Bugün AK Parti iktidarının sağlık alanında yaptığı hizmetleri, artık CHP'liler bile takdir ediyorlar..

Zaman, 5 Temmuz 2014. “Muharrem’in hesabı ahirete kalıyor.” FETÖ'cü Zaman, her şeyi nasıl istismar ettiğinin bir delili de bu manşet.. Bu iftiraların sonunda, ne çıkmıştı? Ailenin diğer çocukları, anneleriyle birlikte şehir merkezinde yaşadıkları halde, baba; 2 yaşındaki çocuğu 5 ay boyunca 4 metre kar altında kalan mezraya götürmüş. Hastalığını ve ölümünü o gün hiçbir kuruma bildirmemiş. Bir masumun ölümü üzerinden operasyon çekmek için söylenen bunca yalanın hesabı ise ahirete kalmadı, CIA ile iş kotaran Zaman’cıların yakasına yapıştı... Bugün AK Parti iktidarının sağlık alanında yaptığı hizmetleri, artık CHP'liler bile takdir ediyorlar..

#5
Foto - Bugün, 5 Temmuz 2015. “Utanç raporuna her kesimden tepki yağdı.” Emniyet Genel Müdürlüğü'nün FETÖ hakkındaki en ciddi ilk raporu üzerine, Akın İpek'in Bugün gazetesi,

Bugün, 5 Temmuz 2015. “Utanç raporuna her kesimden tepki yağdı.” Emniyet Genel Müdürlüğü'nün FETÖ hakkındaki en ciddi ilk raporu üzerine, Akın İpek'in Bugün gazetesi, "Utanrç raporuna her kesimden tepki yağı" başlığını kullanmış. O raporun, utanç değil iftihar vesilesi olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz.... FETÖ elini çekince emniyetin nasıl kendisine geldiğini gördük... “Akla ziyan yorumlar” denenlerin ne kadar doğru tespitler olduğu, en son 15 Temmuz hain darbe girişiminde bir bir döküldü ortaya...

#6
Foto - Zaman, 5 Temmuz 2015. “Erdoğan’ın siyasi çıkarları için savaşa girilmemeli.” Çözüm süreci için

Zaman, 5 Temmuz 2015. “Erdoğan’ın siyasi çıkarları için savaşa girilmemeli.” Çözüm süreci için "Hain plan" diyerek PKK'nın silah bırakmasını engellemeye çalışan CIA'nin kucağındaki FETÖ, elindeki Zaman gazetesi ile Erdoğan düşmanlığı yapmak için tam tersi habere imza atmış. Baskın Oran, Hasan Cemal, Ufuk Uras, Oya Baydar, Ferhat Kentel'in “PKK rahat bırakılsın, Suriye’de devlet de kursunlar” diye başlattıkları imza kampanyası, sanki Erdoğan, Suriye'de keyfi için savaş açmak istiyormuş gibi bir başlıkla okuyucuya sunulmuş. Milletin çıkarlarını “Erdoğan’ın çıkarı” diye engellemeye çalışanların gerçek yüzleri, Pensilvanya’daki terörist elebaşının çıkarları için ülkeyi yangın yerine çevirdikleri 15 Temmuz 2016 günü ortaya çıktı. Bu konuşan konu mankenleri şimdi neredeler? Her biri başka bir solcu sitede, PKK propagandalarına devam ediyorlar..

#7
Foto - Cumhuriyet, 5 Temmuz 2016.

Cumhuriyet, 5 Temmuz 2016. "IŞİD 400 kişiyle Antep'i basacak." FETÖ karşıtı olduğunu iddia eden Cumhuriyet gazetesi, 15 Temmuz hain darbe girişimine Türkiye'yi böyle hazırlamış. IŞİD'in 400 kişi ile Antep'i basacağı yalanını,FETÖ'cü bir savccı ididanameye koşymuş. Onlar da haber adı altında bunu 1. sayfaya koyup, böyle bir saldırı olabilir görüntüsü veriyorlar.. Ki, Boğaz Köprüsü'nü bu haberden 10 gün sonra kapatacak olan askerlere malzeme çıksın.. Köprüyü kapatan askerler ne diyorlardı, o gün: "Büyük bir silahlı saldırı olacakmış, onun için tedbir almaya gledik!" O saatlerde, eğer Erdoğan'a ulaşmış olsalardı, "IŞİD"'e operasyon" adı altında, ülkede darbeyi yapmış olacaklardı..

#8
Foto - BUGÜN 5 TEMMUZ, BAŞBAĞLAR KATLİAMININ YILDÖNÜMÜ 2 Temmuz Madımak olaylarının yıldönümünde, sağcısı-solcusu bütün gazetelerin nasıl haberler yaptıklarını gördük. Bugün de Başbağlar katliamının yıldönümü idi. Bakın geçtiğimiz yıllardaki gazete nüshalarından bazılarını veriyoruz. Kaç tanesinde Başbağlar katliamından bahsediliyor? İşte riyakarlık. İşte topluma yönelik algı operasyonu. Ölen solcu birisi ise, kıyametler kopartılıyor, öldürülen muhafazakar bir insan ise, unutturuluyor, normal gibi gösteriliyor..

BUGÜN 5 TEMMUZ, BAŞBAĞLAR KATLİAMININ YILDÖNÜMÜ 2 Temmuz Madımak olaylarının yıldönümünde, sağcısı-solcusu bütün gazetelerin nasıl haberler yaptıklarını gördük. Bugün de Başbağlar katliamının yıldönümü idi. Bakın geçtiğimiz yıllardaki gazete nüshalarından bazılarını veriyoruz. Kaç tanesinde Başbağlar katliamından bahsediliyor? İşte riyakarlık. İşte topluma yönelik algı operasyonu. Ölen solcu birisi ise, kıyametler kopartılıyor, öldürülen muhafazakar bir insan ise, unutturuluyor, normal gibi gösteriliyor..

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı