• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Ali İhsan Karahasanoğlu geçmiş 12 Temmuzlardaki gazete manşetlerini yorumladı

2020-07-12 13:50:52
Ali İhsan Karahasanoğlu geçmiş 12 Temmuzlardaki gazete manşetlerini yorumladı

Yeni Akit gazetesi Yazı İşleri Sorumlu Ali İhsan Karahasanoğlu, geçmiş 12 Temmuzlardaki gazete manşetlerini yorumladı. Sözcü’nün 12 Temmuz 2012 tarihli “Milletvekilinin kafasını yardılar” başlıklı haberini değerlendiren Karahasanoğlu, “Kafası yarılan Mahmut Tanal, bir türlü uslanmıyor ki 8 yıldır kafasını yardırmaya devam ediyor.” dedi.

#1
Foto - Sözcü, 12 Temmuz 2012. “AKP’nin icraatlarını halk beğenmiyor.” Umut fakirin ekmeği, ama helal olsun adamlara, hâlâ aynı beklenti içindeler, üstelik yanlarına AK Parti’den isimleri bile kattılar... Her gün yaptıkları anketlerle, şunun-bunun açıklamaları ile Erdoğan’ı indirmeye çalışıyorlar, ama nafile. Erdoğan her seferinde daha güçlü geliyor. Aynı gazetedeki “Milletvekilinin kafasını yardılar” başlıklı haber de hayli ilginç. Kafası yarılan Mahmut Tanal, bir türlü uslanmıyor ki 8 yıldır kafasını yardırmaya devam ediyor.

Sözcü, 12 Temmuz 2012. “AKP’nin icraatlarını halk beğenmiyor.” Umut fakirin ekmeği, ama helal olsun adamlara, hâlâ aynı beklenti içindeler, üstelik yanlarına AK Parti’den isimleri bile kattılar... Her gün yaptıkları anketlerle, şunun-bunun açıklamaları ile Erdoğan’ı indirmeye çalışıyorlar, ama nafile. Erdoğan her seferinde daha güçlü geliyor. Aynı gazetedeki “Milletvekilinin kafasını yardılar” başlıklı haber de hayli ilginç. Kafası yarılan Mahmut Tanal, bir türlü uslanmıyor ki 8 yıldır kafasını yardırmaya devam ediyor.

#2
Foto - Taraf, 12 Temmuz 2012. “İrtifa kaybına devam.” Nasıl bir irtifaymış ki, üzerinden 8 yıl geçti, bu kadar kayba rağmen hâlâ iktidarda tutuyor Erdoğan’ı... Üstelik de, iç ve dıştaki bütün haçlı artıklarına inat, Ayasofya’yı tekrar cami olarak ibadete açacak özgüvenle...

Taraf, 12 Temmuz 2012. “İrtifa kaybına devam.” Nasıl bir irtifaymış ki, üzerinden 8 yıl geçti, bu kadar kayba rağmen hâlâ iktidarda tutuyor Erdoğan’ı... Üstelik de, iç ve dıştaki bütün haçlı artıklarına inat, Ayasofya’yı tekrar cami olarak ibadete açacak özgüvenle...

#3
Foto - Sözcü, 12 Temmuz 2014. “Ekmel Bey, internette Erdoğan’ın önünde.” İçinde “Din” geçiyor diye “Ekmeleddin” diyemiyorlardı... Anketler ve medya Erdoğan’ın ilk turda seçileceğini ileri sürüyormuş ama halkın Ekmel Bey’e ilgisi bunu yalanlıyormuş... Ne oldu sonunda? Ekmel mi kazandı? Sadece 2014 değil, sonraki seçimlerin hepsini de Erdoğan kazandı.

Sözcü, 12 Temmuz 2014. “Ekmel Bey, internette Erdoğan’ın önünde.” İçinde “Din” geçiyor diye “Ekmeleddin” diyemiyorlardı... Anketler ve medya Erdoğan’ın ilk turda seçileceğini ileri sürüyormuş ama halkın Ekmel Bey’e ilgisi bunu yalanlıyormuş... Ne oldu sonunda? Ekmel mi kazandı? Sadece 2014 değil, sonraki seçimlerin hepsini de Erdoğan kazandı.

#4
Foto - Bugün, 12 Temmuz 2015. “Tutuklu ben değilim gazetecilik.” FETÖ’nün gazetesi Bugün, CIA bağlantılı adamları cezaevinden çıkarmak için gazetecilerin hapse atıldığı yalanını atıyor.. Bunların yüzünden, Ergenekon’da-Balyoz’da “yaş”ları kurtarmak için “kuru”ları yakmadılar, dört dörtlük darbe planlarını yapan adamlar bile serbest kaldı... Neyse ki, şimdi FETÖ’cüler içerde. Aynı Bugün gazetesi şimdilerde AK Parti’ye ihanet edip yeni parti kuran Sadullah Ergin’i konuşturup yargıda paralel yapı olmadığı sözlerini söyletmiş. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ihraç edilen 4300 FETÖ’cüyü de, Sadullah Ergin masum görüyor olmalı.. Tanıyalım, FETÖ’cüleri de, FETÖ’cülere kalkan olan DEVA Partilileri de..

Bugün, 12 Temmuz 2015. “Tutuklu ben değilim gazetecilik.” FETÖ’nün gazetesi Bugün, CIA bağlantılı adamları cezaevinden çıkarmak için gazetecilerin hapse atıldığı yalanını atıyor.. Bunların yüzünden, Ergenekon’da-Balyoz’da “yaş”ları kurtarmak için “kuru”ları yakmadılar, dört dörtlük darbe planlarını yapan adamlar bile serbest kaldı... Neyse ki, şimdi FETÖ’cüler içerde. Aynı Bugün gazetesi şimdilerde AK Parti’ye ihanet edip yeni parti kuran Sadullah Ergin’i konuşturup yargıda paralel yapı olmadığı sözlerini söyletmiş. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ihraç edilen 4300 FETÖ’cüyü de, Sadullah Ergin masum görüyor olmalı.. Tanıyalım, FETÖ’cüleri de, FETÖ’cülere kalkan olan DEVA Partilileri de..

#5
Foto - Zaman, 12 Temmuz 2015. FETÖ’nün gazetesi Zaman, 2009-2014 arasında Adalet Bakanlığı yapan Sadullah Ergin’i konuşturup “paralel yapı”yı temize çıkartmış. Bir yıl sonra yapılan askeri darbe ile FETÖ’nün gerçek yüzünü gördük. Ama Sadullah Ergin’in gerçek yüzünü görmemiz için 2020’yi beklememiz gerekti. FETÖ’ye destek çıkan Ergin, 2020’de AK Parti’den ayrılıp, Babacan ile parti kurdu.

Zaman, 12 Temmuz 2015. FETÖ’nün gazetesi Zaman, 2009-2014 arasında Adalet Bakanlığı yapan Sadullah Ergin’i konuşturup “paralel yapı”yı temize çıkartmış. Bir yıl sonra yapılan askeri darbe ile FETÖ’nün gerçek yüzünü gördük. Ama Sadullah Ergin’in gerçek yüzünü görmemiz için 2020’yi beklememiz gerekti. FETÖ’ye destek çıkan Ergin, 2020’de AK Parti’den ayrılıp, Babacan ile parti kurdu.

#6
Foto - Özgür Düşünce, 12 Temmuz 2016. “Bağımsız yargıçlardan cübbeli bildiri.” Akın İpek’in Bugün gazetesine kayyım atanınca yerine Özgür Düşünce ismi ile bu gazeteyi çıkarttılar. O gazetedeki bu haberle, gördük nasıl özgür olduklarını, Meclis’ten geçen FETÖ’cüleri tasfiye edecek kanunu protesto eden hakimlere nasıl da utanmadan “Bağımsız” diyebilmişler...

Özgür Düşünce, 12 Temmuz 2016. “Bağımsız yargıçlardan cübbeli bildiri.” Akın İpek’in Bugün gazetesine kayyım atanınca yerine Özgür Düşünce ismi ile bu gazeteyi çıkarttılar. O gazetedeki bu haberle, gördük nasıl özgür olduklarını, Meclis’ten geçen FETÖ’cüleri tasfiye edecek kanunu protesto eden hakimlere nasıl da utanmadan “Bağımsız” diyebilmişler...

#7
Foto - Yarına Bakış, 12 Temmuz 2016. “Kürtler ve Cemaat’ten sonra sıra AK Parti’ye gelecek.” FETÖ’nün gazetesi zaman kayyuma geçtikten sonra açılan Yarına Bakış gazetesi, darbeye 3 gün kala, “AK Parti’yi tepelemekten” bahsediyorlardı... Bunu söyleyen Yüksel Taşkın isimli adam, bugün CHP’nin Parti Meclisi üyesi... AK Parti’yi devirmek için FETÖ’nün gazetesinin manşetinde, CHP’liler, bakın ne yalanlar uydurmuşlar.

Yarına Bakış, 12 Temmuz 2016. “Kürtler ve Cemaat’ten sonra sıra AK Parti’ye gelecek.” FETÖ’nün gazetesi zaman kayyuma geçtikten sonra açılan Yarına Bakış gazetesi, darbeye 3 gün kala, “AK Parti’yi tepelemekten” bahsediyorlardı... Bunu söyleyen Yüksel Taşkın isimli adam, bugün CHP’nin Parti Meclisi üyesi... AK Parti’yi devirmek için FETÖ’nün gazetesinin manşetinde, CHP’liler, bakın ne yalanlar uydurmuşlar.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı