• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
ABD'den Putin'i kızdıracak sözler: Elimizden geleni yapacağız

2021-10-19 16:22:50
ABD'den Putin'i kızdıracak sözler: Elimizden geleni yapacağız

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Rusya'nın saldırganlığına karşı Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü koruması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

#1
Foto - Ukrayna'da resmi temaslarda bulunan Austin, Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran ile Savunma Bakanlığındaki hayatını kaybeden askerler anıtına çiçek bıraktı.

Ukrayna'da resmi temaslarda bulunan Austin, Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran ile Savunma Bakanlığındaki hayatını kaybeden askerler anıtına çiçek bıraktı.

#2
Foto - Austin ve Taran, basına kapalı görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Austin ve Taran, basına kapalı görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

#3
Foto - Taran, Karadeniz'de güvenliğin arttırılması için iki ülke arasındaki iş birliğini görüştüklerini aktararak, Rusya'nın saldırgan hareketlerinin Karadeniz'de gemiciliğe ve ekonomiye tehdit oluşturduğunu, buna karşı önlemleri görüştüklerini ifade etti.

Taran, Karadeniz'de güvenliğin arttırılması için iki ülke arasındaki iş birliğini görüştüklerini aktararak, Rusya'nın saldırgan hareketlerinin Karadeniz'de gemiciliğe ve ekonomiye tehdit oluşturduğunu, buna karşı önlemleri görüştüklerini ifade etti.

#4
Foto - Austin da Karadeniz'de Rusya'nın istikrarsızlaştırıcı hareketlerine karşı iş birliğini ele aldıklarını belirterek, Ukrayna, Gürcistan, Romanya ve Bulgaristan'ı desteklediklerini, Rus saldırganlığına karşı ortaklığın öneminin farkında olduklarını vurguladı.

Austin da Karadeniz'de Rusya'nın istikrarsızlaştırıcı hareketlerine karşı iş birliğini ele aldıklarını belirterek, Ukrayna, Gürcistan, Romanya ve Bulgaristan'ı desteklediklerini, Rus saldırganlığına karşı ortaklığın öneminin farkında olduklarını vurguladı.

#5
Foto - Rusya'nın, Ukrayna'nın doğusundaki savaşı başlattığını ve barış sürecinin önünde engel oluşturduğunu kaydeden Austin, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü koruması için savunma kapasitesini geliştirmek konusunda ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Rusya'nın, Ukrayna'nın doğusundaki savaşı başlattığını ve barış sürecinin önünde engel oluşturduğunu kaydeden Austin, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü koruması için savunma kapasitesini geliştirmek konusunda ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

#6
Foto - Austin, 2014'ten bu yana ülkesinin Ukrayna ordusuna 2,5 milyar dolardan fazla destek sağladığını söyledi.

Austin, 2014'ten bu yana ülkesinin Ukrayna ordusuna 2,5 milyar dolardan fazla destek sağladığını söyledi.

#7
Foto - Rusya'nın Ukrayna'nın NATO üyeliğine karşı olmasına ilişkin Austin,

Rusya'nın Ukrayna'nın NATO üyeliğine karşı olmasına ilişkin Austin, "Üçüncü ülkelerin Ukrayna'nın NATO üyeliği konusunda veto hakkı yok. Ukrayna'nın dış baskı olmadan kendi dış politikasını belirlemeye hakkı var" diye konuştu.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23