15 Temmuz davaları ve yalan söyleyen kurmaylar

03 Ağustos 2017 Perşembe

Sincan 4. Ağır Ceza’da görülen 15 Temmuz darbe girişimi davasına katıldım. Kara Havacılık Davasında bir eski kurmay albay savunma yaptı. Aklını peynir ekmekle yiyen birini bile ikna edemeyecek kadar salağa yatarak…

Kurmayımız Pakistan’da görev yapmış. Görev dönüşü tayini başka yere çıkmış. 15 Temmuzda ilişik kesmek için sivil kıyafetle Kara Havacılık Daire Başkanlığı’na gitmiş. İlişiğini kesebilmek için sabaha kadar orada beklemiş. Amiri olan general kurumundan ayrılmadığı için teamüller gereği amirinden önce görev yerini terk etmemiş. Gece geç vakit kurumda bazı şeylerin anormal olduğunu anlamış.

15 Temmuzda Destan Yazan Kahramanlar isimli bir kitap çalışması yapıyorum ve o gece destan yazan kahraman gaziler ve şehit yakınları ile görüşüyorum. 

Münhasıran Kahramankazan gazi ve şehitlerinin destanını kitaplaştırmak istiyorum.

15 Temmuzda meydanlara koşan, köprülere akan, havalimanlarını tutan yiğitler, darbe olduğunu 21.30’da, en geç duyanı 22’de öğrenmişler. Bunlar içinde ilkokul mezunu, ortaokul okuyan, lise terk edenler var. 

Çoğu üniversite okumamış.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaralanan 27 yaşındaki Gazi Emin Oğuz Ayanoğlu liseyi dışarıdan bitirmiş. Kardeşi Onur Ayanoğlu ile birlikte akşamdan köprüye gitmişler, kardeşi şehit olup cennete kanatlanmış. 

“Ayağıma terlik, çorap bile giymeden, çıplak ayakla sokağa yürüdüm. Ayağımdaki bu deniz şortuyla ve atletle koşarak gittim. Sultanbeyli Tıp Merkezi önüne geldiğimde minibüsçü Cemil Aksoy’un Sabiha Gökçen’e gelen var mı diye bağırdığını duydum. O da gazi oldu ya… Minibüse binip gittik. Gişelerde bizi vurdular abi. Şehit olmadığım için çok ağladım” diyen Gazi Vedat Altıntaş darbe olduğunu akşamdan öğrenmiş.

Darbeci olmadığını iddia eden kurmay albay, bulunduğu yerden kalkan helikopterler gidip gelip Genelkurmay önünde, Emniyet önünde, Meclis’te vatandaşı bombaladığı hâlde sabaha kadar darbe olduğunu anlayamamış. 

İlişik kesmek için gittiği kurumunda sabaha kadar kalakalmış.

Bir dakikalık işi, sabaha kadar bitirememiş. 

İlişik kesmek için gittiği yerde neden sabaha kadar kaldığını yarım günde anlatıp bitiremedi eski Kurmay Albay Mustafa Durmuş.

Bu adam üniversite okumuş, Harbiye’yi bitirmiş, akademide eğitim almış. Amerikalarda eğitim görmüş.

İlkokul mezunu Gazi Vedat Altuntaş akşam televizyon alt yazısını görerek ayağa fırlamış:

“Eyvah, darbe oluyor? Türkiye 30 sene geriye gitti!”

Sokağa fırlamış.

Kurmay albay, gece sabaha kadar anlayamamış.

Hâkimin tepesi attı:

“Aklımızla alay etme!” deyiverdi.

Şehit yakınları, gaziler, sivil toplum örgütleri, Memur-Sen ve AK Parti milletvekilleri davayı yakından takip ediyorlar.

Şehit yakınları, salağa yatan kurmaylara verilecek müebbet hapis cezasını yetersiz görüyor.

Katillere idam istiyorlar.

15 Temmuz 2016’dan bu yana bir yıl 18 gün geçti.

AK Parti, masumlar sivilleri şehit eden hainleri idam için kanun tasarısı hazırlayamadı.

Subay eğitimi sil baştan ele alınmalı.

General, albay, subay, astsubay… Koca koca adamlar, şehit ailelerinin ve gazilerin gözlerinin içine baka baka yalan söylüyorlar. 

Yüreği yaralı şehit yakınları ve gaziler çileden çıkıyor.

Kahramankazanlı Şehit Lokman Biçinci’nin babasını gördüm. Duruşma devam ederken dışarı çıkmış.

-Hayrola amcacığım, erken çıkmışsın…

-Dayanamadım, bastım küfrü. Hâkim beni dışarıya attı.

Adamın dağ gibi evladı şehit olmuş, katil gözünün içine baka baka yalan söylüyor. 

Türkiye NATO’dan çıkmalı. Darbe yapan subaylar Amerika’da eğitiliyor.

Subay ve astsubayların sicil amirleri sivillerden oluşmalı. 

Darbeler mason localarından organize ediliyor. F. Gülen 1975 yılında locaya üye olmuş. Mason locaları kapatılmalı. 

Ahlaklı, vicdanlı, vatanını, bayrağını, insanını seven, yalansız, dürüst, haysiyetli, izzetli, yaptığı kabahati itiraf etme erdemine sahip subay ve astsubaylar yetiştirmeliyiz.

Oğuz Ayanoğlu’nun ifadesiyle okumakla adam olunmuyor. Adam olmayanlar ordudan temizlenmeli. 

 

YORUM YAZ

 • Abdul bir kulAbdul bir kul8 ay önce
  Yahu nereden biliyorsun yalan söylediklerini? Onca işkece yaptılar sizi inandırmak için daha ne yapacaklar? Cemaatçi subaylar darbede yer almış da olabilir? Sen yapanlara ver cezasını? Bu kin nefret nedir? Gariban sıradan vatandaşı aynı potaya sokup eziyet esip işinden çıkartınca yerine imanlı kimseleri getirebilecek misiniz?
 • Balık Güllen' den kokar!Balık Güllen' den kokar!8 ay önce
  Gülen' in bizzat kendi yalanları; dışa vurduğu yüzlerce! İçindekiler binlerce!
 • Mehmet ErkanMehmet Erkan8 ay önce
  Bir seneyi geçti hala bir netce yok. İnsanın aklıyla alay edercesine ifade veren bu canileri daha fazla konuşturmanın anlamı yoktur. İdam edilmeli, yoksa Allah göstermesin böyle bir olay olsa bu millet aynı titizliği tekrar gösterir mi!!!!!
 • mhmtmhmt8 ay önce
  Allah razı olsun hocam. KISASTA HAYAT VARDIR. EVET AKKIMIZLA ALAY GEÇİYORLAR.Deliller ortada iken, her şey apaçık iken istedikleri kadar inkar etsinler hain haindir. Bu yüzden cezalar tam caydırıcı olmalıdır. Hırsızlık yaptığı bu deliller gibi apaçık ortada iken elini keseceksin, adam öldürdüğü apaçık bu deliller gibi ortadayken asacaksın, bak bakalım suçlar nasıl azalıyor. Kimse kimsenin hak hukukuna el uzatabilir mi, uzatabiliyor mu? Suçluları apo gibi beslersek başımıza gelmedik kalmaz. Belimizi doğrultamayız,. Gerçekci olmak gerek. Lafla dosdoğru olunmuyor, uygulayla yaşamaya ihtiyaç var.Mü’minler Allah yolunda, kâfirler tağut yolunda savaşırlar. Cihat sancağı kıyamete dek dalgalanmaya devam edecektir.Müslümanlar ne zaman dine yönelmişlerse, ona sıkıca tutunmuşlarsa ilerleme noktasında zirveye ulaşmışlar. Hatta en parlak dönemlerini yaşamışlardır. Ne vakit zaaf göstermişlerse, ferdiyetçiliğe kaçıp istişare ve dayanışma ruhunu kaybetmişlerse sefalete düşmüşlerdir.Allah şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Allah millet ve ümmetle birlik beraberliğimizi artırsın. Allah bizleri gaflet uykusundan uyandırsın, hidayetinden ayırmasın.Selam ve selamet sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’ya (sav) yolunu takip edenlerin üzerine olsun.” Âmin!
 • sermettsermett8 ay önce
  idamın hazırlanamaması şu ana kadar ihraç edilenlerden daha fazla kripto fetocular hala aktif olarak çalışıyorlar bunlar ortaya çıkmadan idam çıkmaz çünkü içerde hala aktif olan kripto fetocular reisimizi asmak için pusuda bekliyorlar. Allah reisimize uzun ömürler versin. AllahYahudi kardinal feto ve peşinden giden vevatanlarıvatikanolanbu hainlere hiç bir zaman fırsat vermesin
 • idam ve kursunidam ve kursun8 ay önce
  Menderes te idam edildi ama vatan haini degildi vatan hainleri kursuna dizilmeli
 • YunusYunus8 ay önce
  YALANLARA takılıp zaman kaybetmeyelim. Dünya kadar delil oldu. İlla itiraf etmesi gerekiyorsa bu BÜYÜK DEVLET konuşturmasını bilmiyormu. Geç kalıyoruz. 1999 da öbür terörist başı İDAM edilmedi. Dahada hiçbir hükümet yapamaz. Darbeye fiili katılanlar (Bombayı atan pilot, tankla insanları ezen, tetiği çeken...) bir an önce İDAM. Yurt dışındaki kaçak VATAN hainlerine BÜYÜK DEVLET TÜRKİYE gereğini yapmasını bilir. Alt kademe memurlar ile uğraşmak da fetö nün isteği, oyalanıyoruz, zaman kaybediyoruz. Yoksa 1999 daki hükümet gibi, bugünün yönetimleride ilerde çok vicdan azabı çeker. 15 TEMMUZ İçin yüzlerce kitap yazılır. KAHRAMANLARIMIZ saymakla bitmez. Acizane, bir kitaba aldıramazsanız TSK daki gizli kahramanları araştırın. Birlik Birlik ÖZEL KUVVETLER, Genel kurmay, Kuvvet K.lıkları, Etimesgut, Mamak, İstanbul daki birlikler, Hava üsleri, Kayseri hava ikmal, Denizli, Bolu Siirt... Hiç adı duyulmamış kişiler çıkacaktır.
 • Fatih EMLİKFatih EMLİK8 ay önce
  Katılmamak elde değil.meclis neyden yada hangi güçten korkuyor?milletin gücünden başka ğüçmu var?yaşananlar tam bir garabet.ne yapılmak isteniyor.Meclis bombayla akıllanmışa benzemiyor.hala yan gelip yat oğlum onbinleri bankamatikten çek oğlum.bu ülkede 2. Bir reis çıkmayacakmı ona yardımcı.herkes hazır yiyici.bu oyların hepsi reise veriliyor ha ona göre.benimm 2 oglumda polisti biri cezaevinde diğeri açıkta 1seneyi buldu daha beraat edemediler.suçları varsa tabiiki çekilecek ama yazıktır ya 1 yılda gözaltı tutukluluğu olurmu reis.gerçek suçlularda herolu zerolu dolaşıp caka atıyorlar.Rabbim din sahibimizi uyar,uyandır.
 • Nahit sazoğlu Nahit sazoğlu 8 ay önce
  Türkiye acilen nato dançıkmalı rahmetli necmettin erbakan hocanin söylediği gibi bana ne amerika dan acilen ıslam birliği kurulmalıbaşka çaremizyokkendisavunma sanayimizi geliştirmeliyiz
 • Vatanim dinim ve masum milletimizVatanim dinim ve masum milletimiz8 ay önce
  Cok doğru tesbitler Allah razi olsun.Diyanet Din Isleri/Fetva kurulu bu ulkenin selameti icin fetva vermeli. Bu fetocü sarlatanlarin tecessuslerine karsilik, milletimizde dini hassasiyetlerinden ötürü anlatamadigi bilgiler ve belgeleri var.Bunlarin pisliklerini ele vermek, milletin ve vatanin selameti icin tecessus degildir diye fetva vermeliler bence!Hala ecnebi kucagina oturmuşBaşyalan'ci maşeri vicdandan dem vuruyor!Maseri vicdan hu milletin vicdanidir!Sehit ve gazilerimizdir!Yalancilarin ve yalani yeminle soyleyenlerin karsisinda bu kadarda pes doğrusu deyip dişini sıkan kisilerin vicdanidir maşeri vicdan!Hâlâ dini kullanıyorlar!Dindan olan biribukalemun, yalanci ve hsin olamaz!Bukalemun olan dindar olamaz!Rabbimiz her seyi görüyor ve katil surulerini O'na havale ediyoruz!