• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşte alkolün zararı: “Alkolü yasaklayanı Allah’a havale ediyorum!”

160 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Recepali

İçimizdeki yerli gavurlar ne yapsın ya. Şu ramazan günündede içmesinmi yani. Kumarda oynatmıyorsunuz. Olmaz bu kadar baskı. Ha pardon bura yunanistan veya rusya degilde türkiyemiydi. Ne bileyim bu kadar gayri müslim olupta yaygaraya bakınca bir an başka bir ülke zannettim. Allahsız ahlaksızlar. Allahın haram ettiği bir zıkkımı senede bir gelen Allahın mübarek ayı ramazandada içmeyin. Bir ay sabredin gebermezsiniz ya. Allah korkusu hesap verme inanç itikat hiç bir şey kalmamış bu insan müsveddelerinde. Seni yaradana yoktan var eden rabbine ne diyeceksin ne hesap vereceksin ahirette. Tabi bu kafayla orayada inancınız kalmamıştır sizin. Allah ıslah etsin
 • 7 Ay Önce

Millet

Levaleb öncesi salgın vardı azdı ya da gizlendi kongrelerin devamı için bu gün be haldeyiz partileri kongreler iktidara taşımıyacak bu halk taşıyacak
 • 7 Ay Önce

Ayse

Kalp uzmanı hekimi olarak alkol kalp krizini tetikler tetiklediği gibi akli melekeler alkol nedeni ile bilindiği icin hastayi başvuru gecikir kalp cok hasar gorur. Kriz sirainda verilen ilaclarin yan etki ridki artar ritim bozukluğunu tetiklerkalp yetmezligi yapar sadece kalbe verdiği zararlar bunlar .biz saglik çalışanları bir yanda çivile uğraşıyoruz bir yandan artan kalp hastalıkları ile. Alkol ve sigara içen herkes ücretsiz saglik hizmetinden mahrum olacak diye kural çıksın o zaman
 • 7 Ay Önce

Bekşr Ömer osman ali

Ali veli kırk dokuz elli , kimlerin soytarısı olduğun gün gibi belli. Deli deli burnu küpeli . Baydın , hdpkk , ipfetö ortagınız belli .
 • 7 Ay Önce

İt taşlar , sadece ...

Attıgım taş bir enine değmiş, iki ayaklı  taşlarken ayanaya değil ite bakarım . Demekki sen aynaya bakarak duvara siiyorsun.
 • 7 Ay Önce

Ali Veli

Bu birgun adalete ihtiyac duyacak bu tetikci cahil sozde yazar, hemde yazi isleri sorumlusu zatin kalem oynattigi inanc sistemine dahil olmadigim icin rabbime hamd ediyorum. Fetocu filan degilim, kendinizden degilim. Cumhuriyete inanmis erdem sahibi hur vatandasim. Yavrularini uzerime salmaya kalkma, tamam? Sen git metiner ve diger fetcocu kankilerinle takil.
 • 7 Ay Önce

Atanızda sevmezdi müslümanları

Bu müslüman araplar laik kamalist ataist lere ne yaptı ki ? , laik seküler darbeci katil araplara da sahip çıkıyorlar çok seviyorlar bu çelişkiyi izah edemiyorlar ama biz biliyoruz İSLAM KURAN RESUL DÜŞMANLIGI DERTLERİ , mertçe söyliyemiyorlar sürekli kıvırıyorlar .
 • 7 Ay Önce

Ahmet

Yahu beyefendi, siz konuyu anlıyorsunuz da, sinsiliğiniz beni korkutuyor. Türkiye'de muhafazakar Müslüman olduğu kadar, inançsız, farklı dine mensup insanlar da var. Sizler nasıl misk, tesbih, takke alırken ya da inancınız gereği camiye ibadet etmeye giderken herhangi bir engelle karşılamıyor ya da yediğiniz, içtiğiniz karışılmıyor ve bunları marketten temin edebiliyorsanız, bu insanlar da içmekten keyif aldıkları bi içeceğin yasaklanmasına karşı çıkıyor. Ayrıca çimento almakla kıyaslamaya gitmişsiniz, herhangi bir İnternet sitesinden çimento sipariş ederseniz evinize kadar gelir. Yani karşınızda herhangi bir çimento alımına engel husus yok. Şimdi nalbur kapalıyken, söz de "haksız rekabeti" engellemek için internetten siparişi de yasaklamaları gerekiyor. Öyleyse alkol almak isteyenler, internetten sipariş verebilir. Hadi onu geçtim, büyük marketlerde niye satışa yasal geliyor. Geçiniz efendim, geçiniz. Bal gibi de biliyorsunuz bu işlemin temel hak ve özgürlüklere engel olduğunu. Tabi siz hükümetinizin yaptığı hukuksuz davranışları, sizleri okuyan kitleye ikna edici yazılar yazmak zorundasınız. Unutmayın ama, bu delik deşik ettiğiniz adalet size de gerekebilir. Gün de olur, devran da döner, bu sefer siz hukuk arar olursunuz. Mirasınız hukuksuzluk olursa, siz de engellenirsiniz ve çıkar sizin gibi bir gazeteci, küstah üslubuyla camiye gitmenin yasaklanmasını ikna edici safsatalar yazar. Yapmayın efendiler, bu hukuk ve adalet herkese lazım. Ayrıca insanların sabrını da test etmeyin. İç savaş zaten bu kadar zor bir dönem de hiç de istenen bir mesele değildir.
 • 7 Ay Önce

Mesut

Atasının içtiği doğru ve içerek tek başına türkiyeyi kurduğu yalan . Almamaya ve hollandayı örnek vermişsin buda doğru , sizin haçlı avrupayı örnek aldığınızıda itiraf etmişsin . Biz müslümanız ve türk kürt arap vs vs . Biz aslımızı dinmizi milletimizi inkar etmiyoruz ama siz iki yüzlü münafık kıriptosunuz .
 • 7 Ay Önce

Mesut

İsmail ersoy , suyla içkiyi bir birinden ayırmıyoruz bunu anlayacak kadar beynin çalışmıyorsa kalas ne yapsın odun ne yapsjn sana . Devletin helaldanda haramdanda aldıhı vergi var siz laiklere haramdan içkiden aldığı vergiden para veriyor müslümanlarada helal işten kazançtan aldığı paradan veriyor , devlet haramdan Helâlden ne kadar para topladıgını biliyor sizin gibi belden ve beyinden kıvırtkan değil. Laik islam dışı devlet olunca siz fitnecilere gün doğuyor iş çıkıyor .
 • 7 Ay Önce

Aynaya bakıp taşlayan

Arkadaşımızın tüm yorumlarına katılıyorum.
 • 7 Ay Önce

Atam Araplaşmamış her Türk ve de benim gibi sarhoş olmadan birkaç kadeh içerdi ve içerken hem de 15 senede TC'ni tek başına kurdu.

Buna karşın, kımız içen, kadın erkek dans eden gerçek Türkü inkar eden alkol düşmanı Kripto Araplar, emperyalisti de ardına alıp 100 yıldır Atamın kurduğu Laik Cumhuriyeti yıkmaya çalışıyor hala bir tuğlasını bile sökemediler. Demek ki neymiş, içki ile başarının veya başarısızlığın veya devlet adamlığının zerre kadar alakası yokmuş. Hatta içki tüketimi şampiyonu Hollanda-Almanya vb ülkelerle içkinin yasak olduğu ülkelerle karşılaştırınca içki içmeyenlerin NAL TOPLADIĞI kabak gibi ortada. Yalan diyen bana adam olmuş tek bir Arap Ülkesi göstersin.
 • 7 Ay Önce

Ahmet T.

alkollü her türlü içecek komple yasaklanmalıdır. neyi tartışiyorruz, Haram olan her şey yasaktır. Rüşvet adam kayırma, rant, faiz hepsi
 • 7 Ay Önce

Atam Araplaşmamış her Türk ve de benim gibi sarhoş olmadan birkaç kadeh içerdi ve içerken hem de 15 senede TC'ni tek başına kurdu.

Buna karşın, kımız içen, kadın erkek dans eden gerçek Türkü inkar eden alkol düşmanı Kripto Araplar, emperyalisti de ardına alıp 100 yıldır Atamın kurduğu Laik Cumhuriyeti yıkmaya çalışıyor hala bir tuğlasını bile sökemedile
 • 7 Ay Önce

T.ÇOŞKUN

Rıfat, dün seni rüyamda gördüm, üzerinde bedevi kıyafeti ile patates çuvalı taşıyordun, bayağıda yorulmuştun
 • 7 Ay Önce

Abdullah 1

Allahın 1 kuluna binbir sürat diyen kimliksiz isimsiz kişiliksiz senin kaç yüzün karekterin ve cinsiyetin var ? , senin cinsin ve cinsiyetin ne ? Lgbt lilerden veya cinsiyetsizlerden olmayasın ! .
 • 7 Ay Önce

gülsüm yorgancı

EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAK ÜZERİMİZE FARZDIR Şimdi sizin saydığınız diğer örnekler doğru örnekler olmamış. Örneğin züccaciye mi lazım? Süper marketlerin ilgili bölümlerinde satışı sürüyor. 
 • 7 Ay Önce

İt taşlar

Ali bey bu meret alkol o kadar zarlı ise memlektte bir tane kamalist laik kalmaması hepsinin içkiden ya ölmesi yada hasta olması gerekmezmi ? .
 • 7 Ay Önce

Mesut

Kazım , ismail ersoy ve benzerleri içki alkol size harammı ? , size göre harammı ? .
 • 7 Ay Önce

ISMAIL ERSOY

Ahmet 61, seni biraz yontmak lazim. Derenin suyunu nasıl ayristiriyorsun bi anlat bakalım. Içki icenden alınan vergilerden her vatandaş gibi yararlanıyorsun, kazandığın para da rakının vergisi var. Güle güle harcayın
 • 7 Ay Önce

Rıfat

Ali doğan; bu ülkeyi ayyaşlar sattı dersen daha doğru olur!..
 • 7 Ay Önce

Emek

Hayır mesele içki değil mesele Ramazan’da bunu yaparsak karşı çıkacaklar seçmen bunların dinini sorgulayacak ayrıca piyasa yolsuzluk insan kaçakçıları kendi bakanlığına yüksek fiyattan nal satan bakan Ve ayrıca gümrükten vergisiz mal geçirtme vs vs alkolle geçiştirilsin meselenin özü bu
 • 7 Ay Önce

Mesut

Bizdeki seküler laik kamalist chpkk kafası hıristiyan yahudi budist ler kadar islama kurana saygıları yok 
 • 7 Ay Önce

Cahil adem

Ali bey içki alkol içmek hayvanlara harammı ? . Hayvan içki alkol içince sağlıklarına zarar veriyor mu? .
 • 7 Ay Önce

İt taşlar

Ali bey içki haram diye kurana iman edenlere söyleniyor, kuran ayetlerimde laiklere kamalistlere , ismail coşkuna , ihsan y ye , kazıma ve bu tür insandan Hayvana evrimleşmişlere bir ayet varsa söyle .
 • 7 Ay Önce

Sarraf

Içki yasağı müminlere inmiştir gayrimüslimlere seküler laik kamalistlere öyle bir yasakta yoktur.
 • 7 Ay Önce

Çok kimlikli binbir surat

Şimdi de ALLAH'IN 1 KULU olmuş:-) Sen en iyisi hiç isim yazma bence, zaten yorumlarından muhteşem zeka düzeyin şıp diye anlaşılıyor.
 • 7 Ay Önce

Ahmed 61

İsmail ersoy:inancına göre konuşuyor ne olduğu ortada.... 
 • 7 Ay Önce

Erkmen

İçki üzerindeki vergi azaltılmalı, isteyenin alabilmesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde vatandaş merdivenaltı üreticilere yönelmekte bu da toplum sağlığı için ciddi tehlike oluşturmaktadır.
 • 7 Ay Önce

Ali Doğan

Bu ülkeyi içki içenler kurtardı...
 • 7 Ay Önce

KAZIM

Burda, içip te sarhoş olanlardan, içmeden sarhoş olanlar daha çok gibi geldi bana, mesela rıfat ve mesut'u önden sayabilirim
 • 7 Ay Önce

Cemal

" Bunlar hırsızlık, yolsuzluk, hukuksuzluk ve kibirde... Cahiliye Dönemini bile geçtiler. Bunları bildiğin gibi yap Ya Rabbi !" dedim.
 • 7 Ay Önce

Ercan

Tekel büfeleri kapalı olduğu için AVM'de içki satışı yasaklandı, kabul. Ancak beyaz eşya satanlar kapalı iken AVM'de beyaz eşya veya elektronik eşyalar satılabiliyor. Bu haksız rekabettir. Yasak süresince AVM'de sadece gıda ürünleri satılmalı.
 • 7 Ay Önce

JALE OZSOY

100 LIRALIK RAKININ 80 LIRASI VERGI.BU VERGIYLE DIYANETTEKI URETMEYEN CALISMAYAN YORULMAYAN 150 BİN MUEZZIN IMAM MAAS ALIYOR.DURUSTSENIZ HELAL HARAM DERSENIZ BU PARAYI ALMAYIN.DÜŞÜK MAAŞ ALIN.
 • 7 Ay Önce

Erkmen

İsteyen içer kardeşim size ne? Siz içmeyin ama içene de karışmayın!
 • 7 Ay Önce

ISMAIL ERSOY

Bu yasağı destekleyenler, içkiden toplanan vergi ile ( yüzde 85'i vergi ) imamlara yapılan ödemeye bir iki kelam edin bakalım.  
 • 7 Ay Önce

ISMAIL ERSOY

Ne kadar garip bir ülkede yaşıyoruz, yasaklardan mağdur olduğunu söyleyenler, içki yasağını savunuyorlar. Bırakın içen içsin, sanane, senmi veriyorsun parasını, senin sağlığına mi zarar veriyor, sanamı soracaklar ahirette hesabını, sanane
 • 7 Ay Önce

Rıfat

Allahım içimizdeki bu azgın ve sapkın azınlık yüzünden bizleri de helak eyleme, onları sana havale ediyoruz...
 • 7 Ay Önce

NALBURLAR AÇIK

Genel olarak yazınıza katılmakla birlikte, İstanbul' da nalburlar, inşaat malzemesi, kum, çimento satan yerler açık. Yasak var da bunlar uymuyorsa, o zaman polis-zabıta görevini yapmıyor demek ki. Saat şu an 19:00 ve karşımdaki her türlü inşaat malzemesi satan nalbur şu an açık.Dün de açıktı.Hatta her yasak da açık,
 • 7 Ay Önce

Bektaşi Faruk

Alkol satışına bende karşıyım, alkol bedava dağıtılmalı.
 • 7 Ay Önce

Ali bey

Mevlam; zinayı yasaklamıs,nafakayıda üç ay ile sınırlı tutmuş.Bu konuda hükumetde tık yok.Burası İslam ülkesi degılmi.Bekar aile bakanı kime uyar.Tabiki CEHAPE ye.Dinimizin yasakladığı her şeye karşıyız.
 • 7 Ay Önce

Hayrettin HATUNOĞLU

Sayın CHP Yönetici Kadrosu, Siz bu kafa ile gitmeye devam ederseniz iktidarı rüyada bile göremezsiniz. 
 • 7 Ay Önce

Dogrucu Türkiyede işki yasaksa

işkinin vatanı avrupaya gel hazır burda kilise papaz içkiyi seven ne yapmaz parayı sorun yapmaz.
 • 7 Ay Önce

Muhammet bayraktar

Ahmeet 61 sen laik,kemals chp lileri tanıyamadınmi?cumhuriyet gazetesinden mine öğüt diyorki"biz sizi'de yeriz,domuz eti'de yeriz"....bunların çoğu rakıyıda şarabı da su gibi içerler 
 • 7 Ay Önce

Ramazan

ADAMLARIN DERDİ RAKI AYIK GEZMİYORLAR 
 • 7 Ay Önce

ekrem kanpolat

şimdi alkolü savunanlar yarın seçim zamanı halkın karşısında inşallah maşallah dedem hacı babam hoca benim anamda başörtülü diyerek oy avclığına çıkarlar utanmadan
 • 7 Ay Önce

Doğrucu

Gıda üzerine her yer açıkken içki sigara kuruyemiş gibi her şeyi satan büfeler niye kapalı ona cevap vernemissin.. 
 • 7 Ay Önce

Günahın önceki hali misal işki

ve sonraki hali tıpkı, pişmanlık veren tiksinti hali günahı iştahla isteyip, zevkle içip daha sonra pislige dönüşüp tiksinti ile bakarız. Günahın verecegi üzüntü elemde pişmanlık, sonradan yapılan tevbe dir günahdan tiksinti duymaktır.
 • 7 Ay Önce

Rıfat

Bu azgın azınlık 90 yılda 7/24 içip bol bol heykel yaptı, atalarının izinden gitti, ülkeye bir faydaları dokunmadığı gibi ülkenin ilerlemesine de engel oldular, bu azgın azınlık oksijen israfı, bunlarla aynı havayı solumak bile acı verici..
 • 7 Ay Önce

Hıdır Hoca

Ali abi kafam karıştı. "Cennette, bal denizi, şarap denizi, süt denizi ve su denizi bulunmaktadır. Diğer nehirler bunlardan çıkacaktır." [(Tirmizi), Büyük Hadis Külliyatı-5, s.409/10097]
 • 7 Ay Önce

Anayasaya ne kadar bağlısın?

Gözlerim yaşardı. İlk 4 madde seni çok rahatsız ediyor değil mi?
 • 7 Ay Önce

Mutmaine

Ramazan ayına hürmet dahi yok ! Ahlaksızlıkta yüksek lisans yapıyolar..
 • 7 Ay Önce

ALLAH'IN 1 KULU

ALKOL EDEBİYATI YAPANLARIN DIŞINDAKİ ALKOL ALAN, HAYATI MAHFOLAN, GELECEĞİ KARARAN, AİLESİ YIKILAN VE HERGÜN BIRAKMAK İSTEYİP BIRAKAMAYAN KARDEŞLERİM, HAKKINIZI HELAL EDİN, SÖZÜM SİZE DEĞİL. ALLAH BUGÜNÜN HÜRMETİNE SİZE YARDIM ETSİN, SİZE İRADE NASİP ETSİN VE FERAHA ERESİNİZ, İNŞALLAH.
 • 7 Ay Önce

A yolcu

Hocam yazınızla ilgili yorumlara baktım ALLAH a havale edenle ilgili yorum yapanda var bir de OSMANLI Tokat’ı diyen belki başka birisinin torunudur mesela simitri veya Mişel aron çörçil değil kendisi söylerse daha iyi olur OSMALI yı beğenmediğine ğöre
 • 7 Ay Önce

ALLAH'IN 1 KULU

HA, AYRICA BENİM İÇİN ALKOL TÜKETMENİZİN BİR SAKINCSSI YOK, SİZE ALKOL TÜKETTİĞİNİZ İÇİN KIZMIYORUM, HAKARET ETMİYORUM, KÜÇÜK GÖRMÜYORUM. İŞİM GEREĞİ 14 SENE ALKOL İÇENLERİN NE HALDEN, NE HALE GELDİĞİNİ GÖRDÜĞÜM İÇİN SADECE ACIYORUM, NE BEY EFENDİLERİNE, HANIEFENDİLERİN ALKOLÜ ALDIKTAN 2 SAAT SONRA NE HALE GELDİĞİNİ BİLDİĞİM İÇİN. ONUN İÇİN DİYORIMKİ ; AKSIRINCAYA KADAR, TIKSIRINCAYA KADAR İÇİN, İÇİN....
 • 7 Ay Önce

ALLAH'IN 1 KULU

GERÇEK ALİMLERİN, MOLLARINI EVİDE CİLTLER DOLUSU KİTAP VARDIR,OKUDUKLARI VE YAZDIKLARI.... SİZLERİN BARLARI BOY BOY, RENK RENK ŞİŞELER...
 • 7 Ay Önce

ALLAH'IN 1 KULU

NURAN DEVRES, BAHSETTİĞİNİZ BEDEVİ DİYE ALAY ETTİĞİNİZ GERÇEK İSLAM ALİMLERİNİN ESERLERİNİN ORJİNALLERİNİ ANCAK AMERİKA'DA, MISIRDA VEYA YAKILAN ENDÜLÜS ÜN KÜLLERİNDE BULABİLİRSİNİZ.
 • 7 Ay Önce

ALLAH'I ALLAH'A ŞİKAYET EDEN CAHİL

SARHOŞLUK VEREN İÇKİYİ CENAB-I ALLAH YASAK ETMİŞ,DANGALAĞIN BİRİ BUNU ALLAH'A(CC) ŞİKAYET EDİYOR.BUNLARIN CAHİLLİĞİNE GÜLERMİSİN AĞLARMISIN.
 • 7 Ay Önce

Serdar

Migros acık pazar harıc ama yasak koydular alkol satısına tum gunleri kapsayacak sekılde. Buna ne dıyeceksın?
 • 7 Ay Önce

vatandas

hiçbir alkol kullanan kendi çocuğuna torununa alkol kullan demişmidir acaba ?kullanmassan analık babalık hakkımı helal etmem diye. bunlar sıcaklarda bastırdı hiç cekilmezler.
 • 7 Ay Önce

Bu bilmeceyi hetkes bilir

Rifat, Mesut ve saz arkadaşları.
 • 7 Ay Önce

ALLAH'IN 1 KULU

NURAN DEVRES, BAHSETTİĞİNİZ DAVRANIŞLAR ALKOLİK AYYAŞLARIN DAVRANIŞLARI, LAİK CUMHURİYETİNİZİN ESERİ, TIPKI GİTGİDE ARTAN KADIN CİNAYETLERİ, TACİZ VE TECAVÜZ VAKALARI GBİ. ASİL İSLAM DİNİ İLE BİR ALAKASI YOKTUR. "MOLLA" NEDİR BİLİRMİSİNİZ! YADA "ALİM"!!!
 • 7 Ay Önce

ALLAH'IN 1 KULU

BEBECAN İN BU KADAR SAVRULMASINA MANTIKSAL BİR BAĞ OLARAK GÖRDÜĞÜM FETÖ NÜN 15 TEMMUZDAN SONRA HALA BİR TARAFTAR BULMASINA ŞAŞIRMIYORUM. ÇÜNKÜ MANTIK PARAYLA SATIN ALINABİLEN BİRŞEY DEĞİL, YOKSA ALINABİLİYORMU..!!!!
 • 7 Ay Önce

Bir bilmecem var çocuklar, haydi sor soor

Kendisi bu sitede bir kısmı kadın 30 değişik isimle yorum yazar, son yorumu bu yoruma benzer, kuş beyniyle AKP'ye yardım ettiğini zanneder ama yorumlarıyla herkesi AKP'ye düşman eder ve AKP'nin oylarını düşürür, ne iş yaptığını bilmeyiz, insanlığa, bilime, sanata bir katkısı o kafayla zaten asla olamaz, günün 18 saatini burada kendisi gibi %10luk AZILI AZGIN AZINLIK'tan olmayan herkese hakaret ve küfürle geçirip asalak gibi yaşamayı benimsemiştir. Acaba kimdir kimdir?
 • 7 Ay Önce

ALLAH'IN 1 KULU

BU YAYGARAYI KOPARANLAR AYNI ZAMANDA ÜLKE BİTTİ, YANDIK, KÜL OLDUK, EDEBİYATI YAPANLARDIR. ÜLKELERİNİ ALKOL KADAR SEVİP KORUYABİLSEYDİLER... BUGÜN BAŞKA ŞEYLER KONUŞUYOR OLACAKTIK, MESELA KİŞİ BAŞINS DÜŞEN MİLLİ GELİR 40.000 $ MI 50.000.$ mı
 • 7 Ay Önce

Gerçek osmanlı tokadı

Gazetelerin üçüncü sayfaları, iki arkadaş hoş sohbet alkol almaya başladılar, ama sonu karakolda bitti veye biri mezarda biri hapiste diyen haberlerle doludur, içki bütün kötülüklerin anasıdır, şişede durduğu gibi durmaz, içki içen biri tecavüz de eder, zina edip yuvada yıkar, hırsızlıkda yapar arsızlıkta yapar, trafikiğe çıkıp masum insanların canınıda yakar, kendisinine sen bu suçu işledinmi dediğin zamanda, alkollüydüm içkiliydim hatırlamıyorum der
 • 7 Ay Önce

Sebat, sabır küfür fısk nedir

sebat cepede düşman karşısında yerini muafaza etmesi ölümü pahasınada olsa geri çekilmemesidir. Sabır musubet karşısında gösterrilen karalılık. küfür başkaldırmak dinin emirlerine. Fısk islamın çevreledidgi sınırı aşmaktır.
 • 7 Ay Önce

hizipsavar

bundan sonra ramazanda alkol tıp hariç yasak ulan. 
 • 7 Ay Önce

Dallı

KAFAYI BULMAK İSTEYENLER ZATEN HERZAMAN ZULALARI DOLUDUR.RAMAZANDA BU UTANMAZLARA NE DENİR ZIKKIMIN KÖKÜNÜ ÇİN.
 • 7 Ay Önce

Nuran hanim

Burasi bedevi cadiri degil de yasayanlarin cogunun bedeviden farki yok.
 • 7 Ay Önce

Eyy vatandaş

Peki ayik kafayla hirsizlik yapana, kadın öldurene, kul hakki yiyene, cocuga tecavuz edene hakkini helal ediyor musun yoksa alkol almamıs diye başinın üstünde misafir mi ediyon?
 • 7 Ay Önce

Maraşlı iş arkadaşım anlatmıştı

babası mahallesindeki caminnin avlusunu içkiyle ıslatıp temizlik yapıyor süsü vermiş kendisi alevi. hoca böyle bir hareketi görünce teşekür etmiş fakkat oglu alay adiyordu.
 • 7 Ay Önce

Rıfat

Chpkk lı ayyaşlar ayılmışlar, alkol de alkol diye zırlamaya başlamışlar 
 • 7 Ay Önce

Ali

O derece din iman yoksunuki bu reziller surusu alkolu yasaklayaninyüce allah olduğundan bile haberi yok İşte CHP'nin hali inanin yüzde 90 i bu halde  
 • 7 Ay Önce

Alçı Odası

Alko_Laiklere cevap yetiştireceğinize ..
 • 7 Ay Önce

Hakiki Osmanli tokadı

Ülkemizde bir grup var ki ne iş yaptiklarini bilmedigimiz, insanliga, bilime, sanata bir katkisini görmedigimiz, günün 18 saatini atletle geçirip asalak gibi yaşamayı benimsemişlerdir.  
 • 7 Ay Önce

Murat Koca

Sihirbaz gerçekte sihir yapmaz, dikkatimizi farklı yere çekerek asıl icraatını yapar.  
 • 7 Ay Önce

Vatandaş

Ben alko kullananlara saygı duymuyorum...böyle hak olmazolsun,bir alkolik şerefsizin sebep olduğu kaza ile abisini ksybetmiş biri olarak niye saygı duyacakmışım,onlar Allah'ın yasaklarını çiğnerken neden saygı duyacakmışım...saygı duymuyorum...alkol tamamen yasaklanmalı... 
 • 7 Ay Önce

Murat gözükara

Alkolü evinize stoklayın normal zamanda... Bu olayı büyütmeye gerek yok...
 • 7 Ay Önce

Adalet

Fitnenin,kul hakkının munafikligin zararlarından da bahsedeydin sayın yazar 
 • 7 Ay Önce

Vatansever

Ben bir malatyalı olarak veli ağbabanın nasıl bir şahsiyet ve pkk yandaşı olduğunu iyi bilirim.  
 • 7 Ay Önce

ensar

Ayyaş usmann  
 • 7 Ay Önce

Rıfat

Nuran Devres, Allah seni ıslah eylesin, bir ayağın çukurda, ıslah olacağın da yok, yazık acınacak haldesin!.
 • 7 Ay Önce

Her koyun kendi bacagından asılırmış

bir mahallede feci koku var, herkesi rahatsız ediyor. hiç tepki olmazmı.  
 • 7 Ay Önce

Soru

Gericiler neden,Mevlana'yı,şemsi,Yunus Emre'yi,şeydi burhanetdini sevmezler
 • 7 Ay Önce

Earphone

Ayyaşlar
 • 7 Ay Önce

Ahmed61

Şu bübarek ramazan ayında bile utanmadan içkinin avukatlığını yapan imansızların yorumlarından tiskiniyorum...korono bunların yanında Lale mercan sayılır...
 • 7 Ay Önce

Yaşamak güzel

Len madem Allah a havale edecektin nerde kaldı inanclılığın içkinin zerre damlası haram dır
 • 7 Ay Önce

göktürk

Yanlış adres...Bekri Mustafa veya Neyzen Tevfik e havale edecektin herhalde..
 • 7 Ay Önce

havva BULUT

akit tekelden gelen vergi nerden geliyor bizim devletimizin petrolu var ki yasaklacak yasaklasa yandaş medyayı nası elinin altında tutcak bedava yandaşlık olmaz yani deyilmi
 • 7 Ay Önce

Turgut bey sen osmanlı zamanını yaşadınmı

yazarın ne demesini bekliyon idda senin bunun cevvabını beklerim bende desem turgut ertav çok içki tüketir yürürken bedeni titretir.
 • 7 Ay Önce

Ahmed61

Nuran devres:senin bukadar islam düşmanı olduğunu sanmazdım!Herkesin alkolik olması seni mutlu'mu eder?Siz de kileriniz'i içki doldurdunuzmu?sizin idaliniz ayyaşlar cumhuriyetimi?
 • 7 Ay Önce

Yorumcu ak yandaşmış mış

diyor hırsızlık yolsuzluk haksızlıklara ses çıkarmayanlar, alkole neden yasak diyor biz onu akıl etmedik biryerde neyi unuttuk. Eger hatırlarsan bütün kötüklerin anası alköl diyor islam dini uyuşuyor insan beyni Allah sana emanet verdi aklı aklı olmayana deli dendi.
 • 7 Ay Önce

Gerçek osmanlı tokadı

Nuran devres ve Osman ismiyle yazan iki kılıç artığı, bu ülke molla tekkesi ve bedevi çadırı değil demişler, peki size kim söyledi bu ülkenin meyhane olduğunu, alkol bataklığı olduğunu, bu topraklar besmele çekilerek feth olundu Allahu Ekber Allahu Ekber nidalarıyla düşman işgalinden kurtarıldı, kafa çekilerek yönetilemez.
 • 7 Ay Önce

Özer

Nuran Devres adlı yorum yazan şahıs, siz bu yazıdan hiç bir şey anlamamışsınız ve anlamaya da niyetiniz yok.
 • 7 Ay Önce

Barış

Allahı Allaha havale etmiş bunlar harbi mal ya.
 • 7 Ay Önce

Ahmed61

Alican :hırsızlığın,zinanın,içkinin haram olduğunu bilmek için müftü olmaya geekyok.İlmihalini bilmen yeter
 • 7 Ay Önce

Turgut Ertav

Sizlerin çok sevdiği,haklarında eleştiri bile kabul etmediğiniz Osmanlı Padişahlarından alkol içen ve uyuşturucu(afyon)kullananlar vardı.Onlar hakkında ne diyorsunuz?
 • 7 Ay Önce

Tarafsız

Ali bey, bilgin olmayan konuda lütfen fikir beyan etme. Sen hiç mükellef bir rakı sofrasında, mükemmel dostların ile rakı içip sohbet ettin mi? Bırak herkes istediği gibi yaşasın. Ne senin sevabının bana faydası nede benim günahımın sana zararı var. Her koyun kendi bacağından asılacak. Sen kendine bak.
 • 7 Ay Önce

Ak candaş

Konu hirsizlik, yolsuzluk, kul hakki, kadin cinayeti olunca hepiniz tıss ama konu alkol olunca maşallah hepiniz müftü.
 • 7 Ay Önce

Tufan

Haramı alenen savunmak,propagandasını yapmak adamı dinden çıkarır.İla cehennemi zümera!!!
 • 7 Ay Önce

Ahmet Akça

Adamın kafası o kadar basıyor.Akşamdan kalmış ya da içmeden sarhoş.Yahu zaten yasaklayan makama (cc) nasıl havale edersin?!
 • 7 Ay Önce

Rıfat

Alkol beyin hücrelerini öldürür; bunun en iyi örneği chpkklılar, bunlarda hiç kalmamış!..
 • 7 Ay Önce

Eser

Sülün osmana bayiliyorum Dünya geri zekali bitmez en az yarisi Keriz ve Ahmäk
 • 7 Ay Önce

Süleyman SOYLU BAKANIM, buradaki, yorumları, okumuyorlar mı ?

Burada, fetocu soroscu meral fetocu meral taraftarları, hakaret EDEMEZLER DEVLETİMİZİN Yanındayız, lütfen acilen ilgilenilsin, Yasemin yorum, yazdırmak, istemiyorlar, chphdpkkip Saadet deva gelecek, Soroscu meral fetocu meral taraftarları, Cumhurbaşkanımız a , minnoş diyen, minnoş,adi MAHLUK Soroscu meral a hesap SORULSUN.
 • 7 Ay Önce

NURAN DEVRES

Yayınlamatacaksınız, biliyorum. Ama siz bilin istedim. Herkes kapanıştan önve pazar arabalarıyla defalarca gidip gelip evlerine içki stoğu yaptilar. Tüm zincir marketlerin alkol satışı devam etti ve raflar dolup dolup boşaldı. Ayrıca tekel satış yerleri de ön tarafta kepenkleri indirip arka tarafta şakır şakır satış yaptılar. Müşterilerinin bütün siparişlerini karşıladılar, evlerine kadar gönderdiler. Alkol satışı rekor kırdı. Çünkü burası ne molla cumhuriyeti ne de bedevi çadırı.
 • 7 Ay Önce

Mehmet

Gün ola devran döne başkalarıda senin hayatına karışa. Ha o zaman ciyaklama he mi karabasan
 • 7 Ay Önce

ali

bu hayvanlarin allahi yok,yalan bunlarin analarida,babalarida sytandir.simdi anladinizmi sizi kimlere havale ediyormus.
 • 7 Ay Önce

Ayyaşlar, Ahlaksızlar, kumarbazlar yaptığımızdan sananeymiş

Bunlar dağbaşında ayılarla birlikte mi yaşıyorlarda sanane diyorlar. Alkol içen her türlü pisliği yapabilir. Açıklığın teşvikiyle fuhuş yaygınlaşırsa toplumda bulaşıcı hastalık baş gösterir. Kumar ise kin ve nefret sokar. Faiz yardımlaşayı kaldırır, eşini kıskanmaz domuzlaştırır. Tertemiz şeriatı kaldırıp niye bu pislik rejimi getirdikleri belli. Bu pislik işleri rahatça yapmak için. Sonucunda zararı bütün halk çekiyor. Manda rejimin getirdiği sonuç...
 • 7 Ay Önce

ertuğrul

KANAL İSTANBUL GİBİ MERSİN NÜKLEER SANTRALİ gibi ülkemize ivme kazandıracak refah ve gelir seviyemizi artıracak yararlı projelere karşı çıkan CHP ZİHNİYETİNİ ALLAH a havale ediyoruz heykel yaptıran chp li belediyeleleri neden ALLAH a havale etmedin çok mu lazımdı köpek heykeli geyik heykeli ayı heykeli
 • 7 Ay Önce

Hüseyin

Anlamadığım, bir bunlar tekel bayi yerine marketten alkol alamıyor mu? İki, bu tantana (üstelik) ramazanda alkol alamıyoruz diye mi?
 • 7 Ay Önce

Fatih

Onların eline fırsat geçer ise, Devleti ele geçirirlerse, sizin onlara reva görmediğiniz beddua şöyle dursun, size nefes aldırmazlar. Allah fırsat vermesin.
 • 7 Ay Önce

ömer

ALLAHINDA SENİ BİZE HAVALE EDECEĞİ GÜNLER YAKINDIR İNŞALLAH
 • 7 Ay Önce

Osman

Tam kapanma diyip hiçbir önlem almayanlardan bu beklenir. Bu yasağın hiçbir yasal tarafı yok. Konu tekel bayileri değil, algı yapılmasın. Marketlerde de satış yasaklandı. Market açık ama satış yasak, hadi marketler hakkında da bir yazı bekleriz. Amaç kendi seçmenine mesaj vermek, aferin demelerini sağlamak. ''Burası molla cumhuriyeti değildir, bedevi çadırı da değildir, taliban mağarası hiç değildir. İstediğin kadar dayat, milletin yaşam biçimini değiştiremezsin. Elinizden geleni ardına koymayın. Gidişinizin şerefine kadeh kaldıracağız ilk seçim sandığında'' (alıntı)
 • 7 Ay Önce

Abdülkerim bin Aziz

Rakıyı 500, sigarayı 30 TL yapsalar yine de Laikler içer. Ama camiye girişi 5 TL yap cemaatten bir kişi kalırsa öp de başına koy.
 • 7 Ay Önce

Murat Koca

Hükümet, normalde satışı yasal olan, vergisi alınan alkol satışını neden bu şekilde gündem yaptı? Asıl provokasyon hiç gereği yokken konuyu buralara getirmek değil mi? Hele de ABD'nin soykırım dediği bu dönemde, hükümetin yapması gereken milletimizi birleştirmek mi yoksa kutuplaştırmak mı? Dış mihraklar hangisinden memnun olur?
 • 7 Ay Önce

Canturk

Sigarayida yasaklamadiklari icin aksiz rekabetten yurutmeyi durdurur o mahkeme.
 • 7 Ay Önce

Alcocholics....

Bu alkolikler , konuyu saptırıyorlar ve istismar ediyorlar. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Almanya , İtalya , İngiltere gibi ülkelerde alkol satışları yasaklandı. Sonra zor da değil , onlar Emin Çölajanı gibi 17 günlük içkilerini stoklamıştır.
 • 7 Ay Önce

süleyman

12 eylül ihtilalinde kenan evrenin darbe yapmasaydık allah korusun bunlar şeriatı getirecekti sölerinin aynısı
 • 7 Ay Önce

Ramazan Özer

Dinin cahili azgın azınlığın vahim hali budur. Güleriz ağlanacak halimize. Hukukçuları, bilim adamları, mebusları aslında hepsi din düşmanlığından birlesiyorlar. Bizse onlara beddua bile etmiyoruz, onlar her türlü zulmü, saldırıyı yapabiliyor.
 • 7 Ay Önce

Tika, ALLAH cc Yolunda, işler yapan, dernek iyi, konuşur hayır yapar, İslam düşmanlığı yapan LGBT ci tayfa ağzına, almasın ,

YORUMCU, Tika, feto, taktiği kullanma. tika adını yazacak en son kişisin, İslam düşmanlığı na, karşıdır Tika.
 • 7 Ay Önce

Sen önce

Sen önce kapanmayı  yap,   ... 25 30 milyon insan dışarda...
 • 7 Ay Önce

Başçavuş

O zaman uyuşturucuyu da serbest bırakın ki Yahudilere yol açın
 • 7 Ay Önce

Kml

Çok güzel geçirmiş...tebrikler Ali abi
 • 7 Ay Önce

Ahmed61

Ali kardeşim bu memlekette yaşayan ermeni'si,yahudisi,Rus'u,.....v.b çok müslüman olmayan alkolikler var.Bunlar elbetteki ramazandan'da da olsa içkinin yasaklanmasını istemezler.Zaten içkinin haram olduğuna inansa içmez.kafir oldukları için helel olduğunu kabul ediyorlar...Zaten chp lilerin ne olduklarıni(akide olarak)ben 60 senedir anlayamadım....
 • 7 Ay Önce

Cem

Ben Alkole karsiyim.Evine alkolu sokmayacaksin kimsenin evine Alkollu girmeyeceksin.Disarda ictikten sonrada toplu tasimya binip kimseyi rahatsiz etmeyeceksin..Fakat Ben icmiyorum diye yasak koymayacaksin..Evet Yuce Mevla Alkolu haram kilmis Hirsizligi Serbestmi Birakmis,Hak yemeyi serbestmi birakmis .Ciftci en cok arpayi kime satar biliyormusunuz Bira sirketlerine..Eee icene gunah Arpayi biracilara satana sevap..Bu ulkenin Alkolden cok daha sorunlari var. 
 • 7 Ay Önce

Rıfat

Bu Chpkklılar 7/24 içe içe beyinlerini de bitirmişler, acınacak haldeler!..
 • 7 Ay Önce

Murat Koca

Türkiye'de alkol ve tütün satışı yasal. Onu geçtik bahis, ganyan, piyango çoluk çocuğun elinde ve onlar da yasal. Hükümetin imkanı ile milletin parasını kumara, uyuşturucuya harcayanları görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı sisteminde, istenilse tüm bu haramlar derhal ve kalıcı olarak yasaklanabilir. ABD soykırım açıklamışken, Türk Milleti'nin kutuplaştırılmaya değil birliğe ihtiyacı var.
 • 7 Ay Önce

Güven Erkaya..!

Kıbrıs savaşında kendi Gemisini VURDURAN Güven Erkaya nın Amşri Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan ın karşısında RAKI İSTERİM DE RAKI İSTERİM diye Höykürten bir Zihniyetten ne bekliyorsun ki... Şehit başbakan Menderes ve arkadaşlarını idam cezasının uygulamak için getirilen Cellatlar ın zil zurna sarhoş olduğunu İmralı cezaevi müdürü bir Belgesel de Anlatmıştı hatta Darbeci Alçakların Menderes in vücudu Sigara izleriyle doluydu dedi kayıtlarda mevcut...! Bu alçak zihniyet den kurtulmak kolay olmayacak..!
 • 7 Ay Önce

Nejdet Yalcinkaya

Ali ihsan bey kötü niyetle yazılmış değil ama "ALLAH bildiği gibi yapsın " demek bilmediği de var gibi bir sonuca götürür diye düşünüyorum. Bir de akit tv ve gazetede avrupanın devi, amerikanın devi gibi soylemler kullanılıyor. Kendini ezik,aşağı gören bir uslup olduğunu düşünüyorum. Bunlara engel olmanızı istirham ediyorum. ALLAH yar ve yardımcınız olsun
 • 7 Ay Önce

Hyyy

Isteyeb istedigini icer pandeminin alkolle alakasi yok satisinin engellenmesininde Cimento evey hirdavat dukkanlari kapali ama zincie market satiyor Haktan adaletten bahsediyorsab zincue marketlerde sadece zorunlu madde satisina izin verirsin
 • 7 Ay Önce

Gerçek osmanlı tokadı

Ne dersen de Ali ihsan abi bu chpli alkoliklere laf anlatmak deveye hendek atlatmak daha zordur, birde tutturdular hala 128 milyar dolar nerde diye sorup duruyorlar, bende bu chpli alkoliklere soruyorum, pkk terörüyle mücadele için harcanan 400 milyar doların hesabını kim verecek, madem günün birinde chp, hdp ve pkk çizgisine gelip siyaset yapacaktıysa, bunlarla seçim ittifakı kuracaktıysa, bu 400 milyar dolar ne uğruna harcandı.
 • 7 Ay Önce

Şahika

Zıkkım içsinler...
 • 7 Ay Önce

alakasız

yok züccaciye, yok ayakkabıcı, yok çimento. daha neler. ben en yakın markete gidebiliyormuyum? evet. sepete iki bira atsam kime ne zararı olacak. alkolün zaraindan dolayı bana, başka kimseye değil. yazınız baştan sona komedi
 • 7 Ay Önce

Can

Bu salgin niye patlamis zaaf nerede varyantlar nasil gelmis neden ramazan da kapandik sorumlular kim asil sorulmasi gerekenler irdelenmiyor varsa yoksa alkol yasagi ile unutuldu gitti basarili bir hamle ile. Sanki isteyen alkol stoklamiyor. Kapanma sebebi de bikinili turist sezonu kurtarmakmis yani aslinda Türk vatandaslarin sagligi ecelleri i3kinci planda bakarmisin. Bir gün yas bile ilan etmediler ölenlerin anisina. Ekonomi saglam Fabrika Üretim olsaydi bikinili turizime bagimli olunmasi hic gerekmezdi degil mi haci. Hükümet turistlere bikini giymesine yasak getirsin bu kadar genclerin ahlakini düsünüyorsa degil mi haci. Daha dün köse döndürdükleri ciipli pudra sekerli süslüman gencligi ortaya sacildi. Ahlak kalmadi haci sen ne anlatiyorsun varsa yoksa vurgun yolsuzluk ihale avantaciligi kayirma dollar para köse dönme edebiyati.
 • 7 Ay Önce

Asil mesele...

Asil mesele..sayın yazar bir sigara paketine bakın bir alkol şişesine..
 • 7 Ay Önce

Cahil

Ne alkol alirim ne alkole para veririm lakin öyle bir devlette yasiyoruzki dini İslam alkol haram ama alkolü üreten ve sattiran yine devlet ve en yüksek vergiyi alanda devlet şimdi alkol satılan yerden alışveriş yapmayan insanlarimiza sorum alkol bulunan yerden alışveriş haram peki o haram alkolün vergisinin girdiği bütçeden tepeden tırnağa devletten maaş alanların maaşı ne kadar helal bir alım bu konuda bilgi verebilirmi ve acaba haram olan parayı cebe atmakta yarışan milletin başına gelen musibetler bu yüzden olmasın haramla helal yer değiştirince Allahla şeytan ne olur düşündünüz mü ve ne yaparlar
 • 7 Ay Önce

Serhat

Evde alkol icicek adamin hastalikla ne alakasi var o zaman onuda anlat. Ayrica buyuk marketler alkol satiyor oda olmassa insanlar alicak yer buluyor...
 • 7 Ay Önce

Emrk

Milli piyangonun oynattığı bahisleri internetten dijital kumar niye yasaklanmıyor içkiyle kumarın yasaklamıştı aynı ayette biri haram zararlı diğeri helal zararsızmı
 • 7 Ay Önce

sema emine aydınelli

Tekel bayilerinin kapalı olması son derece normal, zaten mesele o değil, açık olan marketlerin,zincir marketlerin kapanma günlerinde alkollü içki satamaması. Sebebini anlayamadığı yasaklar insanlara ters gelir, nitekim çok fala içki satışı olmuş kapanma öncesi, gereksiz yere akıllara düşmüş, içmeyeceği olanın aklına içmek düşmüş..
 • 7 Ay Önce

Çapsız

Kendi söylediklerine kendin inanıyormusun???
 • 7 Ay Önce

VELİ TAŞDEMİR

Ali bey iyi çalışmalar, Cumhurbaşkanlığı sisteminde artık bakanlıklarda MÜSTEŞARLIK yok. Tıpkı ana muhalefet müessesesinin olmadığı gibi. Tv.lerde hâlâ bazı siyasiler bile CHP'den ana muhalefet partisi diye bahsediyor. Bâki selam. Av.Veli Taşdemir
 • 7 Ay Önce

Ayse

Hangi tam kapanmadan bahsediyorsunuz. İşçilerin %70’i işe gidiyor, inşaatlar devam, oteller müşteri dolu, tekneyle açılmak gezmek serbest, camiler tepeleme dolu, at yarışları koşulmaya devam ediyor. Tüm bunlar gazetelere yansıyan sadece bir kaç istisna. Listeyi uzatabilirsiniz. Diğer yandan yaşadığın sitenin içinde açık havada yürüyüş yapmak yasak, evinde içmek istersen içki satın almak yasak. Salgınla tüm bu yapılanlar arasında mantıklı bir bağ kurulabilir mi. İnsaf yahu.
 • 7 Ay Önce

Harun

Yasaklanınca sanki içmiyeceklermi.Yasak bize oldumu çok kötü başkasına oldumu çok iyi.28 şubat ta biz ağladık.Unutmuyalım bunu
 • 7 Ay Önce

Ecelfe Dığımzâde

Anayasa'daki alkol maddelerinin ibtâli içün takrîr versinler de görelim boylarının ölçüsünü!..
 • 7 Ay Önce

Alkolü yasaklıyanı Allaha havale eden, , yasaklayan zaten Allahu teala, anlamıyor hala kuldan bela gelmez hak yazmmadıkca

Hak ceza yazmaz kul azmadıkca ten düşüncemiz kendi nefsimiz pis koksada nefesimiz Allah emretmiş kim tanır insan vicdansız olursa nasıl utanır Allahı yanlız iman eden tanır alkole muptela olmmuşsa seni kimm kurtarır içtikce miktarını artırır alkolmi baside alma çok aileyi batırır alkolmü meyhanede satılır.
 • 7 Ay Önce

Ali Rıza Kurt

... Tekel büfeleri açık kalsın diye bir talep yok. Zincir marketler açık ve diğer günler alkol satabiliyorken neden herhangi bir kapanmada satış yapamıyor fikrinizi açıklar mısınız?
 • 7 Ay Önce

Uygur Turku

Hukumet daha dogrusu taptiginiz hasa hasa peygamber ilan ettiginiz RTE herseyi yasaklayip ickiyi serbest biraksa onu da savunacak kadar fanatik bir yazar bozuntusunun tekisin bence.Bir kere de hukumeti elestir yahu. Yaptigi hr seyi ilk once desteklemek icin bir taraflarini yirtiyorsun.Digerlerini kapi disari koydugu gibi seni de kapi disari koyacak acliktan olecen len.
 • 7 Ay Önce

Şener

"Alkol yasağını Allah'a havale ediyorum" diyenler örnektir. Alkol bedende karaciğerden fazla başka bir organa zarar veriyor: Beyin.
 • 7 Ay Önce

Murat Koca

Ali Bey, Cumhurbaşkanımız alkol ve tütün satışını yasaklayan yasayı derhal çıkarabilir. Şans oyunları, bahis, ganyan da kumar olduğu için haram. Faiz de haram. Fakat yasadan geçtik, hükümetin imkanlarıyla milletimizin parası kumara, uyuşturucuya harcanıyor.
 • 7 Ay Önce

Murat Koca

Gençlerimizi yaya geçidinde araba çarpmasından korumak için evden çıkmalarını mı engelleyelim? Yasaklar yasa dışı rant oluşmasından başka işe yaramıyor. Toplumdaki her bireyin hakkını koruyan kuralların ve katı cezaların herkes için geçerli olması sağlanırsa, her şey devletin denetiminde olur. Devlet koruyucu görevini asıl o zaman yapabilir.
 • 7 Ay Önce

Şuayıp

Alkol kullananların eş, dost , akraba ,çoluk, çocukları memnunmu
 • 7 Ay Önce

gülsüm yorgancı

Sayın Ali bey kardeşim (hitabımı mazur görün sizden yaşça büyüğüm) Önce şunu belirteyim içki denen illete sonuna kadar karşıyım keşke mümkün olsa da hiç üretilmese de satılmasa da hiç kimse de buna ihtiyaç duymayacak erdeme ulaşmış olsa. Bunu bahane edip siyasi malzeme yapanları da ahmak olarak görüyorum, keşke halkın bir sorununu böyle can siperane ele alaydılar belki oylarını yüzde 1 artırırlardı. FAKAT EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAK ÜZERİMİZE FARZDIR Şimdi sizin saydığınız diğer örnekler doğru örnekler olmamış. Örneğin züccaciye mi lazım? Süper marketlerin ilgili bölümlerinde satışı sürüyor. Evde tadilat mı yapacaksınız, boya mı lazım? İnternetten sipariş verin istediğiniz kiloda ertesi gün kapınızda. Ama alkole gelince marketlerde de satışı durduruluyor. Sebep haksız rekabet olmasın diye gösteriliyor. Peki züccaciyeciler kapalıyken marketlerin bardak çanak satması haksız rekabet değil mi? Ya da boya çivi nalburiyeye gelirsek internetten temini mümkün ama alkol siparişi internette var mı? Yok tabi ki. Yani aynı şeyler değil. Bunu bu şekilde açıklarsak karşı tarafa koz veririz. Çocukluğu benim zamanıma denk düşenler hatırlayacaktır. Eskiden Pazar günleri bakkalların açılması yasaktı. Bu nedenle cumartesiden alışveriş yapardık hatta ekmeği bile 2 günlük alırdık. Bazı bakkallar kepengini yarım açar gizli gizli satış yapar zabıta gelirse satış yapmıyorum temizlik için geldim bak kepenk kapalı derlerdi kaç kez şahit oldum. Hatta bazan koşarak bir çocuk gelir baba baba kapat belediyeciler geliyor derdi. Sonra bazı iş yerleri için Pazar ruhsatı verilmeye başlandı. Orada şöyle bir madde vardı “Pazar günü satışından maada olmayan ürünlerin satışı için açabilir” Yani açsalar bile belli ürünleri satma diğerlerini satmama koşulu ile. Gelelim tekrar alkol konusuna. Evet pandemi döneminde meyhaneler kapalıdır, içkili yerler kapalıdır, restoranlar kapalıdır ama özellikle alkol satışı da yasaktır! Sadece tekel batiileri değil marketler ve tüm her yerde her şekilde yasaktır. Bunu demek bu kadar zor mu? Neden çiviyle boyayla, bardak çanakla savunmaya geçelim? Kardeşim Pandemi döneminde içki yasaktır çünkü kamu güvenliği ve kamu sağlığı bu dönemde daha öncelikli ve hassas bir hal almıştır ve alkolün de kamu güvenliği ve kamu sağlığı için zararlı olduğu bilimsel bir gerçektir. Biz de bu nedenle bu dönemde evlerde aile içinde konu komşu içinde güvenli yaşamı temin için, ve insanların bu dönemde kontrolünü kaybetmemeleri için alkolü yasaklıyoruz! Bitti. Okullara gitmek yasaklanmış, sokaklara çıkmak yasaklanmış da alkolü yasaklamak mı göze batacakmış? Bu tam kapanma süreci bittikten sonra alkol yasağı devam ederse o zaman varsa eleştiriniz yaparsınız bitti! Bunu açık açık adını koyarak yapmazsak bunlar yarın isteyen esrar da kullanabilir diye özgürlük türküsü söyler söylemedi demeyin. Geri adımlar atılsın gedik açalım istiyorlar.
 • 7 Ay Önce

Okur

Size ne milletin içtiğinden, zararlıysa kendine, haramsa kendine.
 • 7 Ay Önce

kemalettin

Nasıl ki listede züccaciyeciler yazılmadığı için, genel kural olan yasak uygulanıp, züccaciye dükkanları açılmayacak ise.. demişsiniz de süpermarketlerde de züccaciye satılmayacak haksız rekabet olur denilip o kısımlara şerit çekilmemiş. Bardak çanak hepsi satışta oralarda
 • 7 Ay Önce

Tika

Mesele alkolü yasaklamak değil satılan alkolden dünyanın vergisini alıp o vergiyle vatandaşa soğan patates dağıtmak!
 • 7 Ay Önce

Hilmi Uzun

Bizde seni ve zihniyetinizi , sizin gibi düşünenleri Allah a havale edelim mi Ali abi, Maun suresi günahlarının en azililarinin yaşandığı, hükümete yakın kişilerin kamu kaynaklarını haksızca talan edip,yiyip bitirdiği iktidara yakın bir kişinin üç dört kıyak maaş alırken insanların asgari ücretle gecindigi, ihalelerin hep yandaş iktidara yakın kişilere verildiği, işe girerken ehil olduğuna değil torpilinin derecesine bakıldığı bir iktidarı sozumona dindar! diye ölümüne savunduğunuz için bizde sizleri Allah a havale edelim mi sevgili Ali abi ne dersin (bakalım kesmeden yayinlayabilecek misiniz bu mübarek ramazan gecesi, yayinlamazsaniz ahım sizlere ulaşır inşallah bu mübarek gecede)
 • 7 Ay Önce

Fevzi

Ali Bey şimdi buraya slkolkkler dolar. Size veryansın ederler. Başka konu yok mu derler. Derlerde derler.
 • 7 Ay Önce

Yeşilay

Adamlar bir gün alkolsüz kaldı beyinleri firar etti.Demek bunlar beyinlerini alkol ile besliyormuş.
 • 7 Ay Önce

keyif benim degil mi?!

Ali Babacan “Salgınla alkol yasağı arasında mantıksal hiçbir bağ kuramıyorum”.. Ister ayran icerim ister bira kime ne !
 • 7 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23