• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Yeniden Refah mı ‘kadın düşmanı’ onlar mı?

25 Haziran 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Yeniden Refah Partisi Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldıktan sonra, muhalefetin hedefi haline geldi.

Parti, "kadın düşmanı", "gerici" gibi ayrımcı ve genellikle İslam karşıtlarının kullandığı söylemlere maruz kaldı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı'na katılıp seçimlerde milli duruştan yana saf tutarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleme kararını alan Erbakan, Cumhur İttifakı ilebir de "mutabakat" yaptı. Mutabakatın içinde, "6284 sayılı yasanın yeniden düzenlenmesi", "LGBT ile mücadele" gibi aile yapımızın korunmasına ilişkin önemli maddeler yer aldı.

Erbakan, milletvekilliği seçiminde ise, babası merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın mirası Saadet Partisi'ni tarihinde ilk defa başka bir partinin listesinden seçime götüren Temel bey gibi davranmayarak, kendi logo ve adaylarıyla yarışma cesareti gösterdi.

Partisinin katıldığı ilk seçimde de 5 milletvekili kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

Yeniden Refah Partisi'nin Konya Milletvekili Ali Yüksel ile buluşma imkanımız oldu. Kendisini parti genel merkezinde ziyaret ettim. Ali Yüksel, İmam Hatip mezunu, Yüksek İslam Enstitüsü eğitimi almış, geçmişte vaizlik ve müftülük görevlerinde bulunmuş bir isim. Aynı zamanda merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın yol ve dava arkadaşı.

Yüksel'e, "Yeniden Refah Partisi kadın düşmanı mı?" sorusunu yönelttim. "Bizim anlayışımız İslam anlayışıdır. Kur'an ve sünnete aykırı bir kadın değerlendirmemiz olamaz. Bağlı olduğumuz kurallar Allah yapısı bir hukuktur. Onda da Allah yarattığı kadına en büyük değeri vermiş ve Peygamberi'ne de (sav) 'Cennet anaların ayağı altındadır' hadisini söyletmiştir." diye cevap verdi.

“Bize kadın düşmanı diyenler asıl kadın düşmanı”

Ali Yüksel, kendilerine kadın düşmanı diyenlerin esasen kendilerinin kadın düşmanı olduğunu belirterek, " ‘Kadını eve kapatmıyoruz, sadece kocasına itaat etmek durumunda bırakmıyoruz’ deyip, iş yerlerinde bir başkalarına hizmet ettirerek patronu ne derse onu yaptırıyorlar. Kadını kocasına esir yapmayacağız derken çalıştığı yerde birçok kişiye esir yapan anlayış mı kadın düşmanıdır, yoksa beraber ömür süreceği kişiye saygı, sevgi gösterip onun işlerine yardımcı olmasını isteyen mi kadın düşmanıdır?" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan defalarca, kadına, çocuğa ve tüm canlılara yönelik şiddete daha ağır yaptırımların uygulanması gerektiğini söylemişti. Partiyi 6284 sayılı yasa üzerinden hedef almalarına karşın, Ali Yüksel de, "Biz 6284'ün kadını şiddetten koruyan kısımlarına değil, adalete aykırı olan 'kadının beyanı esastır' uygulamasına karşıyız. Bu maddenin hukuka aykırı kısımlarının ayıklanmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ali Yüksel, kendilerini hedef alanları şu muazzam tespitiyle eleştirdi: Kadını evinin dışında, patronlarına, çalıştığı ortamın yöneticilerine esir edenler, bizim tavrımızı “kadına düşmanlık” olarak görüp, kendi yaptıklarına da kadına özgürlük diyorlar. Aslında bu, kadınlardan daha fazla faydalanmak isteyen erkeklerin bir oyunudur.

‘Bu insanları tedavi etmeliyiz’

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, geçtiğimiz hafta Karabüklüler buluşmasında, "Cumhur İttifakı ile uzlaştığımız mutabakat maddelerinin takipçisi olacağız" demişti. Ali Yüksel de 6284 sayılı yasanın, hukuka aykırı kısımlarının ayıklanması gerektiğini belirtirken, diğer yandan da LGBT sapkınlığına ilişkin mücadelede kararlılık vurgusu yaparak, sohbetimizi şu sözlerle tamamladı: LGBT bir sapkınlıktır. Bu sapkınlığa hiçbir zaman Müslüman olarak inanç ve ilkelerimiz gereği anlayışla bakamayız. Eşcinselliğe karşı kesin tavır almalıyız. Bu insanları tedavi etmeliyiz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mustafa

Lanetli kavim internetin fişini çekin devlet televizyonları hariç hepsini kapatın metroları kadın vagonu erkek vagonu ayırın ilkokullardan başlayarak sınıfları kız erkek ayırın kız lara bayan hoca erkeklere erkek hoca verin giriş çıkışları bile ayrı olsun travestileri bu ülkeden fıransaya gönderin futbolu yasaklayın voleybolu yasaklayın köyleri kasabaları mamur edin tekke dergah Medrese eğitimleri ilkokul derslik olsun bankaları bu ülkeden çıkarın cuma günü tatil olsun perşembeden başlasın atapürkü bu ülkede hiç bir izi kalmayacak şekile getirin ferman eyledum sultan mustafa samsuni.

Süleyman Sırrı Dinçer

Fatih Erbakan ve Ali Yüksel beyefendilerin bütün açıklamalarına imza atarız. Güzel Türkiye'mizde Allah (CC) nin (Kur'an) ve Resulullahın (SAV) sünnetine sahip çıkıp savunmak hepimizin görevi. Kurban Bayramınız Mübarek olsun.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23