• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

"Yeni Akit evrakları temizledi!"

03 Mayıs 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Akit Medya Grubu'nun İstanbul Küçükçekmece'deki binasında çıkan yangında en büyük teselli hiçbir çalışanın canına zarar gelmemesi oldu.

Alın teri döken, evine buradan ekmek götürerek ailesinin geçimini sağlayan yüzlerce emekçinin bulunduğu 11 katlı binada çıkan yangın kısa sürede Türkiye'nin de en çok konuşulanları arasına girdi..

28 Şubat'ta darbecilere karşı duruşuyla özgürlüğün sesi olduğunu ispatlayan Akit'e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Parti kadroları, İstanbul'un yöneticileri, iş dünyasının tanınmış simaları, Cumhur İttifakı üyesi partiler ve Akit okurları, Akit Medya Grubu'nun merkez binasını ziyaret ederek, telefonla arayarak ya da sosyal medya paylaşımlarıyla üzüntülerini dile getirerek, zor günlerinde Akit'i yönetenlerle bir araya gelip onlara destek verdi.

Akit TV Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahasanoğlu, Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu ve medya grubunun diğer yöneticileri yangını günlerdir yerinde takip etti, gelen misafirleri ağırladı, diğer yandan da kurumun işlerini yönetmeyi sürdürdü.

Toplumun doğru haber alma hakkı için yıllardır süregelen mücadelelerini yangın felaketinde de ekipmanları zarar görmesine karşın devam ettiren Akit yöneticileri ile çalışanlarının yorgunluğu yüzlerine yansıdı..

30 yıllık yayın geçmişine sahip (uzun yılları darbeciler döneminde), Türkiye'nin en zorlu şartlarında bile çalışanlarının hakkını zamanında ödeyip, on binlere ekmek kapısı açan, gazetecilerin fikirlerini sansüre uğramadan aktarabildiği, ülkenin en köklü yayın kuruluşlarından Akit Medya Grubu'nun binasındaki yangın felaketi, insani duygularını yitirmemiş herkesi derinden yaraladı..

Fakat öyle birileri de vardı ki, (bu kişiler iktidarı, Akit Medya'yı ve bazı yayın kuruluşlarını toplumu kutuplaştırmakla suçlarlar), yüzlerce çalışanın büyük bir tehlike atlattığı yangından sonra ahlaksızlıkta birbirleriyle yarıştılar..

Ben yazılıp çizilenleri okuyunca onlar adına insanlıklarından utandım..

Ve kesinlikle ruh sağlıklarının bozuk olduğuna kanaat ettim..

Kemal Bildiş..

İmam Hatip mezunu olmakla övünüyor ve CHP'yi desteklediğini belirtiyor. Twitter hesabından da kendisini emekli KOSGEB Müdürü diye tanıtmış..

CHP'nin baş trollerinden..

İşçi-emekçi-yönetici hayati tehlike atlatırken, koca bina cayır cayır yanarken, insanların yorgunluğu, acısı ve endişesi yüzlerine yansırken o ise felaketin yaşandığı anlarda eline aldığı klavye aracılığıyla, hastalıklı zihninden şu cümleleri dışa vuruyor: "Yeni Akit’in binasında çıkan yangın sonucu tüm arşivler kül olmuş. Zamanlama manidar."

"Zamanlama manidar" deyip 14 Mayıs seçimini işaret eden bu hastalıklı kafa, "Tüm arşivler kül olmuş" ifadesi ile de 30 yılı alnının akıyla geride bırakan Akit'i gizli işler yapmakla itham ediyor..

Bir deli tarafından kuyuya atılan taşı görmezden gelmek, "Allah şifa versin" diye dua edip üzerine tek kelime etmemek mümkün..

Ama onun peşine takılıp, Akit'in binasının neresi yanmış, o gizli belgeler(!) hangi katın hangi bölümündeymiş, bilmeden, öğrenmeden, araştırmadan, ahlaksızlığa katılanları görünce birkaç kelime etmek deyim yerindeyse farz oluyor..

Bu akıl hastası Bildiş'in ahlaksız yalanı sosyal medyada zeka seviyesi yerlerde olan kitle tarafından dillendirilince "delil" hashtagh'i bir anda gündem oldu, on binlerce CHP  trolü hayrete düşüren ifadeler kullandı.

"Seçimi kaybedeceklerini anladılar"

"Delilleri yok edip kaçacaklar"

"Bakalım şimdi hangi gazeteler yanacak"

Diktatör(!) Erdoğan'ın güdümündeki(!) hukuk, ahlaksızlığınızın cezasını kesmeyecek, yazıp çizdikleriniz yanınıza kar kalacak. Ama Allah'ın adaleti bir gün mutlaka tecelli edecek.. Allah ülkemizi sizin hastalıklı kafanızdan korusun. Amin.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nazım erol

akit artık logosundan muhtevasına yazar kadrosuna ekler vermeye kaqdar kendini yenilemeli.bu haliyle çok eksik.büyükdoğu fikriyatını bu gazetenin anafikri olarak görmek istiyoruz.

Fikret Türk

Bu kefere taifesine buradan seslenelim, peki akit olmasa siz daha konforlu yalan hayatınıza devam edeceğinizi deklare ettiniz ve davranışlarınızla teyit ettiniz savcılık bunları bir soruşturmaya başkasın ki nasıl yaktılar sabotaj ortaya çıksın deriz
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23