• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Tel Aviv’de doğum günü kutlayan Yeniden Refah’lı Aydal’ın ‘pes’ dedirten savunması!

16 Nisan 2024
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanvekili Doğan Aydal ile ilgili ilk eleştirimizi, yerel seçim sürecinde CHP’nin yarı resmi yayın organı Halk TV yayınında kullandığı ifadelerle birlikte başlatmıştık.

2023 seçiminde AK Parti ile Yeniden Refah Partisi’nin ittifak görüşmeleri kapsamında üzerinde mutabık kaldığı 30 maddelik anlaşmayı zamansız bir şekilde basına açıklayan ve kendi partisiyle birlikte AK Parti’nin de hedef alınmasına sebep olan Aydal, 31 Mart’tan önce CHP’li gazetecileri karşısına toplayıp, Halk TV’de Murat Kurum’u eleştirdi.

Hem de bunu henüz AK Parti ile yerel seçim ittifakı için görüşmeler sürerken yaptı.

Doğan Aydal bir yandan “AK Parti 30 maddeyi umursamadı bile” şikayetinde bulunurken, diğer yandan o 30 maddenin içinde yer alan “LGBT sapkınlığını” icraatlarıyla destekleyen Ekrem İmamoğlu’nu öve öve bitirememişti.

Yani en basit tabiriyle iki yüzlülük yapmıştı.

Gördük ki iki yüzlülüğü sadece toplum ahlak yapısı konusunda değilmiş..

Yerel seçimde sandığa gömüldükten sonra “Kocaeli beni kaybettiğine üzülsün” diyerek egolarının ne seviyede olduğunu ortaya koyan Doğan Aydal, şimdi de Tel Aviv’de doğum günü kutlamasıyla gündeme geldi.

BİZ FANTAYLA İFTARA CEVAP ARARKEN…

Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi, “Hamas bir terör örgütüdür” diyenlerle ağız birliği edip Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Filistin üzerinden haksızca eleştirirken, partinin İstanbul adayı Mehmet Altınöz bir iftar programında önünde “boykot ürünü Fanta” ile görüntülendi. Savunması da şu oldu: İftarı CHP düzenlediği için kontrolümüz dışında gelişti. Altınöz’ün savunmasına göre masada şarap olsa da itiraz edilmeyecek miydi?

Öyle ya, onu da CHP koymuş olacaktı.

Kamuoyu nezdinde Altınöz’ün, İsrail’e mevcut boykotları yetersiz bulup, daha sert boykot çağrıları yaparken, sorunlu içeceklerden “Fanta” ile iftar açması basit bir vaka gibi karşılansa da “Gazze” üzerinden Erdoğan’ı hedef almalarının samimiyetsizliği ortaya çıktı. Daha boykotu beceremeyenler kalkıp Erdoğan’a neler neler söylüyorlardı..

Biz bu “Fanta” meselesini kafaya takarken bir baktık ki partinin Genel Başkanvekili Doğan Aydal, Tel Aviv’de Yahudi dostlarıyla doğum günü kutlamış..

Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanvekili Doğan Aydal neden Tel Aviv’de doğum günü kutlar? Sözde “Gazze” savunuculuğuyla iktidarı hedef alıp kendi parti programlarında yer alan değerlerin düşmanı CHP’lilerle ağız birliği edenlerin, Filistin davasında samimilerse Tel Aviv’de doğum günü kutlaması nasıl izah edilebilir?

Haklı olarak aynı soruları Fatih Tezcan da sormuş.

Aydal, Tezcan’a cevabında “şerefsiz” hakareti edip, şu savunmayı yapmış: Ben İsrail’e gittiğimde 7 Ekim’den önceydi.. Kaldığım otelin sahibi doğum günüm olduğunu öğrenince sürpriz yapmış.

Yani Doğan beye göre, (eğer doğru konuşuyorsa ki paylaştığı hiçbir özgeçmişinde doğum tarihine ulaşılamıyor) 7 Ekim’den önce İsrail Gazze’ye düşman değilmiş. Bu zulüm 7 Ekim’de başlamış.

Sosyal medya hesabında merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın fotoğrafını profiline koyarak adeta takiyye dersi veren Aydal, paylaşımlarında ise Erbakan Hoca’nın düşmanlarının yer aldığı, “Tele 1, Sözcü, Halk TV, KRT” gibi televizyon kanallarında partisini tanıtmakla övünüyor.

Eğer Fatih Erbakan bu şahıs hakkında “saf” niyetliyse Aydal’ın artık sona geldiğini düşünüyorum... “Erbakan’ın vekili” sıfatıyla daha fazla rezalete imza atmasına izin verilmeyecektir..

Aksi durumuysa şu an için düşünmek istemiyorum. Onu da zaman gösterecektir..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet Faruk

Bunlar yakında Tahran'da doğum günü pastası keserler.

Okur

Tel Aviv'de ne işi olabilir, Yahudi ile koyun pazarlığı mı yapmaya gitti acaba? Haydi Kudüs'e gitse Betül Makdis'i ziyaret için gitmiş olabilir. Süslü adam gibi gözüküyor ama teneke olmalı. Her nasılsa Amerika eline bir kağıt/icazetname/kurs belgesi tutuşturmuş, oradaki bütün masraflarını da bizim devlet karşıladı. Aksi halde orda barda pavyonda bulaşık yıkar masrafını çıkarmak zorunda olurdu.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23