• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Siz kime Diyanetsiniz? CHP'ye mi Müslümana mı?

19 Ağustos 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakcı Hoca, güçlü hitabetiyle verdiği vaazlarının Müslümanlar üzerindeki tesiri sebebiyle İslam dininin coğrafyamızda hakim olmasından endişe duyan şeriat düşmanlarının hedefinde olmaya devam ediyor..

Geçmişte Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak Hoca'yı sindirmeye çalışanlar, onu yıpratma çabasının aynısını Konakcı Hoca'ya da uyguluyor.. 

Konakcı Hoca'nın hedefe konduğu vaazlarına baktığımızda, hepsinin yıllar öncesinde yapılmış sohbetler olduğunu görüyoruz..

Bu çevreler, ne İhsan Şenocak Hoca'yı durdurabildiler, ne üstad Kadir Mısıroğlu'nu..

Halil Konakcı Hoca'yı da durduramayacaklar..

Bugün Halil Konakcı Hoca'yı hedefe koyup, sosyal medyadaki etkinlikleriyle kendilerini güçlü sananların atladığı noktalardan birisi Türkiye'nin eski Türkiye olmaması..

Öte yandan yanılmalarının bir diğer nedeni de ülkede azınlık pozisyonunda olduklarının farkında olmayışları..

"Azgın azınlık" söyleminin nereden geldiğini bilirsiniz..

Bunlar azınlığın dibi olmalarına rağmen, seslerini çok yüksek çıkartıyorlar..

Hatta öyle yüksek ki o ses Diyanet İşleri Başkanlığı’na kadar ulaşıyor..

Yakın geçmişte Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak Hoca'ya sahip çıkmayan, ona yönelik linç kampanyasında azınlığa Diyanetlik yapan kurum, şimdi de Halil Konakcı Hoca'ya yönelik operasyona adeta destek veriyor.

"İnceleme başlattık"..

Neye inceleme başlattınız?

Halil Konakcı Hoca'nın tamamı 52 saniyelik videosunda ne demek istediğini anlamak için mi inceleme başlattınız?

Bu sözlerin çarpıtıldığını kavrayabilmek için inceleme heyeti mi oluşturmak gerekiyor?

İlkokul seviyesinde eğitim almış yüz insanı toplasan yüzünün de anlayabileceği sözleri, koca Diyanet, koca koca Din adamları anlayamadı da incelemeye mi ihtiyaç duydunuz?

Diyanet bünyesinde Din adamı kalmadı mı ki, Diyanet'i uyarmak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral'a düşüyor?

Ne diyor Oktay Saral;

"Diyanet İşeri Başkanlığı yetkililerine sesleniyorum; bazı ağzı ve kalbi bozuk insanların ifadelerini şahit tutarak söylemediği sözlerden dolayı imanına, vatanına ve bayrağına meftun olan yüzde yüz yerli muhterem Halil Konakcı Hocaefendi'ye, O'nun imanı gibi kavi bir duruş sergileyerek sahip çıkınız. Aksi halde böyle yapmakla Halil Konakcı hocalarımızı töhmet altında bırakırsınız. Bozacının şahidi şıracıdır, karnından konuşan ve asla bu ülkenin değerleriyle bağdaşmayan insan namzetlerine yol vermeyin yoksa arkasını alamazsınız. Halil Konakcı'nın her daim yanındayız."

Oktay Saral'ın çağrısına milyonlarca Müslüman imza atıyor..

Diyanet İşleri Başkanlığı, çarpıtılan, çarpıtıldığı ayan beyan ortada olan bu sözlerle ilgili "inceleme" kararı için özür dilemelidir. Özür dileyip, Halil Konakcı Hoca'dan ve geçmişte azgın azınlığa yem ettiği tüm hocalardan da helallik almalıdır..

Bu deşifreyi yani konuşmanın çözümünü Diyanet İşleri Başkanlığı için yaptım..

52 saniyelik konuşmanın çözümü, Konakcı Hoca'nın sözlerinin çarpıtıldığını anlayabilmeniz açısından faydalı olacaktır.

Umarım inceleme sürecinizi hızlandırır...

İşte Halil Konakcı Hoca'nın, sözlerinin çarpıtılıp,  ''Hatay Fransa'da kalsaydı...'' , "Hatay'ı Arap yurdu ilan etti" şeklinde hedef tahtasına konulan konuşmasının orjinali:

"Hatay'ın çoğunluğu Araptır. Kürt ve Arap kardeşlerimiz var orada. Hala öyle, tarihte de öyleydi. Hatay 1938'e kadar Fransız işgalindeydi. Türkiye'ye ezan yasağı 1932 tarihinde geldi. Ve Fransızlar ezanı Müslüman köylerinde yasaklamadılar. Yine Fransız işgalinde olan Hatay'da, merkezinde ve köylerinde ezan ‘Allah-u Ekber’ diye okundu. 1938'de Hatay Türkiye topraklarına katıldığında ilk yapılan iş ezanın yasaklanması oldu. Yani Müslümana Fransız kafirinin yapmadığı zulmü, bu topraklarda yaptılar."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muzaffer Bayrak

Bu diyanet denilen kurumun acilen revizyona ihtiyaci var. Ulkemizde en ihtiyac duyulan kurum olmasina ragmen maalesef kime hizmet ettigi belli olmayan bir durum icinde kivraniyor. Bir taraftan şia aşiği gorevliler, bir taraftan ustlendigi gorevin farkinda olmayan gorevliler! Bu kurumun acilen Allah'tan hakkiyla korkan mumin muslumanlarin eline gecmesi lazim. Boylece musluman olmayanlar bile hak uzere yasarlar.

Molla kasım

İdam sehpaları kurarak milleti palavralarla asarak beyin yıkayarak puta taptırarak yetiştirilen nesilden yüzde şu yüzde bu demek Ali Cengiz oyunudur sadece cellat kara ali 5000 binde fazla insan astım diyor yeter be Allah cc ın laneti üzerine olsun senin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23