• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Siz hiç “ulu’l emre itaat” diye bir şey duydunuz mu?

07 Kasım 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Ortadoğu ziyaretlerinin devamında, Irak'ın ardından Türkiye'ye geldi.

Blinken, Ankara'da yere ayak bastığı andan itibaren deyim yerindeyse tokat üstüne tokat yedi.

İlk şoku Esenboğa Havalimanı'nda yaşadı..

Blinken'ı karşılamaya mevkidaşı Bakan Fidan gitmedi..

ABD'li bakana, Ankara Vali Yardımcısı Namık Kemal Nazlı ve beraberindeki yetkililer ‘hoş geldin’ dedi..

Üstelik apronun ışıkları bile yakılmadı.. Karşılama anı karanlıklar içinde gerçekleşti..

Gün içinde Antony Blinken, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan tarafından bakanlık binasında kabul edildi.

Bebek katillerinin destekçisi Blinken arsızca gülümseyerek Bakan Fidan'ın yanına yaklaştı, elini uzattı, ardından sarılmak üzere hamle yaptı..

Hakan Fidan dünyaya muhteşem bir mesaj vererek Blinken'ın sarılma hamlesini elleriyle engelledi..

Bitmedi..

Blinken, oturtulduğu odada, ay yıldız koruması altındaki Mescid-i Aksa maketinin yanı başında fotoğraf çekilmek zorunda bırakıldı..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katil İsrail'e yönelik meydanlardaki sert mesajları, bürokratik düzeyde de Bakan Fidan tarafından tamamlandı..

Katillerin destekçisiyle sarılmayan Bakan Fidan, gururumuzu kabarttı..

Türkiye'nin safını bir kez daha alelen dünyaya ilan etti..

Bugün mücahidlerin ordusu Kassam Tugayları'nı "terörist" olmakla itham eden siyasilerimizin AK Parti iktidarından önceki o ezik hallerinden yeni Türkiye'de eser kalmadı.. Buna hep birlikte şahitlik ettik..

Duruşumuz da belli, gücümüz de..

Hatırlarsınız Blinken, Gazze'ye yönelik soykırım girişiminin başladığı ilk zamanlarda, (katliamın 5. gününde) İsrail Başbakanı bebek katili Binyamin Netanyahu ile Tel Aviv'de görüşmüş, düzenlenen ortak basın toplantısında "Bugün sadece ABD Dışişleri Bakanı olarak değil, bir Yahudi olarak da buradayım." demişti.

Öte yandan İsrail'e yardım etmek için binlerce yedek askerin seferber edildiğini söyleyip, İsrail halkını "cesaretinden dolayı" kutlamıştı!

Blinken'a gereken cevap Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye tarafından gerektiği şekliyle verildi..

Şimdi protestolara gelecek olursak..

Blinken'ın gelişini haber alan vatandaşlar, meydanlara çıkıp katilleri ve onlara destek verenleri lanetledi..

Çünkü Blinken, bebek katilleriyle‘gururduyduğunu dünyaya haykırmıştı..

Ancak uluslararası düzeyde gerçekleşecek bir görüşmeden önce, bazı protestoların dozu yine arttı..

Tıpkı devletimizin koruması altındaki İsrail'e ait büyükelçilik ve başkonsolosluk binalarında, ABD üslerinde yaşandığı gibi..

Blinken ile Bakan Fidan görüşürken dışarıda toplananlar, "Blinken defol" sloganları attı.. Taşkınlık yapıp binaya girmeye çalıştılar..

Blinken'ın geçiş noktalarındaki köprülere bazı afişler asılmak istendi..

Aralarında mücahidlerin komutanı Ebu Ubeyde'nin fotoğrafının yer aldığı afiş bile vardı..

Hatta afiş asmak isteyenlerden birisi de Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner ve beraberindekilerdi..

Yeniden Refahlı Güner, Emniyet tarafından gözaltına alındı.. Sağ olsun itidalli bir mesaj paylaşarak polisimizi hedefe koymadı ama fırsatçılar iş başındaydı..

Haber Daily İslamist'te, "Yarın Türkiye'ye gelecek olan ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ı protesto etmek amacıyla Ankara protokol yoluna pankart asan Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları grubuna müdahale edildi." şeklinde servis edildi.. Sadece bunları örnek veriyorum çünkü malum haber sitelerinin ne yazdığı ne yazacağı zaten ortadaydı..

Bunu defaatle vurgulamakta fayda var.. Adana’daki ABD üssünde Alparslan Kuytul taraftarlarının taşkınlığına da emniyet müdahale etti.

İHH’nın kurduğu kürsüde Kur’an’ı Kerim tilaveti okunurken, araya sızan provokatörler İncirlik üssüne girmeye çalıştı..

Blinken protestolarında da bakanlık binasına girmeye çalışıldı..

Olmayacak yerlere afişler asılmak istendi..

Fırsatı kaçırmayan Daily İslamist, “Yeniden Refah’a müdahale” dedi.

İHH’nın eylemi yine aynı haber sayfasında, “Filistin bayraklı gruba müdahale” diye servis edildi.

Öte yandan malum medyanın yazıp çizdikleri zaten ortada..

İHH’nın eyleminde yaşanan taşkınlığı, uluslararası kamuoyu, “Türkiye’de Filistin mitingine müdahale” diye gördü. Aynı şekilde, “Blinken protestolarına müdahale” denildi..

Muhalefetin derdi ortada.. Ülkemizin, iktidarımızın uluslararası arenada zor durumda kalacağı her olay onlar için bulunmaz bir “nimet”.

Ya bu “İslam” maskesiyle, bu başlıkları atanlar? Onlar kime hizmet ediyorlar.. Hadi muhalefet dinden de bihaber.. Furkancılar, Daily İslamist’ciler.. Birtakım dindar görünümlü kimseler!

Siz “ulu’l emre itaat” denilen buyruğu hiç duymadınız mı? 

İHH’nın Kur’an okunan, dua edilen eylemi o sınırlarda tamamlansaydı, sesimiz duyulmuş olmayacak mıydı? İncirlik üssüne girmeye çalışıp, emniyetimizin zorunlu müdahalesiyle mi ses duyurdunuz? Duyurduğunuz ses şimdi hayırlı bir ses mi oldu?

Ankara’ya ayak bastığı andan itibaren tokat üstüne tokat yiyen Blinken’a iktidarımızın tavrıyla duyurulan ses mi daha etkili bir ses oldu, yoksa Blinken’ı protestoda sınırları zorlayan kişilere yapılan zorunlu müdahaleyle duyurulan ses mi?

Yeniden Refah Partisi’nin gençlik kollarının heyecanını tenzih ediyorum..

Ancak ülkemizi dış ilişkilerinde zor duruma düşürecek her türlü eylem ve söylemin de yakın mercek altına alınıp incelenmesi gerektiğini düşünüyorum..

Hem bu incelemelerle ilerleyen günlerde, yıllarda ülkemize tuzak kurmak isteyenlerin kimlikleri de deşifre olacaktır..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Feyzilham

Haklısın ama acı bir gerçek var sivil toplum örgütleri ve cemaatler meydanlarda yok, avrupalılar daha duyarlı çıktı. Ne diyeyim ahir zaman müslümanlığı sadece konuşuluyor.

Tayyipçiler

Ululemir kime göre neye göre. Devlet başkanı ise bundan öncekiler neydi. Onlar Israil ile itidalli denge politikası yürütürken biz islami kesimin protestolarına neden bizden kimse ululemre itaat edin, taşkınlık etmeyin demedi. Şimdi bizimkiler iktidarda olunca onlara karşı olan her şey niçin ululemre itaatsizlik, maslahat, hayırlısı oluyor?!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23