• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Siz boşverin Cübbeli'nin şeyhliğini! Boyunuzu aşmayacak işlerle uğraşın!

09 Eylül 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Kamuoyunun Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanıdığı Ahmet Mahmut Ünlü, her hafta "haftalık sohbetler"başlığıyla video vaaz yayınlıyor.

Alışılagelmiş şekilde bu hafta da yayınladı..

Cübbeli Ahmet Hoca, Perşembe akşamı yayınladığı sohbetinde, "Kadiri şeyhi olduğu"iddialarına da cevap verdi..

Daha önce defalarca söylediği gibi, yine üstüne basa basa, "Ben inşallah ölene kadar Mahmud Efendi Hazretleri'nin (k.s.) müridi olarak kalacağım" dedi.

Youtube platformunda canlı olarak yayınlanan video biter bitmez sosyal medyada saldırı başladı.

Kadiri Tarikatı lideri Şeyh Ubeydullah Kadiri ve beraberindekilerle birlikte Cübbeli Ahmet Hoca'nın da yer aldığı bir video, "Cübbeli Kadiri şeyhi oldu" ifadeleriyle servis edildi.

Halbuki Cübbeli Ahmet Hoca, canlı yayınladığı vaazında bu iddiaya zaten cevap vermişti.

"Onlarda (Kadiri Tarikatı) sırlı bir İsm-i Azam duası var. O duada bana bir icazet verdiler. Abdulkadir Geylani Hazretleri'nin (k.s.) özel ilhamatından dolayı olan bir icazet. Şeyhlik aldığım, hilafet aldığım külliyen yalan. Bunu istismar edenler olabilir."

Cübbeli Ahmet Hoca'nın açıklaması orta yerde dururken, yalanı yaymakta birbiriyle yarışan ahlaksızlar, bir yandan Cübbeli Ahmet Hoca'nın "menfaat" için tarikat değiştirdiğini söyledi, diğer yandan da Cübbeli Ahmet Hoca üzerinden tüm ehl-i sünnet cemaat ve tarikatları, “Allah ile aranıza aracı sokmayın, Şeriat derler ama Allah'a değil paraya taparlar”, “Bunların tek derdi menfaat gibi ifadelerle hedefe koydular.

Yani aslında hedef alınan sadece Cübbeli Ahmet Hoca değil, tüm ehl-i sünnet cemaat ve tarikatlar oldu.

Cübbeli Ahmet Hoca da başlatılan linç kampanyasından sonra, sohbetinde söylediklerini sosyal medya hesabından bir kez daha söylemek zorunda kaldı.

" 'Başka tarîkattan şeyhlik aldı' " diyenler şunu bilsin ki nice meşhûr ve büyük şeyhler halîfelik vermeye kalktılar ama ben Mahmud Efendi Hazretlerimize mürîd olma şerefini herşeye tercîh ettim ve ona mürîd olarak öleceğim İnşâallâh"

Ve ardından da şu duayı yaptı: Rabbim benimle uğraşanların şerrinden beni kifayet eylesin. Benimle uğraşanların da müstehakı neyse onu versin.

Kara propagandaya, ‘mesleği’ yüce Kur'an'ı okumak, araştırmak, anlamak olan sözde ilahiyatçı Cemil Kılıç adındaki şahıs da öncülük etti.

Cemil Kılıç, Cübbeli Ahmet Hoca’nın video sohbeti ve ardından paylaştığı mesajını görmeme ihtimali olmamasına rağmen, Twitter hesabından, "Cübbeli; ahirette Nakşibendi Tarikatı'nın Halidi kolundanım diyeni azap melekleri bırakır.' diyordu. Yani o kişi cennete gider... Basında yer alan haberlere göre Cübbeli bu tarikatı bırakıp Kadiriliğe geçti."ifadelerini kullandı.

Kılıç, Cübbeli Ahmet Hoca’nın açıklamasından sonra, bir özür dileme, bir gerçeği açıklama ahlakını ortaya koyamadı.

Ayrıca ben Cübbeli Ahmet Hoca'yı hedef alanların, "tarikat, icazet, halifelik" gibi kavramlardan ne anladıklarını da çok merak ediyorum. Ve kendilerine bilmedikleri, boylarını aşan konularda komik duruma düşmemeleri için paylaşımlar yapmamalarını öneriyorum.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ferhat

Öyleyse diye isim giren yoldaş,Ebu Cehil ve avanesinin alay etmek için sebebe ihtiyacı mı vardı. Küfür her zaman bir sebep bulur. Bulamazsa gözünün üstünde kalın var der. Yine alay eder

Molla kasım

Bizim Anadolu’da her dalda oynayan her telden çalan adama(davulun içinede vurur dışınada vurur diye bir söz vardır
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23