• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Merdan’lar Ayşenur’lar hep özgür kalacaklar... Çünkü burası Türkiye!

10 Ekim 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Bu hafta Türkiye'de, hukukun iktidarın tekelinde olduğunu iddia edenleri yine yalanlayan iki önemli gelişme yaşandı.

Birisi Ankara'da canlı bomba saldırısı düzenleyen PKK'lı teröriste ilişkin akıl-izan dışı ifadeler kullanan Ayşenur Arslan'ın elleri cebinde girdiği adliyeden, ifadesini verip elini kolunu sallayarak dışarı çıkması oldu..

Ne demişti Ayşenur Arslan; "Kendini patlattığı söylenen kişi, belki de üzerinde patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan ölmek... Hiçbir şey yapamadan ölünmez."

Savcılıktaki ifadesinde de “Sıklıkla tereddüt etmeden terör örgütü olarak nitelendirdiğim PKK dahil hiçbir terör örgütünün propagandasını yapmam mümkün değildir. Sözlerim yanlış anlaşılmıştır." diyor.. Nerede, hangi yayında sıklıkla PKK'yı terör örgütü olarak nitelendirdiniz de biz göremedik..

Bu Ayşenur Arslan, geçtiğimiz yıl Mersin'de yaşanan hain terör saldırısında şehit edilen polis memuruna "şehit" diyemeyen Ayşenur Arslan değil mi? Cumhuriyet, Birgün ve Duvar gazeteleri ağzıyla, "Bir polis hayatını kaybetti" demedi mi?

Saldırıyı PKK terör örgütü üstlenirken, "Mersin'deki saldırı neyin nesi belli değil, bilgi karışıklığı var" ifadesini kullanmadı mı?

Skandalları saymakla bu sütunlara sığmayacak işte bu Ayşenur Arslan, elini kolunu sallayarak adliyeden ayrıldı. Bu birincisiydi..

İkincisi de Merdan Yanardağ'ın tahliyesi.. Yanardağ da Tele 1 canlı yayınında, bebek katili terörist başı için kullandığı, "Abdullah Öcalan'a uygulanan tecritin hukukta hiçbir yeri yoktur. Hafife alınacak biri değil. Cezaevinde okumaktan filozof oldu. Son derece zeki biri" ifadeleri nedeniyle tutuklu yargılandı..

Yandaşları, sözlerinin önünün arkasının kesildiğini, çarpıtıldığını, montajlandığını iddia etse de kendisi tahliye olur olmaz sözlerinin arkasında durdu, ayağının tozuyla, "Devlete infaz yasasını herkese eşit ve adil şekilde uygula demeyi suç saydılar. Mahkeme bir hesaplaşma mahkemesiydi" dedi..

Bu iki şahıs da şu anda, yapacakları yeni yayınlarına hazırlanıyorlar.. Teröriste "terörist" dememeye, şehite "şehit" diyememeye, zaman zaman teröristleri övmeye devam edecekler.. Terörist başına "filozof" demenin, terör eylemini ağzını doldura doldura lanetlemek yerine, abuk sabuk cümlelerle aktaranların fikir özgürlüğüne sahip oldukları bir hukuk sistemimiz var elhamdulillah..

Merdan Yanardağ'ın, PKK terör örgütünün yayın organı Özgür Gündem'de sorumlu müdür olarak çalışırken attığı manşetleri utanç vesikası olarak orta yerde dururken, "Merdan'dan terör seviciliği çıkartamazsınız" diyenler, hiç utanmazlar mı? Yüzleri kızarmaz mı?

"PKK gerillaları, Korkut Belediye Başkanı'nı öldürdü", "PKK'ye topyekün saldırı sürüyor", "Dicle'ye gerilla baskını" haberlerinde sorumlu olarak imzası bulunan Merdan Yanardağ'ın bizzat kendisi de, onu desteklemek bir yana, küçücük sempatisi olan herkes de açık bir şekilde terör sevicidir..

Ancak PKK elebaşısı bebek katili Abdullah Öcalan'ın heykelini dikmeyi hayal edenlerin, boyunlarına bağlanan gravatlarla Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sokulduğu, üzerine "siz bölücülere güzel hizmet ediyorsunuz" denilerek, halkın vergileriyle maaşa bağlandığı, bir dönem sonunda emekli de edilip hayatlarının garantiye alındığı Türkiye'de, Merdan'lar, Ayşenur'lar elbette özgür olacaklar.. Bunda şaşırılacak hiçbir bir durum yok..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hak

Aynen! Herkes hemen tutuklanmalı.

Adalet.

Burasi Türkiye: Kisiye göre hukuk. Türkiyenin köklü reformlara ihtiyaci var; Reis Elini cabuk tutmali cok az zaman kaldi.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23