• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Kılıçdaroğlu bu işe nasıl inandı?

06 Haziran 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

28. Dönem Milletvekilleri TBMM Genel Kurulu'nda yemin ederek resmen görevlerine başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekillerinin yemin törenini izlemek üzere Genel Kurul salonuna girerken, muhalefet partilerinin liderleri ile milletvekilleri ise ülkenin 13. Cumhurbaşkanı'nı alkışlama ve karşısında ayağa kalkma nezaketinde bulunmadı.

Milletvekillerinin yemin töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da cumartesi günü TBMM'de yemin ederek resmen 13. Cumhurbaşkanı oldu.

Topyekün birleştiği muhalefetle sandığa gömülen Kemal Kılıçdaroğlu, Yeşil Sol Partililer ile CHP'li ve İYİ Partili milletvekilleri Erdoğan’a karşı aynı saygısızlığı Cumhurbaşkanlığı yemin töreninde de sürdürdü.

TBMM Genel Kurulu'nda Erdoğan'a yapılan saygısızlık, merhum Necmettin Erbakan Hoca'nın, nezaketli üslubuyla söylediği, "Bir insan kaybederken de centilmen olmalı." sözlerini akıllara getirdi.

Aslında centilmenlik beklediğimiz muhalefet, yaşanan başarısızlığın ardından acımasızca birbirine saldırdı.

Peki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör sevici HDP'lilerle "milliyetçi" İYİ Partilileri buluşturduğu masada, "Kürt vatandaşı diye birşey yoktur" sözlerinin sahibi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a da yer açarak koltuk hırsıyla olmayacak işlere imza atarken kazanacağına nasıl inandı?

Bunlar değil miydi her gittiği yerde CHP Genel Başkanı'nı, "13. Cumhurbaşkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu" diye anons edenler?

Kılıçdaroğlu'nun seçimi kazanamayacağına inanıp farklı adayda direten, istediği aday kabul edilmeyince 6'lı masayı "noter masası" olmakla itham edip terk eden ardından o masaya geri dönüp aynı Kılıçdaroğlu'na buluştuğu bir salonda, "Lütfen siz buyrun sayın Cumhurbaşkanım" diye yer gösteren Meral Akşener değil miydi?

Bugün "istifa" çağrılarını "utanın" minvalinde yapan Fatih Portakalllar, burada yazmaktan hicap duyacağım hakareti köşesine taşıyıp Kılıçdaroğlu'na en ağır sözleri söyleyen Fatih Altaylılar değil miydi CHP Genel Başkanı'nı ve seçmenlerini bu işe inandıranlar..

Kılıçdaroğlu etrafındaki insanların estirdiği rüzgarla seçim sathı mahalline girildiği günden beri kendini gerçekten Cumhurbaşkanı zannetmedi mi?

Öte yandan Ali Babacan, Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu CHP listelerinden seçime girerken, oyları olduğu düşüncesiyle seçimden önce kendilerini yere göğe sığdıramayan muhalefet tarafından, mağlubiyetten sonra bu sefer de yerden yere vurulmaya başlandı. 3 isim de "Biz anamızın ak sütü gibi hak ederek kazandık" diye cevap verdi.

Peki bizim aylarca izlediğimiz o 6'lı masa toplantılarından sonra yapılan birlik-beraberlik vurguları nerede kaldı? Son sandık açılıncaya kadar "kazanıyoruz" açıklaması yapmaktan hiç utanmadınız mı?

Yukarıda ismi geçen herkese açık soru şu: Siz milleti mi kandırdınız, Kemal Kılıçdaroğlu'nu mu? Birbirinizi mi? Kendi seçmenini gözlerinin içine baka baka aptal yerine koyup, dolandıran bir muhalefetten de zaten ülkenin 13. Cumhurbaşkanı'na nezaket bekleyemezdik..

HÜDA PAR yemin etmeyecek yalanı da patladı!

28 Mayıs’a giden süreçte bir diğer yalan da HÜDA PAR’lı milletvekillerinin yemin etmeyeceği iddiası oldu.

Muhalefete göre YSK, milletvekilliği seçiminin kesin sonuçlarının açıklanmasını cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turundan sonra yapacaktı çünkü HÜDA PAR’lı vekiller yemin etmeyeceklerdi. Erdoğan böyle bir risk almak istemedi.

Peki ne oldu? HÜDA PAR’lı 4 milletvekili de metinde yazılanları harfiyen okuyarak TBMM kürsüsünde yemin etti. Bu yalanı ortaya atanlardan kimse “bizim iddiamız asılsız çıktı” diye bir düzeltme yapmadı. Bunlar işte bu yüzden sonsuza kadar kaybedecekler. Hem yalancı hem utanmazlar.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Orhan İnan

Yazıyı iyi başlamışsınız. Bize diyecek bir şey kalmamış.

Yasin

Uyan yaver, uyan koçum. Narsist ve kibirli aynı zamanda İstanbul'u babasının mülkü sanan terlemiş Ekrem ve karısı Van'da PKK taraftarlarına zafer işareti yapmadı mı. Aldığınız oyun bilmem yüzde kaçını PKK' sempatizanlarından almadınız mi... Siz bu mavallarla CHP seçmeni uyuyun, anladın mı yaver koç...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23