• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

İçimizdeki ezikler!

13 Ekim 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

 

Hamas'ın askeri kolu Kassam Tugayları'nın meşru müdafaa hakkı kapsamında başlattığı Aksa Tufanı operasyonu İsrail'deki işgalciler kadar içimizdeki ezikleri de rahatsız etti..

 

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç.. Kocaeli'de bir kitap fuarında, dakikalarca Hamas'ı yani Filistin'i yani Müslümanları aşağıladı..

 

İzlerken ABD Başkanı Biden konuşuyor gibi bir algıya kapıldık..

 

Hamas'ı siyonistlerle sulh sağlamaya yanaşmamakla suçlayıp militanlıkla itham etti, Türk milletinin Filistin'e yardımlarını, "Biz size ekmek göndermezsek aç kalırsınız" şeklinde çirkin ifadelerle gündeme getirdi..

 

Hamas'ın yahudiye yaşattığı büyük şoku, "attığı füzeler İsrail'e sinek vızıltısı gibi geliyor" diyerek aşağılayan Bülent Arınç, İsrail'in katlettiği çocukları, kadınları, yaşlıları, Müslümanların evlerini başlarına yıkmasını, hakkının olmadığı toprakları işgal etmesini, hepsi bir yana ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı abluka altına almalarını tek kelime ile eleştiremedi, eleştirmedi..

 

Sonra da kalkıp, "Bazı gazeteci namdar trollerin dolaşıma soktuğu kırpılmış videonun tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz." ifadeleriyle kendisine eleştiride bulunanlara "trol" dedi..

 

"Ölenler geri gelmiyor. Yaptıklarınızın neticesinde bir şey elde etmiş olmanız lazım. Siz ne elde ediyorsunuz, kan ve gözyaşı." değerlendirmesi yapıyor Arınç.. Yani açıkça konuşmayıp, kurmak istediği şu cümlenin üzerini perdeliyor: "Siz bu savaştan vazgeçin. Karılarınızı, namuslarınızı, vatanınızı düşmanın eline bırakın.. Mescid-i Aksa'yı unutun.. Orası güçlü olan yahudinin mescidi.."

 

"Sıkılı yumrukla el sıkışılmaz." çağrısı yapıyor Bülent Arınç.. Yani diyor ki "Açın elinizi, düşmana gücünüz yetmiyor.. Bırakın ümmetin davası diye diye Mescid-i Aksa'yı savunmayı.. Bakın biz yanınızda olmayıp, savunmanızı aşağılamaktan utanıyor muyuz.. Yine söylüyorum, size ekmekgöndermezsek açlıktan ölürsünüz.. Sizin gücünüz ne ki.. Sinek vızıltısı.. Vazgeçin bu sevdadan ve siyonistle anlaşın.."

 

"Biz elbette sizin haklarınızı gözetiriz ama bunun barış içinde olması lazım." şartı koşan Arınç, burada da "Cihad nedir, ne yaptığınızı sanıyorsunuz.. Siz güçsüz Müslümanlarsınız, güçlü düşman ne derse o, cihad için bizi uğraştırmayın, yahudinin isteklerini kabul edin, biz o zaman gelir destek veririz" demeye getiriyor...

 

Müslümanlar adına ahkam kesip, davasını satıyor.. Bizler adına konuşacak bu yetkiyi kendisine kim verdi bilmiyoruz.. Ama konumu itibari ile insanları etkilediğini biliyoruz.. "Acaba?" düşüncesi olanlara, "Gazze'deki Hamas, mücahit desen bir türlü militan desen bir türlü" ifadelerini kullanarak Kassam Tugayları'nın "terörist" oduğunu aşılıyor..

 

Yalnızca Bülent Arınç değil elbette, hayali fikirlerle Hamas'ın mücahidlerini teröristlikle itham eden.. İçimizde niceleri var ama onların adını anmaya bile gerek yok.. Yalnız onların Bülent Arınç'tan çok daha mert olduklarını belirtmekte fayda var.. Adam neyse o, yahudiden yana olsa da kendisini muhafazakar kesimle maskeleyip yapmıyor bunu.. Yolu belli, çizgisi belli, inanmayışı belli..

 

Bize Bülent Arınç gibiler zarar veriyor en çok.. Görünüşü farklı sözü farklı..

 

Ne diyor Üstad Kadir Mısıroğlu; "Sen İsrail düşmanı değilsen Müslüman değilsin. Orada Müslüman kanı akarken senin vicdanın sızlamıyorsa, bunu yapan zalimin zulmünü kabul etmiyorsan, ona düşmanlık hissi beslemiyorsan, Sen Müslüman değilsin." Allah korusun, merhum Üstad’ın bu cümleleri hepimize hitap ediyor.. Üzerine iyi düşünüp, imanımızı muhafaza için savaşmalıyız.. Çünkü Müslümanlar olarak bu dünyadaki varlık sebebimiz, son anımıza kadar imanımızı koruyup, imanımızla dünyamızı değiştirmek..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Süleyman Sırrı Dinçer

Bülent Arınç ve Ailesinin Mal varlığı araştırılmalı.

Vilademir Putin de Türk

Asıl adi Veli Demir Potin'dir ve Rusya'daki Türk ajanıdır.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23