• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Hiç mi inanmıyorsunuz?

25 Temmuz 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Menzil Şeyhi Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni Hazretleri'nin Hakk'a yürümesinden sonra, tarikat ve cemaat düşmanları Menzil'e, Menzil üzerinden de inananlara çamur atma yarışına girdi.

Ömrünün son gününe kadar irşad faaliyetini Menzil köyünde yürüten Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni Hazretleri'nin hayatı boyunca çektiği çilelerini, Menzil'i bugünkü haline getirebilmek için verdiği mücadelesini ne bu satırlara sığdırabiliriz ne de buna vaktimiz yeter..

Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni Hazretleri'nin insanlığa faydasını anlayabilmemiz için cenaze törenindeki kalabalığa bakmamız yeterlidir.. Son yolculuğuna milyonlarca sofinin katıldığı cenaze töreniyle uğurlanan Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni Hazretleri'nin irşadı, nasıl onu hedef alanlar tarafından engellenemediyse, halifelerinin irşadı da Allah'ın izniyle engellenemeyecek.

İnanmadıkları yüce dinimiz İslam'ı ilgilendiren konularda ahkam keserek hadlerini aşanları Allah'a havale ediyoruz. Hesap günü mutlaka gelecek. Herkes orada bir Allah dostuna attığı iftiranın da, Efendimiz'in (sav) mübarek nesebinden gelen insanları incitmenin de cezasını elbette çekecek.

Menzil'deki büyüklerin sabırlarına hayran kalmamak da elde değil. Onca hakarete, iftiraya, küfre sabredip, kendilerini hedef alan densizlere hayır duada bulunmak bile onların derecelerini anlamamıza kafi geliyor.

Her ne kadar Menzil'i arayıp, "Şunlara artık bir cevap yok mu?" dediğim de, "Biz işimize bakıyoruz gurbanım. Bizim amacımız Allah'ın rızasını kazanmak" sözlerini duysam da dayanamıyorum. İçim içime sığmıyor. Adice sözlere onların seviyelerine inerek cevap vermek istiyorum.. Allah dostlarına yapılan hakaretlere hakaretle karşılık vermemek için kendimle savaşıyorum ama bunu da beceremiyorum..

Sizin hiç Allah korkunuz yok mu? O yazdıklarınızın, Allah dostuna düşmanlığın Allah'a düşmanlık olduğunu bilmiyor musunuz? Bunun karşılığının ahirette çok ağır olacağına hiç mi inanmıyorsunuz? Evet inanmıyorsunuz. İnanmadığınız için de bir bataklığın içinde battıkça batıyorsunuz..

Bu arada Menzil Cemaati'nde yaşandığı iddia edilen ayrılık sözleri sonuna kadar safsatadan ibaret.. Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni Hazretleri'nin halifeleri ve sofiler aynı camide, aynı kıbleye doğru omuz omuza saf tutuyorlar. Onun dışında Menzil'de yaşanan iç meseleler kimseyi ilgilendirmiyor. Özellikle de inanmayanları...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Alï

1983/85 yılıydı büyüğümüz müftü Rahmetli Abdulkadir bey, sabah namazindan sonra ben Menzile gidiyorum, ilçede (P9rurge)imamlar kamplastı,birbirine hakaretler ediyor,kimmiş bu Raşit Efendi göreyim,diye özel bir taksiyle gitti. Gelince ne gördün hocam, dedik yanımdaki Muglalı arkadaşla: çocuklar çok okuyun, kendinizi yetiştirin,ilmi baş tacı yapın,her şey zata çalişiyor, ortada büyük bir tencere kaynıyor şu mu çorba mı bilemedim. Masanın üstünde duran mealli Kur'an ı Kerim'i gosterip ne dediğini iyi anlayın Rasulumuzun kitabullaha uyan sünnetine ram olun, Hakk ı düşünün yeter,demişti. Kendisi Rahmetli oldu. Söyledikleri baş tacım oldu. Ezherdeki günleri ABD nin cilvelerini anlatiken genç ogretmenlerin ufkunu acardı. Allah ondan razı olsun.

Oğuz Han

1990 yılında menzil mütevazi bir köy idi. Şeyh Muhammed Raşit Erol da mütevazi bir insan idi. Geçen yaz menzil'e gitiğimde gördüm ki: Devlet içinde devlet olmuş. Yeni şeyh ve ekibi paranın tadını almış. Bunlar Ebuzer'in yolundan değil, Muaviye'nin yolundan gidiyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23