• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Dünyanın gözü önünde normalleştirilen soykırım!

15 Kasım 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

İşgalci İsrail, mücahid Kassam Tugayları'nın 7 Ekim'de meşru müdafa hakkı kapsamında başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna, dünya tarihinin en kanlı en acımasız saldırılarından birisiyle karşılık verdi.

Siyonistler, hastaneden okula, ekmek üreten fırından yaralıları taşıyan ambulans konvoyuna kadar vurulmadık yer bırakmadı..

Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen "soykırım" niteliğindeki saldırılar, aralıksız sürerken artık duyarlılığımızı da kaybetmiş bulunuyoruz..

17 Ekim'de yaralıların tedavi edildiği, bombardımandan kaçan (yüzde 99’u kadın ve çocuk) sivillerin sığındığı El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yapılan saldırıda bine yakın Filistinli şehit edilmişti..

O gün anında reaksiyon gösteren Türkiye meydanlara inerek siyonisti lanetledi. Aynı zamanda tüm haber medyasının gözü kulağı bölgedeydi. İzlediğimiz haber kanalları ile okuduğumuz gazetelerin birçoğu İsrail vahşetine geniş yer ayırıyordu..

Ancak günler geçtikçe, saldırılar dozunu arttırsa da Gazzeli kardeşlerimize gösterilen duyarlılık maalesef azaldı..

İsrail 17 Ekim'deki hastane saldırısından bu yana neler yaptı?

Şifa Hastanesi ile Kudüs Hastanesi'nin çevresini defalarca bombaladı.. Her bombardımanda şehit ve yaralılar oldu..

Bitmedi..

Refah Sınır Kapısı'nın kısıtlı da olsa sivillere açılmasından sonra, Şifa Hastanesi'nden Gazzeli yaralıları Mısır'a taşıyan ambulans konvoyu bombalandı.. Katiller yaraladıkları savunmasız sivilleri de şehit etti...

Bitmedi..

Şifa Hastanesi'nin bir polikliniği hedef alındı. Yüze yakın Gazzeli şehit oldu, bir o kadar sivil de yaralandı...

Bitmedi..

Cibaliye Mülteci Kampı bombalandı.. Yüzü aşkın Gazzeli şehit edildi.. 200'e yakın sivil yaralandı..

Katilin soykırımı arttıkça bizim duyarlılığımız azaldı..

Sadece son birkaç güne dönelim..

Bu yazı sizlere sunulduğunda artacağından emin olduğumuz bilanço, su an itibari ile 11 bin 360 şehit.. 4 bin 609’u çocuk, 3 bin 100’ü kadın..

Enkaz altında kaldığı düşünülen en az 3 bin kayıp..

12 Kasım: Katil İsrail Şifa Hastanesi'nde 36’sı çocuk yaklaşık 650 hastanın tedavi gördüğü yoğun bakım binasını bombaladı..

12 Kasım: Kudüs Hastanesi yakıt ve elektrik sıkıntısı sebebiyle hizmet dışı kaldı..

13 Kasım: Cibaliye Mülteci Kampı'na saldırı: 31 şehit..

13 Kasım: Elektrik enerjisi tükenen Şifa Hastanesi'nde cihaza bağlı onlarca yaralı şehit.. 6 prematüre bebek vefat etti..

13 Kasım: DSÖ "Şifa Hastanesi artık bir hastane işlevi görmüyor" açıklaması yaptı..

13 Kasım: UNRWA, "Gazze'deki insani operasyon önümüzdeki 48 saat içinde durma noktasına gelecek" uyarısında bulundu..

Ve 14 Kasım: Gazze'deki Şifa Hastanesi yerleşkesinden siyonist kuşatma sebebiyle cenazeler dışarı çıkartılamıyor. Çözüm için hastane bahçesine toplu mezar kazıldı. Şehitler burada kazılan toplu mezarlara defnediliyor..

Katiller dünyanın gözü önünde açıkça insanlık suçu işliyor. Biz ise gün geçtikçe bu saldırılara sanki alışıyor ve normalleşiyoruz.. Katliamı gündemimizden düşürüyoruz..

Gazzeli kardeşlerimiz ümmetin izzetini müdafa ederken birer birer şehadete yürüyüp sonsuz rahmete ulaşıyor. Peki biz kendimizi ahirette bu işten nasıl aklayacağız? Gazzeli kardeşlerimiz bizden hak istediklerinde onlara ne cevap vereceğiz? Allah, Filistinli Müslümanlara küffara karşı zafer nasip etsin, bizlere de bu zorlu imtihan sürecinde kardeşlerimizin hakkını ödeyebilmeyi...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Egemen

Sen de az normalleş bi anormalsin

Muhammet

Bu gavurları kendi argümanlarıyla vurmak gerek müslümana gelince hiç bir hak ve hukuk islemiyor. Bunun farkında ve bilincinde yaşayalım, uyutulan ve uyuşturulan batı halklarını uyandıralım. Öncelikle kendimiz uyanık olalım.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23