• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Büyük Filistin Mitingi’ne anlamlı davet!

28 Ekim 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Katil siyonistler Gazze'deki mazlumlara tarihin en acımasız saldırılarından birisini gerçekleştiriyor.

Bu akşam 7 Ekim’den beri süregelen bombardımanın en şiddetlileri yaşandı..

Filistin Sağlık Bakanlığı da, internet ve telekomunikasyon sistemlerinin kesilmesinden dolayı tüm irtibatlarının koptuğunu açıkladı..

Dünya, son vahşeti de sessizlik içinde seyretti.

Kadın, çocuk, yaşlı ayırt etmeden acımasızca saldıran katil İsrail, bu geceye kadar 7 binden fazla Filistinliyi şehit etti..

Saldırılarda, 3 bine yakın çocuk katledildi.. Bu akşamki bilanço henüz bilinmiyor..

Vicdanları yaralayan soykırıma en yüksek tepki sesi ise Türkiye'den yükseldi..

Özellikle hastane saldırısından sonra sabrı kalmayan Türk milleti, siyonisti meydanlarda lanetledi..

İsrail'in ülkemizdeki binaları önünde, dualar edildi, imani duruş sergilendi..

İslam dini, meydanlarda zulme ses yükseltmenin de bir cihad olduğunu buyuruyor..

Bugün de aynı cihad ruhuyla milyonlar, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde bir araya gelerek Müslüman kardeşlerine destek verecek..

Hamas lideri İsmail Heniyye, özellikle son iki haftadır İslam ülkelerine, meydanlara çıkarak protesto gösterileri düzenlenmesi için çağrıda bulunuyor..

Heniyye'nin açıklamaları, İsrail karşıtı gösterilerin Müslüman kardeşlerimize nasıl bir güç verdiğini ortaya koyuyor..

Bu noktada daha da önem taşıyan bugünkü mitinge Cumhur İttifakı üyesi partilerin siyasi liderleri Devlet Bahçeli, Fatih Erbakan, Zekeriya Yapıcıoğlu ve Önder Aksakal da katılarak destek verecek..

Öte yandan dünyaca ünlü sanatçı Yusuf İslam ile Maher Zain ve Ömer Karaoğlu mitingde sahne alacak.

Türkiye bu kutlu etkinliğe hazırlanırken, muhalefet ise Türk milletinin imani duruşuyla ilgisi olmayan açıklamalar yapıp, mitingi hedef aldı..

Zulmün aralıksız sürdüğü Gazze’ye meydanlarda verilecek desteği organize eden iktidarı, Cumhuriyet bayramını gölgelemekle suçladılar..

Eleştirilerinin asıl sebebinin bu durum olmadığını, İP’li Meral Akşener ve ittifak ortağı CHP'nin Genel Başkan adayı Özgür Özel'in açıklamaları ele verdi.

Her ikisinin de konuşmalarını hayretler içinde utanarak seyrettik..

Özgür Özel, "Tayyip Erdoğan tarafından Hamas’ın bir terör örgütü olarak kabul edilmemesini tamamen reddediyoruz. Türkiye açısından da son derece utanç verici bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. Hamas bir terör örgütüdür. Filistin’de çatışmaların olmadığı, durmuş olduğu bir süreçte; bir gece yarısı sivillere yönelik saldırılar, bu süreci başlatmıştır." dedi.

Akşener ise meşru müdafa hakkı kapsamında cihad eden Kassam Tugaylarını yani Hamas’ı daha çirkin ifadelerle hedefe koydu: "Sivilleri öldüren Hamas terörünü kınıyorum"

Akşener ve Özel'in açıklamalarına karşın, bu işin siyaset üstü bir mesele olduğunun unutulmaması gerekiyor..

Cumhurbaşkanı Erdoğan da sosyal medya hesabından akşam saatlerinde paylaştığı son mesajında vatandaşları Büyük Filistin Mitingi’ne birleştirici üslubuyla davet etti:

Yarın milletimizin her bir ferdini, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştireceğimiz, Filistinli kardeşlerimizle dayanışmamızı tüm dünyaya bir kez daha göstereceğimiz Büyük Filistin Mitingi’ne davet ediyorum.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde düzenlenecek protestoya; inancı, siyasi görüşü fark etmeksizin insanı duyarlılığı olan tüm vatandaşlarımızın katılması, masum sivillere yapılan zulme karşı onurlu bir duruş olacaktır..

Türk milleti bugün önemli bir organizasyonda bir araya gelerek, masum bebeklere, kadınlara, yaşlılara karşı insanlık suçu işleyen katilleri yine en yüksek sesle lanetleyecek..

Müslüman olmak da zaten bunu gerektirir..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AHSEN

HAİNLER'İMİZ, MÜNAFIK'LARIMIZ, HAYMATLOS'LARIMIZ ,ORDU,MİLLET DÜŞMANLARIMIZ TAMAMI " ATATÜRK"CÜ OLDU. KİMSEYE İNANDIRAMAZSINIZ SAHTE ATATÜRK'CÜLER....

Ramzo

Sen kendin ne yaptin onu da yazarmisin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23