• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Bu ne cesaret yahu?

15 Eylül 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın açtığı "ırkçılık" yolu genişleyerek uzayıp giderken, gelinen son nokta Suriyeli göçmenler başta olmak üzere Müslüman mültecilerin can ve mal güvenliğini tehdit ediyor..

Hatta bu tehdit öyle bir boyuta ulaştı ki "ırkçı" olanlarla olmayanların sokak çatışmalarına zemin hazırlanıyor..

Ümit Özdağ'ın tek siyasi ideolojisi olan ırkçılık zehri oluk oluk toplumun damarlarına işlenirken, her yeni güne bir göçmen vatandaşa saldırı haberiyle uyanıyoruz..

Özdağ'ın sosyal medya hesabından paylaştığı yalan, yanlış, çarpıtma, kuru iftira içerikli mesajlar, işin aslını araştırmaktan aciz çevreleri galeyana getiriyor..

Ümit Özdağ da zaten bu kitleyi harekete geçirmeyi hedefleyip her seferinde de amacına ulaşmayı başarıyor..

Bu yöntemle ülkede işlenen tüm asayiş suçlarını ya Suriyelilere ya Afganlara yüklüyorlar..

Onların arasında suç işleme potansiyeline sahip, kötü niyetli kimselerin olmadığını iddia edemeyiz. Şüphesiz ki her toplumda olduğu gibi Suriyeli olup da Afgan olup da suç işleyen insanlar elbette vardır, var olacaktır..

Ancak birçoğu münferit, diğer kısmı ise iftira olan bu suçlar üzerinden tüm göçmen vatandaşları hedefe koymak, onlara yaşam alanlarını dar edip, saldırmak, küfretmek, çocuklarının gözleri önünde darbetmek... Ahlaksızlıktır, vicdansızlıktır, insanlık suçudur..

Gelinen noktada göçmen vatandaşlarımızın sorunlarını haykırmak, onlarla ümmet safında buluşup omuz vermek için ÖZGÜR DER üyeleri, İstanbul Saraçhane'de buluşacak..

Mitingin sloganı şöyle: Irkçılığa karşı kardeşliği yükseltelim.

Gelin görün ki kardeşlik, birlik ve beraberlik mesajının verileceği bu kutlu miting de Ümit Özdağ'ın beslemeleri tarafından hedefe kondu..

Adı Erdi Can Yıldız..

“Müdafaa Hareketiadlı oluşumun öncüsü..

Bu Erdi Can Yıldız adlı kişi, Müdafaa Hareketi sıfatıyla "ÖZGÜR DER'in miting yapacağı gün aynı saatte Saraçhane'de buluşalım" diyor..

Yani ırkçılardan ve ırkçılık karşıtı kişilerden oluşan iki farklı düşünceye sahip kitleyi karşı karşıya getirmeye çalışıyor..

Yani daha da açığı bir sokak çatışmasına zemin hazırlıyor..

Yine çok çirkin, yine çok ahlaksız bir adım..

Bu çirkin provokasyona zemin hazırlayan kişi, Erdi Can yıldız, 2023 Milletvekilliği Seçimi'nde Zafer Partisi'nin Ardahan Milletvekili adayı..

İşlediği sokakları karıştırmaya teşebbüs suçu yetmezmiş gibi, kendisini haber yapanları da hedefe koyuyor..

Irkçılıkla kirlenmiş ağzıyla, bize de hakaret ediyor.. Üstüne bizi de ÖZGÜR DER'i de ÖZGÜR DER üyeleri gibi ırkçı olmayan herkesi de terörist olmakla suçluyor..

Kardeşlik mesajı vererek "mitingimizde buluşalım" diyene, kardeşlik mesajını destekleyen haberi yapan kuruma "terörist" diyor, "Yurdumuzun demografik işgalini ve kültürel istilasını destekleyen, kansız vatansızların, bu alçak eylemine tepki göstermek için Saraçhane Parkı'nda mücadeleye bekliyoruz" sözleriyle ırkçı kitlesini kışkırtan kendilerine, "demokrat" diyor..

Senin demokratlığın batsın..

ÖZGÜR DER'e, ÖZGÜR DER gibi düşünenlere "kansız-vatansız" hakaretinde bulunma cüretini gösteren bu adam her yere art arda hakaretler savuruyor...

Önüne geleni tehdit ediyor..

Önüne gelene küfrediyor..

Bütün suçları işliyor, işliyor, işliyor...

Ne yasa tanıyor, ne devlet tanıyor, ne de millet...

Bu adam bu cesareti nereden buluyor?

İşte araştırılması gereken nokta tam da burası..

Öne sürülmüş bu piyonların arkalarındaki gücü, onlarla temaslarını ve amaçlarını ortaya çıkarıp, hak ettikleri cezaları vermek de yüce adaletimize düşüyor...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YAVUZ SELIM.

KIM TÜRKÜM DIYORSA MÜSLÜMANDIR. KIM TÜRKÜM FAKAT MÜSLÜMAN DEGILIM DIYORSA YALANCIDIR.MASKELI DÖNMEDIR.

ISMETE CEVAP.

Almanlarda Türkleri istemiyor ama ihtyaclari var.Ismet bey sen cobanlik yaparmisin yok ,sen ne is yaparsin?Memurluk .....Zenginlik demek; Is veren olmak demektir,Patron olmak demektir yoksa Ingiliz Ümit olmak degil veya Ingili ajani Lavroz Ümit olmak degil.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23