• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

'Bir Müslümanın Allah'ın huzuruna götüreceği en büyük amel CHP'ye düşmanlıktır!'

16 Nisan 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

'Bir Müslümanın Allah'ın huzuruna götüreceği en büyük amel CHP'ye düşmanlıktır!'

Türkiye 14 Mayıs 2023'te tarihinin en önemli seçimini yapacak..

Ya dini özgürlüklerin önünü açan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile her açıdan olduğu gibi dini özgürlükler açısından da istikrar devam edecek, ya da siyasi tek hedefleri Erdoğan'ı devirmek olan topyekün muhalefet, Türkiye'deki dindarlar için korkunç günleri yeniden inşa edecek..

Bu bir yorum ya da öngörü değil..

Birazdan bahsedeceğim seçim beyannamelerinin ilgili kısımları, 28 Şubat Türkiyesi'nin ‘bu sefer yapılacak tercihleyeniden geleceğini işaret ediyor..

Müslümanlar uyanık olmalı..Bir Müslüman aynı yerden iki defa ısırılmamalı...

Önce, gerçek soyadının "Yusoviç" olduğu öğrenilen, kendisi de bir göçmen olduğu halde, göçmen Suriyeli ya da Afganları topluma düşman gösteren, TİP'in Genel Başkanı 'Baş' takma soyadlı, Erkan Yusoviç'in vaatlerine bakalım..

Yusoviç'in partisi TİP, 2023 seçim beyannamesinde dini, ilk defa şu cümle ile gündemine alıyor: “16 yıllık siyasal İslamcı AKP iktidarı, eğitimden sağlığa tüm toplumsal yaşamı dinselleştirdi.

Beyannamenin devamında, dindarları, "Söz kardeşim, laikliği savunacağız!" başlığı altında "yobaz" olarak gördüğünü itiraf eden Erkan Yusoviç, "Toplumsal yaşantının dinselleştirilmesine, eğitimin imam-hatipleş-tirilmesine, çocukların zihninin hurafelerle doldurulmasına, bilimden uzaklaşmaya, yobazlığın saltanatına, cumhuriyetin ilerici kazanımlarının birer birer elimizden alınmasına karşıyız. Oy ver, mücadele et, örgütlen… Laikliği kazanalım." diyor..

TİP'li Yusoviç, "Söz kardeşim!" diye seslenip, ardından "zina" ilişkisi sonrasında başvurulan "bebek cinayeti"ni yani kürtajı yasal hale getirmeyi vadediyor: "Kadınların özgürlüklerine ve bedenleri üzerindeki haklara müdahale eden politikalara son vereceğiz! Kürtaj, isteğe bağlı ya da istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için bir halk sağlığı hizmeti olarak devlet tarafından ücretsiz uygulanacak!"

Dindarların Müftülüklerce kıyılan dini nikahlarını da yasaklamayı vadeden TİP'li Yusoviç, inananları, "gericilik"le itham ederek, "Müftülere de resmi nikah kıyma yetkisi verildi. Gericilik ve muhafazakârlık yaşamın her alanına yayıldı. Müftülük Yasası’nı kaldıracağız! Kadınların toplumsal konumunu ve medeni haklarını zayıflatan her türlü uygulamaya son vereceğiz!" sözü veriyor.

İmam Hatip okullarına göz diken TİP'li Yusoviç, "Eğitim için neredeyse başka seçenek bırakmayan AKP çocuklarımızı İmam Hatiplere mahkum etti. Söz kardeşim! Ülkenin ihtiyaç duyduğu imam ve hatibi yetiştirecek sayının ötesindeki tüm İmam Hatip okulları kapatılacak." diyor ve dindarların haklarını gasbedip bir de, "Söz kardeşim! Barışacağız, kardeşleşeceğiz, eşit ve özgür bir yarına yürüyeceğiz." ifadelerini kullanıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra aday çıkarmayacaklarını, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tek adam yönetimine karşı tarihsel sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağımızı kamuoyuna buradan deklare ediyoruz, bu kararı paylaşıyoruz."ifadeleriyle duyuran HDP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmeyi “tarihsel sorumlulukolarak görüp, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını destekleyeceğini üstü kapalı sözlerle açıkladı.

TİP’in, Emek ve Özgürlük İttifakı'ndaki ortağı HDP de, dini değerler hakkında vadettikleri ile TİP'li Yusoviç'i aratmıyor.

"Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yerine inanç işleri üst kurulu gibi çalışan, tüm inançlara tüzel kişilikler olarak örgütlenebilme imkanı sağlayan ‘İnanç Hizmetleri Başkanlığını’ kuracağız.."

"Yasal olmasına rağmen ulaşılamaz olan kürtaj hizmetinin yeniden ücretsiz ve ulaşılabilir olmasını sağlayacağız. Kürtajda kadınların kararını ve beyanını esas alacağız.."

"Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini zorunlu ders kapsamından çıkaracağız.."

TİP'li Yusoviç de, HDP de, tüm bu vaatleri ile birlikte eşcinsel sapkınlığı korumak adına yasa çıkarmaya da söz veriyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "LGBT sapkınlık mıdır?" sorusuna verdiği  "Niye sapkınlık olsun efendim" cevabı hafızalardaki diriliğini korurken, bilboardlar aracılığıyla duyurduğu, "Etnik köken, inanç, engellilik, cinsel yönelim yasayla dezavantaj olmaktan çıkarılacak" sözü de 6'lı masanın ‘muhafakarıTemel Karamollaoğlu'na karşın orta yerde duruyor. Sayın Karamollaoğlu, ittifak ortaklarının bu sözleri karşısında "kör, sağır, dilsiz" kalırken, hala “Milli Görüş temsilcisi olduğunu iddia edecek kadar gerçek yaşamdan kopuk durumda.

Öte yandan masanın diğer ortağı Ali Babacan'ın, "Herkesin yaşam tarzına saygılıyız" ifadeleri de, 6'lı masaya uydurma bir sistemle eklemlenip, adına "Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı" denilen CHP'li İmamoğlu'nun, "Eşcinsellerin özgürlüklerini koruma sorumluluğumuz var ama eşcinsel evliliğe izin verilmesine henüz toplumumuz hazır değil" demesi de, tek idealleri Erdoğan'ı devirmek olanların toplumu nasıl bir ahlaksızlığa, dini özgürlüklerin engellendiği bir bataklığa sürükleyeceğini gözler önüne seriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına rakip olarak çıkanların Türkiye'yi sürükleyeceği yeni düzen sayın Karamollaoğlu’nun aksine, “kör, sağır ve dilsiz” olmayanlar tarafından açıkça fark edilirken, Fıkıh Doktoru İhsan Şenocak da köşemiz aracılığıyla Müslümanları şöyle uyarıyor:

Bir Müslümanın Allah-u Teala'nın huzuruna götüreceği en büyük ameli CHP'ye düşmanlıktır. Bir Müslüman olarak CHP'ye karşı duruşumdan iftihar ediyorum. Dinime, imanıma, bütün mukaddesatıma kast eden CHP'ye karşı oluşum, ahirette güvendiğim en büyük amelimdir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İsmail

Chp oy veren Müslüman cehennemi gidecek.peygamberimizin hayatında kime düşmanlığı var.

Fikret Türk

Evet kardeşim hatırlattığın için teşekkür ler elhamdulillah cuhapekk ye düşmandık düşman kalacağız çünkü onlar ilelebed müslimin düşmanıdır
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23