• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

Abdullah Öcalan’a şayet bir “tecrit” uygulanıyorsa bu bile onun için ödüldür! Onun hakkı çoktan ölümdür

03 Temmuz 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Tele 1 televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan ile ilgili canlı yayında kullandığı övücü ifadeler sebebi ile cezaevine gönderildi.

"Suçu ve suçluyu övme" ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından cezaevine gönderilen Merdan Yanardağ'a, HDP'nin destek vermesi zaten kaçınılmazdı.

Bebek katili Abdullah Öcalan ile ilgili "tecrit" çıkışıyla HDP'lilere ön açan Yanardağ'ın ardından ilk açıklama Pervin Buldan'dan geldi.

HDP'li Buldan da, terörist elebaşısına "tecrit" uygulandığını öne sürerek terör çığırtkanlığı yaptı.

Buldan, "Sadece İmralı cezaevinde değil, ülkenin dört bir yanında insanlara tecrit uygulanıyor. Ama en ağırını Sayın Öcalan’a yaşatıyorlar. Biz bu ülkede tecridin son bulması için elbette mücadele edeceğiz." dedi.

Pervin Buldan'ın Öcalan sevici Merdan Yanardağ'a desteği şaşırtmazken, İYİ Partisi'nden CHP'sine muhalefetin politikacıları da söz konusu övücü ifadelere destek verdi.

"Milliyetçi" Meral Akşener'in Başdanışmanı Turhan Çömez ve yardımcısı Bahadır Erdem, Yanardağ'ın sözlerinin "fikir özgürlüğü" kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini savundu.

Öte yandan CHP heyeti işi bir adım daha öteye götürerek, Yanardağ'ı tutuklu bulunduğu cezaevinde ziyaret etti.

CHP Milletvekilleri Enis Berberoğlu, Utku Çakırözer ve Evrim Karakoz, Öcalan sevici Yanardağ'ın kendilerine, "Buraya girdiğim gibi buradan dimdik çıkacağım" dediğini söyledi.

Amasız, fakatsız terör şiddetle lanetlenmeli övenlerin de sesi kesilmeli!

Merdan Yanardağ, PKK terörünü ülkemizin başına bela edip, binlerce askerimizi şehit eden, ağzı anne sütü kokan bebekleri öldürecek kadar vahşileşen Abdullah Öcalan için, "70 yaşını geçmiş bir Abdullah Öcalan, 25 yıldır kesintisiz hapiste. Türkiye'de en uzun süre yatan siyasi mahkumdur. Normal infaz yasaları geçerli olsa serbest bırakılması gerekiyor. Öcalan hafife alınacak birisi değil. Neredeyse cezaevinde filozof oldu. Çünkü okumaktan başka bir şey yapmıyor. Siyaseti doğru okuyan, doğru gören, doğru çözümleyen son derece zeki birisidir" ifadelerini kullandı.

Bu sözleri "fikir özgürlüğü" diye destekleyen, bu sözlerden dolayı tutuklanan birisini savunan her kim varsa onlar da çok net bir şekilde, terör sevicidir, Öcalan sevicidir.

Abdullah Öcalan'ı sevip, öven hepsinin de Merdan Yanardağ’ın yanına gönderilip, ıslah edilmesi gerekir.

Bu işin aması, fakatı, lakini, şusu, busu olmaz, olamaz. Ülkemizin bütünlüğüne göz diken, bebekleri, askerlerimizi, polisimizi, masum sivilleri katleden her bir terörist şiddetle lanetlenmeli ve onların övücülüğünü yapanlar susturulmalıdır. Bugün Öcalan'a uygulanan bir "tecrit" varsa bile bu ona bir ödüldür. Öcalan'ın hakettiği içeride beslenmek değil, çoktan ölümdür.

Merdan Yanardağ meselesine gelince, kendisi hakim karşısında, terörist seviciliğinin arkasında duramayıp "ben ironi yaptım" diye kıvırsa da bizler onun geçmişini çok iyi biliyoruz.

Ama bilmeyenler için de buradan hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Merdan Yanardağ bir dönem PKK terör örgütünün yayın organı Özgür Yaşam'ın Yazı İşleri Müdürlüğü'nü yaptı.

Tele 1 canlı yayınında yatığı Öcalan övcülüğünün arkasında duracak kadar cesareti olmayıp,korkakça “ben ironi yaptım”diye kıvıran bu Merdan, PKK terör örgütüne ilişkin aşağıda görmüş olduğunuz ifadeleri kullanarak, şu an bulunduğu Silivri Cezaevi'ni aslında çoktan haketmiştir.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ziya

Bu … oğlu … kazıya oturtmalı can çekişe çekişe ölmeli çıkarmayı bırak buna kimsenin gücü yetmez güce yeten varsa çıkarsın görelim neler oluyor ülkem için cansa canım kansa kanım feda olsun gerisi teferruat ülkem için taş üstün taş omuz üstünde baş kalmaz yaşasın TÜRK MİLLETİ ve DEVLETİ

ata

işte hakkının hakkını hakkıya vermezsen öyle kapı kırcaz, baca kırcaz diyenler azıtır....
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23