• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
Taha Emre Özdemir
TÜM YAZILARI

14 Mayıs’ın ardından! Hayali buhar olanlar, anında kıvıranlar, birbirini acımasızca satanlar..

22 Mayıs 2023
A


Taha Emre Özdemir İletişim:

Türkiye 28 Mayıs tarihinde sandık başına giderek Cumhurbaşkanlığı seçimini nihayete erdirecek.

 14 Mayıs'a giden süreçte tek ortak noktaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmek olan partilerin sandığa gömülmesi, hepsinin gerçek yüzlerini de ayrı ayrı ortaya koydu..

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerdeki depremzedeler, depremin ilk anından itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğündeki Kabine'nin çabalarına, tüm imkanlarını kendileri için seferber eden Erdoğan'a vefalı davranıp felaketi ve acıyı siyasete alet edenlere cevabını sandıkta verdi.

Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Adıyaman, Osmaniye,Şanlıurfa, Elazığ ve Kilis, ayrı ayrı yüzde 60'ın üzerinde oy oranıyla Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçti.

Günlerce deprem bölgesinde boy gösterip, hiçbir faydaları olmadan acıyı ilk gününden seçim gününe kadar siyasete alet eden muhalefet, en çok orada oy alacağına kendisini inandırmıştı..

Sandık sonuçlarını hazmedemeyip, gerçek yüzlerini ortaya koyarak depremzedeye hakarette birbiri ile yarıştılar. İnsanlık dışı yorumlara tüy diken de CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin otellere yerleştirdiği depremzedeleri dışarı atma girişiminde bulunması oldu..

Depremzede kör değildi. Acılarına gerçekten ortak olanları fark ettiğini de, gerçeğin bilincinde olduğunu da sandıkta gösterdi. Yani muhalefetin seçim günü ve sonrasında provokasyon sloganı haline gelen, "Gerçek en sonunda açığa çıkacak" sözü deprem bölgesinde yerini buldu..

Masanın altından Karamollaoğlu-Davutoğlu-Babacan nefreti çıktı!

6'lı masa gerçekleştirdiği her toplantıdan sonra, birlik-beraberlik mesajları verdi. Topyekün Erdoğan düşmanlığından başka hiçbir ortak yönü bulunmayan "milliyetçi-kemalist-muhafakazakar" karışımı masanın maskesinin altından Babacan, Davutoğlu, Karamollaoğlu nefreti çıktı..

Kendi listelerinden seçime girmeye cesaret bulamayıp olmayan oylarıyla TBMM'ye (Saadet: 10, Gelecek: 10, DEVA: 15) 35 vekil gönderen üç isim, hemen her gün boy gösterdikleri televizyon kanallarında, geniş yer buldukları köşe yazılarında yerden yere vurulmaya başlandı..

Anket firmaları tarafından şişirilen DEVA, Saadet ve Gelecek'in oylarına inanan CHP'lilerin, ikinci turda kaybetmelerinden sonra Karamollaoğlu, Babacan ve Davutoğlu'na nasıl yüklenecekleri de 14 Mayıs hezimetinin ardından ilk sinyallerini vermiş oldu.

Öte yandan ATA İttifakı da dün akşam resmen dağıldı. Gelişmeyi duyuran Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, "Biz iktidarı desteklemek için kurulmadık" diyerek, Sinan Oğan ile aralarında anlaşmazlık olduğunun sinyalini verdi..

Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dolmabahçe Sarayı'ndaki kabülünden sonra anında hedefe kondu. CHP'ye yakın gazeteciler Oğan'ı, "Muharrem İnce'ye benzemekle" suçlamaya başladı bile..

Bunların daha iyi günleri olduğu kanaatindeyim. 2. tur mağlubiyetinden sonra, 14 Mayıs'ın ardından yaşadıkları birbirini satmalar, hayretle izlenecek noktalara gelecektir..

Hayalleri buhar olanlar!

14 Mayıs hezimeti, TİP'li Barış Atay'ın "intikam" hayalinin, İP'li Meral Akşener'in "başbakanlık" hayalinin ve Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'nun "Cumhurbaşkanı Yardımcılığı" rüyasının buhar olup uçmasına sebep oldu.

Millet İttifakı istediği milletvekili sayısına ulaşamayınca, Meral Akşener'in başbakanlık hayali suya düşerken, TİP'li Barış Atay'ın dindarlarla hesaplaşmak için Twitter hesabına sabitlediği şu mesaj da, askıda kaldı:

Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle “torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz” falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz!

Ekrem İmamoğlu'nun eşi benzeri olmayan geri adımı!

14 Mayıs'ta henüz oylar sayılırken "13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu" diyen ve düzenledikleri basın toplantılarından birisinde Mansur Yavaş'a dönerek "Aramızda kalsın, kazanıyoruz" ifadesini kullanan Ekrem İmamoğlu, katıldığı FOX TV canlı yayınında aynen şunu söyledi: Tabii ki iddiamız vardı ama kesin alırız noktasında değildik. Alma ihtimalimizi görüyorduk.

28 Mayıs’ın ardından daha ne geri adım atıp kıvırmalara şahit olacağımızı siz düşünün..

Kemal Kılıçdaroğlu "helalleşme" dedi, yediremedi..

HDP'nin desteğini aldı, halkın tokadını yedi..“Milliyetçiyim” dönüşü yaptı, sözünü aldığı PKK’lıların desteğinden kurtulamadı..

Sedat Pekerler, Muhammet Yakutlar.. Tutunulan bütün dallar ellerinde kaldı..

Türk milleti, Kur’an kurslarına, İmam Hatiplere el uzattırmadı, sapkınlığa geçit vermedi.

Çünkü Kılıçdaroğlu, Aziz Nesin'in oğlu Ali Nesin'in şu tespitini hesaba hiç katmadı: 80 yılda bu halka neler yapmış olmalıyız ki 20 yıllık iktidar yıpranmasına, ekonomik krize ve felaketlere rağmen ilk turda kazanamıyoruz. Aklı olan bir de bu açıdan düşünsün.

28 Mayıs seçimi şimdiden ülkemize hayırlı, uğurlu olsun..

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Masal - Gerçek

Hayal bu ya....Çalışanlarımız asgari ücretten kurtulur,gençlerimiz geleceğe umutla bakar,kira kabusu sona erer, çiftçimiz toprağını daha iyi eker, süt içmek- et yemek hayal olmaktan çıkar, yabancı istilasında kurtulur, emekliler kuru ekmeğe talim etmez,enflasyon % 8 lere gelir,milletimiz birbirine sarılmaya başlar, ülkenin soyulması biter,yoksulluk sona erer, paramız itibar kazanır, yangın uçaklarımız olur, sma lı bebeklerimiz ölüme terk edilmez
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23