• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI

İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması şarttır!

06 Şubat 2021
A


Sefa Saygılı İletişim: [email protected]

Rüzgâr ekildi, fırtına biçilecek. Feministler ve LGBTİ bireyleri hedeflerine son 20 yılda ulaşmışlardır. Yeni devrim yasaları olan; Medeni Kanun, Ceza Kanunu, pozitif ayrımcılık, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesi, 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi feminist ideolojinin eserleridir. Kadına şiddet bahanesiyle savunulan İstanbul Sözleşmesi “kültür, töre, din, gelenek ve namus” değerlerinin kökünün kazınması için hazırlanmış olup zehirli meyvelerini vermeye başlamıştır. Eşcinsel dernekler artık üniversitelerde örgütlü eylemler yaparak bayraklarını dalgalandırmaktadırlar. 

İçimizdeki feministler ve LGBTİ sevicileri halen İstanbul Sözleşmesi’ni ve uzantı yasası 6284 sayılı yasayı anlamıyor veya anlamak istemiyor. Halen “Kadın hakları” veya “Kadına şiddeti önleyen sözleşme/yasa” olduğunu zannediyorlar. Feminist önderlerin söylemleri, Mor Çatı Derneği’nin sosyal medya hesapları, LGBTİQ+ dernekleri ile KAOS GL internet sitesi ve kullandıkları slogan ve taşıdıkları dövizler/bayraklar dahi siyasi iradeyi ve bazı çevreleri uyandırmıyor. Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör atamasına karşı başlatılan eylemlerin İslam dininin kalbi ‘KÂBE’ye ve dinimizin esaslarına karşı saldırıya dönüşmesi, üniversitenin burçlarına LGBTİ bayraklarının asılması, bu odakların hedeflerine ulaştıklarını göstermektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın defalarca vurguladığı; 

“EĞİTİMDE, KÜLTÜRDE İSTEDİĞİMİZ DÜZEYE GELEMEDİK, KÜLTÜREL İKTİDARI KURAMADIK.” 

“AİLEYİ KORUYALIM, EN AZ 3 ÇOCUK HEDEFLEYELİM.”

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ NAS DEĞİLDİR” haklı uyarılarına rağmen vakıf ve derneklerimizden bir kısmının feminist taklitçiliği yaptığına şahit oluyoruz. Dindarların emekleri ile kurulan vakıf ve derneklerin bir kısmı ise maalesef kifayetsiz muhterislerin, kapitalist müteahhitlerin cirit attığı yerlere dönüşmüştür. Burs verilen öğrenciler dışında gençlere buralarda rastlanmamaktadır. Hâlbuki Sayın Cumhurbaşkanımızın dindar nesil hedefini ancak gönüllü ve samimi insanlar gerçekleştirebilir.

Dünya düzeni neyin, nerede ve kimin/kimlerin eliyle yapılacağını iyi hesap ediyor. İstanbul Sözleşmesi’nde mukaddes şehrimiz İstanbul’un seçilmesi tesadüf değildir. Yüce Peygamberimizin (sav) fetih müjdesi ile şereflenmiş belde olan İstanbul’da imzalanması ve adının İSTANBUL SÖZLEŞMESİ konulması fethin intikamı olarak değerlendirilmelidir.

İstanbul’un fethinin intikamı olduğunu söylediğimiz “İSTANBUL SÖZLEŞMESİ”  feminist ve eşcinsellerin bayrağı olduğu üniversite eylemlerinde ortaya çıkmıştır. Derin strateji dehası! Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, gurur ve iftiharla imzaladığı, halen savunduğu İstanbul Sözleşmesi’nin sonuçlarından memnun mudur? İstanbul Sözleşmesi’nin uzantısı 6284 sayılı yasayı ve cinsel özgürlüğü teminat altına alan, ailenin yatak odasına kadar giren, fuhuş yapmayı suç saymayan ceza yasasını hazırlayan İmam-Hatip kökenli akademisyen İzzet Özgenç, eserinden, sonuçlarından iftihar etmekte midir?

Eğitimde cinsel eğilim hakları projeleri, delilsiz/belgesiz aileyi dağıtan, kocayı/babayı evden uzaklaştıran kararlar, boşanmaların artması, evliliklerin azalması, nüfus artışının durması ve en önemlisi şiddetin artarak devam etmesi yeni devrim yasalarının ve feminist politikaların sonuçlarıdır. Büyük projeyi göremeyenler halen panik butonu veya elektronik kelepçeyle şiddeti önleyeceklerini hayal ediyorlar. Kolluk gücüyle, cezalandırmalarla şiddet önlenemez, aile korunamaz. Bu yanlışlardan medeniyetimize, inancımıza, kültürümüze ve hukukun temel ilkelerine dönülmediği takdirde aileyi ve gençliği kaybederiz. 

Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylardan görüldüğü üzere, (CHP ve HDP’nin iştahla sarılarak koşulsuz desteklediği) İstanbul Sözleşmesi; ahlâkı, dinin esaslarını, aileyi ve toplumu tahrip etmektedir. Siyasi irade, vaatlerini yerine getirerek İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini ve uzantısı olan 6284 sayılı yasanın yürürlükten kaldırılmasını beklemekteyiz. 

Bu konuyu sık gündeme getiriyor ve tekrarlıyoruz. Çünkü milletimiz için çok önemli bir husustur ve asıl beka sorunumuz budur!

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kustah

Erkekler peygamberimiz dört evlilik yaptı diye çok eş almayı kendilerinde hak görürlerse kadınların gitmesini engelleyemezsiniz.Hergün bir iki kadın cinayeti var sizden ses yok ,oğlum sizin ananız kızınız yok mu üç kuruş nafaka vercezniz diye bik bık bık.Milletin bacak arası sizi niye ilgilendiriyor kardeşim .Hergün LGBT başka bişey bilmiyonuzmu .

Yasemin

BEN, ŞUNU anlamıyorum, SİZ yazdınız,. CUMHURBAŞKANIMIZ, O yazıdan sonra kaldırılacağını, SÖYLEDİ, yalnız yanındaki. yanında ki, bir iki kişi komisyon kurulsun, dedi, KOMİSYON kuruldu, KOMİSYON daha bitiremedimi okumayı yoksa, amaçları NE NE ? istiyorlar ERDOĞAN dan, engelleyip, ERDOĞAN'I gözden düşüremezler. İstanbul sözleşmesini KADEM kurulmadan önce Ahmet Davutoğlu tarafından İstanbul'da imzalanmıştır, Geçenlerde de imzaladığı bu antlaşma ile Gurur duyduğunu söyledi bir bayanla çıktı, zaten partide ikende, KENDİ yalnız ab ile görüşür, REİS e muhalif olurmuş, yeni okudum, akitte okumuşumdur, Ali Bey in yazısını mutlaka okumaya çalışıyorum , hocam bu konuda bilgiyide sizin yazınızı okuyunca bilgilenmiştim, hatta, sizde Reis e söyledim gibi duyurdum düzelecek diye sevinmiştiniz, sevinmiştik, ENGELLEYEN NE 3 5 çapulcu mu ? Adliye önlerinde iptal ettirmiyeceklerini, söyleyip devamlı toplanıp başına duyuruyorlar, BİZDE de STK BİZLERİ, toplasa, her zaman GİTMEYE KİMLER TOPLAR, SİZ gün saat belirleyin, devamlı yorumda yazıyorum, madem kalkmasını istiyoruz CHP kadar olamadık mı ?HDPKK kadar olamadık mı? Pandemi kurallarına uyarak emniyetten izin alarak iptali için kalabalık yürüyüş miting toplantı YAPILSIN ACİLEN buradan yapmakla değilde BİZ DE onlar gibi İCRAATA geçelim, haksız davalarında dahi trafiği kilitledi HDP pislikleri insanların haklarını elinden almaya çalışıyor , HAKSIZ lar, Rektör davasında haksız davalarında bile sokağa döküldü ADİLER şerefsizler.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23