• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Ahmet Gülümseyen
Ahmet Gülümseyen
1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.
TÜM YAZILARI

Türkiye, Mesut Özil’in yanında!..

13 Ocak 2021


Ahmet Gülümseyen İletişim: [email protected]

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal, Türk asıllı Alman orta saha oyuncusu Mesut Özil’in sözleşmesini 3,5 yıl uzatırken, takvim yaprakları Şubat 2018 tarihini gösteriyordu. İngiltere ekibi; Mesut’un karakaşı veya kara gözüne değil, futbol başarısına âşıktı. Dünya yıldızı oyuncu, 3 yıl süren başarılı Real Madrid serüveninden sonra, aynı başarısını İngiliz ekibine yansımak için transfer doldu. Sözleşmesinin uzatılmasındaki amaç, Türk asıllı Alman oyuncu Mesut ile daha büyük başarılara imza atmak. Sonrasında neler oldu da, bugünler yaşandı?.?

FAŞİSM VİRÜSÜNE GOL MESUT’TAN

Mesut Özil hakkında 25 Temmuz 2018 tarihinde düşüncemizi şu şekilde bu satırlara yansıtmışız; “Kazandığımızda ‘Alman’, kaybettiğimizde ‘göçmen’ oluyorum. Arkadaşlarım Podolski ve Klose, hiçbir zaman Polonya-Almanya olarak görülmedi, ben neden Türk-Almanya olarak görüldüm? Türkiye olduğu için mi? Müslüman olduğum için mi? Bana karşı olan tutumları, Türklüğüme saygı göstermemeleri bardağı taşıran son damla oldu. Irkçılığı kabul edemem. Artık Almanya milli takımında oynamak istemiyorum. Bugün olsa, yine Erdoğanla fotoğraf çekilirdim, siyasi bir amacım yoktu.” Bu sözler kökeni Türk olan Almanya Milli Takımının başarısı için ter akıtan Mesut Özil’e ait. Sarf edilen sözlerin gerekçesi ise kendisine yapılan ırkçı saldırılar. Bu saldırıların nedeni ise, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın İngiltere ziyareti sırasında çektirdiği fotoğraf. Bugün Mesut olmasa, bir başkası olsa yine o ‘kalleşçe’, dünya terimiyle ‘ırkçı’ saldırılar olurdu. Saldırıların temelinde, gelişen Türkiye ve onun Başkanı Recep Tayyip Erdoğan var…”

IRKÇILIĞIN EN ÂLÂSI MESUT ÖZİL’E YAPILDI

Fenerbahçe gündemindeki Mesut Özil futbol becerisi kadar, sahip olduğu karakter/kişilik açısından da önemli bir değer. Müslüman ve Türk olduğu için emperyalist güçler taraftarın her türlü hain saldırıya muhatap olan futbolcu, 2014 Dünya Kupası’nda formasını giydiği Alman Milli Takımdan uzaklaştırıldı. Yetmedi Arsenal’da kadro dışında bırakıldı. O da yetmedi Mercedes ve Adidas gibi markalar, yıldız oyuncularda sponsorluğunu çektiklerini açıkladı. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı İngiltere bulunduğu dönemde ziyaretine giderek, aynı fotoğraf karesinde yer aldığı için ırkçılık, lincin girişimine muhatap oldu. Mesut Özil’e yapılan ayrıştırıcı saldırılara karşı ne diyor Mesut Özil; ‘Bugün yine olsa Erdoğan’la fotoğraf çektirirdim.’ Ülkesinin Cumhurbaşkanını ziyaret etmek, bir vatandaşın en tabii hakkı olsa gerek! Bunu lince dönüştürmek, Batı’nın çirkin yüzünün açığa çıkmasına en bariz örneği. Bundan da anlaşılıyor ki futbolun sadece futbol olmadığı kadar, sporu kimlerin linç/faşist düşüncesine alet edileceğinin yansımasıdır!.!

İNSANİ DĞERLERİYLE DE ZİRVEDE

Mesut Özil sadece futboluyla değil, sahip olduğu karakter, sahip olduğu insani tarafıyla da çoktan gönüllere girdi. Çin’in Doğu Türkistan zulmünü protesto eden, ‘Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimiz’ açıklamasıyla kardeş ülkenin yanında oluşu, Avrupa’da artan İslam karşıtlığına karşı ‘İslam’da teröre yer yok’ şeklinde sosyal medya paylaşımlarının yanı sıra, Mesut Özil’le ilgili ‘İngiltere’de 50 bin evsiz, şiddet mağduru kadın ve ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulunması…’ şeklindeki benzer haberi gördükten sonra, hangi anlayışın oyuncudan rahatsız olacağını anlamamak zor olmasa gerek. Bu nedenledir ki, Haçlı ve Siyonist anlayışın linç girişimine maruz kalan içimizden biri olan Müslüman Türk oyuncusuna, ülke olarak sahip çıkmak hepimizin görevi olsa gerek…

FENERBAHÇE OLMAZ İSE BAŞAKŞEHİR

Futbol kariyerinin zirvesindeyken, siyasi anlayışın yansıması olarak Arsenal’de sezon başı kadro dışı kalan Mesut Özil’in şimdi yanında olma vakti. Bugün gündemimize almamız, oyuncunun yalnız olmadığı hususunda anlamlı bir mesajdır. Transfer olacağı takım herhangi bir Avrupa takımı veya Fenerbahçe de, Medipol Başakşehir de olabilir. En zor süreçlerinde Arda ve Emre Belözoğlu’nun yanında olan Başakşehir, ülkemize gelmesi konusunda neden yıldız oyuncunun yanında olmasın diye düşünmeden edemedik…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ili61

hakemlere para yatıran şampiyon oluyor.gerisi traş
 • Yanıtla

oktay4222

üstad, Fenerbahçe varken neden BAŞAKŞEHİR ismini telaffuz ediyorsun. Adam Fenerbahçe aşığı, bırakın istediği ve hak ettiği yerde oynasın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23